Ventspils brīvostas kuģošanas ceļa padziļināšanai piesaistīts papildus kuģis

23/04/2020

Lai operatīvi veiktu padziļināšanas darbus kuģošanas ceļā Ventspils ostas tuvumā, no 22.aprīļa ostā bez gruntssūcējkuģa “Dzelme” strādā arī “Vlieree”. Plānots, ka ārkārtas darbiem piesaistītais kuģis kuģošanas ceļu palīdzēs attīrīt no 30 000 kubikmetriem sanesto smilšu.

Pēc siltās un vējainās ziemas 2020.gada pavasaris Ventspilī atnāca ar netipiski ilgiem stipri vējainiem laika apstākļiem, kā rezultātā daudz vairāk darba jāiegulda, lai kuģošanas ceļu uzturētu nepieciešamajā dziļumā. Lai šos darbus operatīvi veiktu, Ventspils brīvostas pārvalde izsludināja iepirkumu par ārkārtas padziļināšanas darbu veikšanu.

Līgums par darbu veikšanu noslēgts ar “Nord Company Oȕ”, kas uz Ventspils ostu atsūtījusi gruntssūcējkuģi “Vlieree”. Tāpēc šobrīd ostas tuvumā var redzēt strādājam divus gruntssūcējus. “Vlieree” plānots Ventspils ostā strādāt divas nedēļas, to laikā atbrīvojot kuģu ceļu no 30 000 kubikmetriem smilts.

76 metrus garais un 10 metrus platais “Vlieree” ir būvēts 1955.gadā kuģo zem Belizas karoga.

Ventspils osta ir dziļākā osta Baltijas jūras austrumkrastā, kas ir viena ostas konkurētspējas priekšrocībām, ko Ventspils brīvostas pārvalde var piedāvāt tajā strādājošajiem uzņēmumiem. Kuģošanas ceļa dziļuma uzturēšana ir viena no Ventspils brīvostas pārvaldes funkcijām, par ko tiek gādāts visa gada garumā, bet stipri vējainos laika apstākļos, kā tas bija arī šogad, darbu veikšanai nepieciešams piesaistīt papildspēkus.