Scandlines paplašina savu darbību Ventspilī

21.02.2011
Jaunais prāmis Scottish Viking, kas kopš janvāra kursē maršrutā Ventspils-Nīneshamna, kravas un pasažieru pārvadājumu jaudu līnijā palielinājis par 30%. Kuģniecības uzņēmuma Scandlines  līniju menedžeris Geralds Lefolds atzina, ka tieši satiksmi no Ventspils uz Nīneshamni krīze skārusi vismazāk. 
 
17.februārī Scandlines Ventspilī uz prāmja Scottish Viking rīkoja pieņemšanu par godu līnijas Ventspils-Nīneshamne paplašināšanai. Janvārī maršrutā Nīneshamna -Ventspils savu darbību uzsāka jauns motorkuģis Scottish Viking. Kravu un pasažieru pārvadājumu jaudu maršrutā  Zviedrija-Latvija jaunais prāmis palielinās par 30%.
G.Lefolds atzina, ka šodien Ventspils prāmju termināls neapšaubāmi ir viens no modernākajiem un efektīvākajiem termināliem Baltijas valstīs un veltīja atzinīgus vārdus labajai sadarbībai ar Ventspils domi, Ventspils brīvostas pārvaldi un SIA „Noord Natie Ventspils Terminals”, kas ļāvusi prāmju satiksmi Ventspilī attīstīt tik labā līmenī.
I.Sarmulis pasniedz Ventspils brīvostas pārvaldes logo Scottish Viking kapteinim Francesko Rafinneli (foto: S.Feldmane, manaventspils.lv)
 
Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis atgādināja, ka stratēģiskais lēmums attīstīt prāmju satiksmi Ventspilī pieņemts jau 1998.gadā, daudz darba un līdzekļu ieguldīts, lai Ventspilī izveidotu tiešām labu prāmju terminālu, tomēr tikai ar Scandlines ienākšanu Ventspilī var runāt par īstu prām,ju satiksmes attīstības sākumu. Šobrīd jau Ventspilī strādā divas lielas prāmju kompānijas un apgrozījums prāmju satiksmē nepārtraukti palielinās.
Uz Ventspili Scandlines prāmji kursē kopš 2005. gada, un līdz šodienai ir pārvadātas 280000 kravas vienības un 360000 pasažieru. Prāmis Scottish Viking ir gandrīz pilnīgi jauns - būvēts 2009.gadā. Tas var uzņemt vairāk kravas vienību, bet ērti būs arī pasažieriem. Prāmī ir ērtas un glītas kajītes, klāja vietas ar kino, bērnu stūrītis, veikals, restorāns.
 
Vairāk par prāmi Scottish Viking, atiešanas laikiem un cenām:
http://www.scandlines.lt/lv/nf
Kontakti

Kontakti