Iemūrēta vēstījuma kapsula polikarbonāta lokšņu ražotnes pamatos Ventspilī

Šodien, 2019.gada 22.novembrī, Ventspilī, lidostas industriālās zonas jaunākajā būvlaukumā Ganību ielā 103 pirmo reizi pulcējās viesi, lai piedalīties svinīgā vēstījuma kapsulas iemūrēšanas pasākumā topošās ražošanas ēkas pamatos. Par ēkas nomu noslēgts līgums ar uzņēmumu “Ultraplast EU”, kas jau pēc gada varēs sākt darbu Ventspilī.

Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, atklājot pasākumu, sveica  Ventspilī uzņēmuma SIA “Ultraplast EU” īpašniekus, novēlot veiksmīgu biznesa attīstību. Uzņēmuma, kura pašreizējā ražotne atrodas Baltkrievijā, valdes priekšsēdētāja Jūlija Černova atzina, ka par labu paplašināšanās projektam tieši Ventspilī palīdzējis izšķirties ostas tuvums, kas nodrošina labas loģistikas iespējas, un brīvostas pārvaldes piedāvātā iespēja nomāt perfekti piemērotu ražošanas ēku.

SIA “Ultraplast EU” Ventspilī veidos polikarbonāta lokšņu ražotni. Uzņēmums sākuma stadijā plāno saražot 1200 tonnu produkcijas gadā, bet pie pilnas jaudas – 5000 tonnu produkcijas gadā. Saražoto produkciju plānots realizēt Eiropas tirgū. Iesākumā plānots radīt 10, bet, strādājot ar pilnu jaudu, 45-50 jaunas darba vietas. SIA “Ultraplast EU”, plānojot ieguldīt iekārtās līdz 12 miljoniem eiro, arī papildinājis to uzņēmumu skaitu, kas kvalificējies speciālās ekonomiskās zonas sniegto priekšrocību izmantošanai.

4100 kvadrātmetru lielā ražošanas ēka Ganību ielā 103 ir viena no trim ražošanas ēkām, kas šobrīd tiek būvētas Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma. Topošā ēka atrodas Ventspils lidostas industriālajā zonā, kur jau strādā tādi uzņēmumi kā “Malmar Sheet Metal” un “Bucher Municipal”.

Līgums par ēkas būvniecību noslēgts ar SIA “Ostas celtnieks” par 4,1 miljonu eiro. Ēkas celtniecību ar 1,2 miljoniem eiro līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Būvdarbus plānots pabeigt nākamā gada vidū.

Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma kopš 2002.gada uzbūvētas 9 ražošanas ēkas, darbam Ventspils brīvostā piesaistīti vairāk nekā 20 ražošanas uzņēmumu, kas kopā radījuši vairāk nekā 1700 jaunu darbavietu. Apstrādes rūpniecības izaugsmes rādītāji Ventspilī šobrīd ir augstākie Latvijā, ļaujot Ventspilij ieņemt stabilu vietu reģiona rūpniecisko centru vidū.