Pilsētvide

Ja meklējat viesmīlīgu pilsētvidi ar sakārtotu un ērtu ikdienu, sakoptām zaļajām teritorijām un plašām brīvā laika pavadīšanas iespējām ģimenei, tad Ventspils ir īstā vieta. Te ir ne tikai osta un rūpnieciskais parks, bet arī krāšņa ikdienas un tūrisma vide ar pirmklasīgu infrastruktūru, daudzveidīgu kultūras, visu veidu izglītības, sporta un atpūtas piedāvājumu, kā arī Zilā karoga pludmali. 

Ventspils - Eiropas gada pašvaldība

Ventspils ir ģimenei draudzīga pilsēta. 2012. gadā tā tika atzīta par Eiropas gada pašvaldību Latvijā. Kas padara Ventspili par vienu no pievilcīgākajām Baltijas jūras piekrastes pilsētām?

 

Moderna pilsētas infrastruktūra — ērta un droša dzīves telpa

Ventspils ir sakoptākā Latvijas pilsēta. Pilsētas vizītkarte ir sakārtotas ielas, labiekārtoti iekšpagalmi ar modernām autostāvvietām un bērnu rotaļu laukumiem, kā arī visiem nepieciešamajiem ikdienas (medicīnas, izglītības u.c.) pakalpojumiem tuvu dzīvesvietai. Pilsētas vēsturisko seju veiksmīgi papildina jauni, mūsdienīgi objekti — vairāki no tiem ir saņēmuši nozīmīgus arhitektūras apbalvojumus.

Tīra vide un pieejamas zaļās teritorijas

Pilsēta izceļas ar saviem zaļajiem parkiem. No agra pavasara līdz vēlam rudenim Ventspils priecē ar bagātīgiem apstādījumiem, ziedu skulptūrām un strūklakām. Arī pilsētas apkārtne piedāvā tīras, neskartas piejūras dabas teritorijas.

Labiekārtotā pludmale — labākā Latvijā

Ventspils pludmale — viena no brīnišķīgākajām Baltijas jūras piekrastes atpūtas vietām — piesaista tūkstošiem pilsētas iedzīvotāju un viesu. Pludmalē ierīkoti sauļošanās soliņi, šūpuļsoliņi ar jumtiņiem, izbūvēti vairāki laipu posmi, pārģērbšanās kabīnes, kā arī glābšanas riņķu un informācijas stendi. Pludmalei ir piešķirts Zilais karogs — starptautisks novērtējums tīrai videi, labai ūdens kvalitātei, drošībai krastā un uz ūdens, kā arī augstam labiekārtojuma līmenim.

Aizraujoša kultūras dzīve

Ventspils ir slavena ar koncertiem, svētkiem un citiem kultūras un izklaides pasākumiem, kas pulcē tūkstošiem cilvēku. Profesionālās mākslas notikumu centrs Ventspilī ir teātra nams Jūras vārti. Pilsētas un novada vēsturi saistoši atklāj Ventspils muzejs, kura daļa ir izvietota Livonijas ordeņa pilī. Te atrodas viena no skaistākajām Latvijas bibliotēkām un Rakstnieku māja — pasaules rakstnieku un tulkotāju radošo saietu vieta. Lielais laukums ik gadu priecē pilsētas iedzīvotājus un viesus ar krāšņām ziedu kompozīcijām un mirdzošām gaismu spēlēm, bet laukumam blakus esošā koncertzāle "Latvija" nebeidz pārsteigt ar vērienīgiem mākslas un mūzikas pasākumiem. Ventspilī aizvien tiek veidotas jaunas kultūras tradīcijas un īstenotas drosmīgas idejas, tāpēc Ventspils kultūras notikumi izskan tuvu un tālu, piesaistot apmeklētājus pat no vistālākajām Latvijas pilsētām.

Aktīvās atpūtas un sportošanas iespējas ikvienam

Pilsēta atbalsta aktīvu dzīvesveidu un sniedz pievilcīgas atpūtas iespējas. Parkos ir izvietoti bezmaksas āra trenažieri, pilsētu caurvij jauns veloceliņu tīkls, te darbojas basketbola un ledus halles, vieglatlētikas manēža un futbola stadioni, peldbaseins, airēšanas sporta bāze, skeitparki u. c. iespējas sportiski atpūsties. Piedzīvojumu parks vasarā pulcē tūkstošiem apmeklētāju aizraujošās atrakcijās, bet ziemā pārtop par slēpošanas kalnu Lemberga hūte.

Ventspils — starptautiskā tūrisma galamērķis

Investīcijas piejūras pilsētas infrastruktūrā, piedāvātā atpūtas kvalitāte un aktivitāšu klāsts ir padarījis Ventspili par starptautiskā tūrisma galamērķi. Ar katru gadu, īpaši karstajā sezonā, pilsēta piesaista arvien vairāk gan tuvējo Baltijas un Skandināvijas valstu, gan pārējo ES valstu apmeklētājus. Viņi šeit novērtē ne vien spirgto pludmali un aktīvās atpūtas iespējas, bet arī apkārtējās dabas krāšņumu un vietējo iedzīvotāju ikdienas viesmīlību. Plašāka informācija: visitventspils.com.

Prieka piepildīts laiks visai ģimenei

Ventspils pilsētas vadība par vienu no galvenajām prioritātēm atzinusi ģimeni, tādēļ kopābūšana ar mīļajiem iespējama gan mierpilnā, gan aktīvā gaisotnē. Ventspils Jaunrades nama Planetārijs un Observatorija piedāvā interaktīvas nodarbības par un ap Visumu ģimenēm ar mazākiem bērniem, savukārt zinātnes centrs Vizium ar ekspozīciju, radošo darbnīcu un zinātnes šovu palīdzību izglīto bērnus un jauniešus zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātni un matemātiku. Piejūras atklātajā Pludmales akvaparkā ūdens atrakcijas ir pieejamas vasarā, bet vēsākajās sezonās darbu sāk slēgtais Ūdens piedzīvojumu parks, papildus piedāvājot arī SPA iespējas. Fiziskās un emocionālās veselības uzlabošanas iespēja pieejama arī, relaksējoties sāls terapijas istabā SaltCave.

Uzņēmumi Ventspils Brīvostā

atbalsta pakalpojumi augsto tehnoloģiju nozaru uzņēmumu attīstībai;
mašīnbūves metālapstrāde;