Pilsētvide

Ja meklējat viesmīlīgu pilsētvidi ar sakārtotu un ērtu ikdienu, sakoptām zaļajām teritorijām un plašām brīvā laika pavadīšanas iespējām ģimenei, tad Ventspils ir īstā vieta. Te ir ne tikai osta un rūpnieciskais parks, bet arī krāšņa ikdienas un tūrisma vide ar pirmklasīgu infrastruktūru, daudzveidīgu kultūras, visu veidu izglītības, sporta un atpūtas piedāvājumu un Zilā karoga pludmali. 

Ventspils - Eiropas gada pašvaldība

Ventspils ir ģimenei draudzīga pilsēta. 2012. gadā tā tika atzīta par Eiropas gada pašvaldību Latvijā. Kas padara Ventspili par vienu no pievilcīgākajām Baltijas jūras piekrastes pilsētām?

 

Moderna pilsētas infrastruktūra — ērta un droša dzīves telpa

Ventspils ir sakoptākā Latvijas pilsēta. Pilsētas vizītkarte ir sakārtotas ielas, labiekārtoti iekškvartāli ar modernām autostāvvietām un bērnu rotaļu laukumiem, kā arī visiem nepieciešamajiem ikdienas (medicīnas, izglītības u.c.) pakalpojumiem tuvu dzīvesvietai. Pilsētas vēsturisko seju veiksmīgi papildina jauni, mūsdienīgi objekti — vairāki no tiem ir saņēmuši nozīmīgus arhitektūras apbalvojumus.

Tīra vide un pieejamas zaļās teritorijas

Pilsēta izceļas ar saviem zaļajiem parkiem. No agra pavasara līdz vēlam rudenim Ventspils priecē ar bagātīgiem apstādījumiem, ziedu skulptūrām un strūklakām. Arī pilsētas apkārtne piedāvā tīras, neskartas piejūras dabas teritorijas.

Labiekārtotā pludmale — labākā Latvijā

Ventspils pludmale — viena no brīnišķīgākajām Baltijas jūras piekrastes atpūtas vietām — piesaista tūkstošiem pilsētas iedzīvotāju un viesu. Pludmalei ir piešķirts Zilais karogs — starptautisks novērtējums tīrai videi, labai ūdens kvalitātei, drošībai krastā un uz ūdens, kā arī augstam labiekārtojuma līmenim.

Aizraujoša kultūras dzīve

Ventspils ir slavena ar koncertiem, svētkiem un citiem kultūras un izklaides pasākumiem, kas pulcē tūkstošiem cilvēku. Profesionālās mākslas notikumu centrs Ventspilī ir teātra nams Jūras vārtiPilsētas un novada vēsturi saistoši atklāj Ventspils muzejs, kura daļa ir izvietota Livonijas ordeņa pilī. Te atrodas viena no skaistākajām Latvijas bibliotēkām un Rakstnieku māja — pasaules rakstnieku un tulkotāju radošo saietu vieta. Ventspilī aizvien tiek veidotas jaunas kultūras tradīcijas un īstenotas drosmīgas idejas, tāpēc Ventspils kultūras notikumi neapnīk.

Aktīvās atpūtas un sportošanas iespējas ikvienam

Pilsēta atbalsta aktīvu dzīvesveidu un sniedz pievilcīgas atpūtas iespējas. Parkos ir izvietoti bezmaksas āra trenažieri, pilsētu caurvij jauns veloceliņu tīkls, te darbojas basketbola un ledus halles, vieglatlētikas manēža un futbola stadioni, peldbaseins, airēšanas sporta bāze, skeitparki u.c. Piedzīvojumu parks vasarā pulcē tūkstošiem apmeklētāju aizraujošās atrakcijās, bet ziemā  pārtop par slēpošanas kalnu Lemberga hūte. Piejūras atklātajā Pludmales akvaparkā ūdens atrakcijas ir pieejamas vasarā, bet vēsākajās sezonās darbu sāk slēgtais Ūdens piedzīvojumu parks, papildus piedāvājot arī SPA iespējas.

Ventspils — starptautiskā tūrisma galamērķis

Investīcijas piejūras pilsētas infrastruktūrā un piedāvātā atpūtas kvalitāte ir padarījušas Ventspili par starptautiskā tūrisma galamērķi. Ar katru gadu, īpaši karstajā sezonā, pilsēta pievelk arvien vairāk gan tuvējo Baltijas un Skandināvijas valstu, gan pārējo ES valstu un Krievijas apmeklētājus. Viņi šeit novērtē ne tikai spirgto pludmali un aktīvās atpūtas iespējas, bet arī apkārtējās dabas krāšņumu un vietējo iedzīvotāju ikdienas viesmīlību. Plašāka informācija: visitventspils.com

Uzņēmumi Ventspils Brīvostā

elektronikas sistēmu un to komponentu ražošana;
stiklaplasta lielgabarīta rūpniecisko iekārtu ražošana;