Ventspils brīvostas pārvaldē pieteikušās 11 ēnas

Ikgadējā karjeras izglītības programmā Ēnu diena Ventspils brīvostas pārvaldē pieteikušies 11 jaunieši, kuri vēlas iepazīties ar brīvostas pārvaldes darbu. Jaunieši pārstāv ne tikai Ventspils un Ventspils novada, bet arī Jūrmalas skolu. Ēnas šodien sekos Ventspils brīvostas pārvaldes mārketinga un attīstības nodaļas vadītājam, būvinženierim, inženierim - mehāniķim, ūdenslīdējam un ostas kapteinim. 

Lielākā interese izrādīta par divām profesijām Ventspils brīvostas pārvaldē – būvinženiera un ūdenslīdēja. Pa ostu ar ūdenslīdēju kuģi Neptūns kopā ar vecāko ūdenslīdēju Denisu Lapiņu dosies 3 ēnotāji – Ventspils Profesionālās vidusskolas 3.kursa students Leons Duvakins un 1.kursa studente Inese Evita Zaumane, kā arī Elizabete Didža, Jūrmalas Pumpuru vidusskolas 6. klases skolniece, kura ir nokārtojusi starptautisko niršanas sertifikātu PADI, kas atļauj nirt līdz 12 metriem. Arī pie būvinženiera Raivo Bumbiera ir pieteikušies trīs interesenti - 7.klases skolēns Armands Sončiks no Tārgales pamatskolas un 9.klases skolnieces Adelīna Grigāne un Emīlija Gūtmane no Ventspils 4. vidusskolas.

Divi ēnotāji – Zūru pamatskolas 8.klases skolnieks Pēteris Rancāns un Ventspils 1. ģimnāzijas 9. klases skolnieks Emīls Naumovs - pieteikušies ēnot Ventspils brīvostas pārvaldes inženieri – mehāniķi Māri Dūmu. Arī Ventspils ostas kapteini Arvīdu Buku ēnos divi Ventspils 4.vidusskolas 9.klases skolnieki Eduards Žukovs un Edgars Ekšteins. Ventspils 1.ģimnāzijas 7.klases skolniece Signe Šķietniece ēnos Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieku, mārketinga un attīstības nodaļas vadītāju Igoru Udodovu.

Ventspils brīvostas pārvalde šogad pirmo gadu reģistrēja Ēnu dienas vakances karjeras izglītības programmā Ēnu diena, taču ēnotāji Ventspils brīvostas pārvaldē bijuši arī iepriekš. Ventspils brīvostas pārvalde ir gandarīta, ka var sniegt iespēju topošajiem speciālistiem iepazīties ar ostas darba specifiku.