Oktobrī pievedceļu rekonstrukcijas projektā ekspluatācijā nodotas piecas ielas

Ventspils brīvostas pārvaldes vērienīgais ostas termināļu un industriālo zonu pievedceļu rekonstrukcijas projekts, kura īstenošana aizsākās 2010.gadā, strauji tuvojas tā noslēgumam.

Šī gada oktobrī ekspluatācijā nodoti pieci objekti:

  1. Krasta ielas rekonstrukcija posmā no Medus ielas līdz Virves ielai. Šajā objektā izbūvēts jauns 386 metrus garš ielas posms, kur uzklāts bruģakmens segums, uzstādīts apgaismojums, kā arī izbūvēti ūdensvada un kanalizācijas tīkli.
  2. Autotransporta stāvlaukums K.Valdemāra ielā 24 jeb laukums pie piestātnes 40A. Rekonstrukcijas laikā šeit ir izbūvēts jauns bruģakmens segums, apgaismojums un lietus kanalizācija.
  3. Inženieru iela posmā no Pļavas iela līdz Kuldīgas ielai. Objektā nostiprināts ceļa segums, kā arī asfalts daļēji nomainīts pret bruģakmeni. 
  4. Lielais prospekts posmā no Lāčplēša ielas līdz Brīvības ielai. Ielai 510 metrus garā posma atjaunota asfalta seguma dilumkārta, kā arī rekonstruēts tilts pār Vidumupīti.
  5. Sanatorijas iela posmā no Dzintaru ielas līdz P.Stradiņa ielai. Šajā 306 metrus garajā ielas posmā veikti ielas atjaunošanas darbi, kur asfalta vietā uzklāts bruģakmens. Tāpat atjaunoti lietusūdens, ūdensvada un kanalizācijas tīkli.

Projekta Pievedceļu rekonstrukcija Ventspils brīvostas teritorijā esošajiem termināļiem un industriālajām zonām īstenošana uzsākta 2010.gadā, bet visu plānoto darbu pabeigšana plānota līdz 2015.gada 31.decembrim. Kopējās projekta izmaksas ir aptuveni 35.9 miljoni eiro, no tiem 30.5 miljoni eiro ir piesaistītais ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums.