Kontakti

Medijiem

Parakstīts līgums par zaļā ūdeņraža rūpnīcas būvniecību Ventspilī

Pirmdiena, Novembris 13, 2023 - 09:51

Ventspils brīvostas pārvalde parakstījusi līgumu ar SIA “PurpleGreen Energy C”, lai sāktu izpētes darbus zaļā ūdeņraža rūpnīcas būvniecībai Ventspilī. Zaļais ūdeņradis nākotnē ieņems noteicošu lomu kā ilgtspējīgas enerģijas ražošanas avots, tāpēc pasaulē to dēvē par “zaļo revolūciju”. Projekta realizācija būs nozīmīgs solis atjaunīgās enerģijas klastera attīstībā Ziemeļkurzemes reģionā. Tas pavērs iespējas gan pētniecībai, gan citu uzņēmējdarbības projektu attīstībai nākotnē, kur būtiska nozīme būs tieši nākotnes enerģijas izmantošanai.

Projektu konkurss par reklāmu sporta sacensībās un pasākumos

Pirmdiena, Novembris 6, 2023 - 11:20

Sākusies pieteikšanās 2024. gada projektu konkursam par reklāmu sporta sacensībās un pasākumos.

No 2024. gada mainīsies atsevišķas Ventspils brīvostas maksas

Pirmdiena, Novembris 6, 2023 - 09:37

Lai daļēji kompensētu dažādu ar ostas ikdienas uzturēšanu un kuģu apkalpošanu saistītu izdevumu pieaugumu, Ventspils brīvostas valde nolēmusi ar 2024. gada 1. janvāri paaugstināt atsevišķas maksas, ko par dažādiem pakalpojumiem ostā maksā kuģi jeb Ventspils brīvostas maksas. Kopējā izmaiņu ietekme uz ostas maksu kopapjomu plānota plus 14 % apmērā.

Naktī no svētdienas uz pirmdienu Ventas tilts ilgstoši būs pacelts

Sestdiena, Novembris 4, 2023 - 09:57

Naktī no 5. uz 6. novembri tiks veikta Ventas tilta apgaismojuma elementu labošana, tāpēc naktī tilts vairākas stundas būs pacelts un satiksme varēs notikt tikai pa Apvedtiltu.

Projektu konkurss par reklāmu kultūras pasākumos

Piektdiena, Novembris 3, 2023 - 13:47

Sākusies pieteikšanās projektu konkursam par Ventspils brīvostas pārvaldes reklāmu kultūras pasākumos 2024. gadā.

TransLogistica Uzbekistan 2023

Piektdiena, Novembris 3, 2023 - 12:08

Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāvji šonedēļ piedalās 19. starptautiskajā Transporta un loģistikas izstāde “TransLogistica Uzbekistan 2023”.

Ventspils brīvostas pārvalde attīsta zaļās enerģijas klastera ideju Ventspilī

Piektdiena, Oktobris 20, 2023 - 14:22

Ventspils brīvostas pārvalde turpina darbu Zaļās enerģijas klastera koncepcijas izveidei Ventspilī. Šobrīd norit aktīvs tehnoloģiju apzināšanas un kontaktu veidošanas posms, lai izvēlētos tieši Ventspils situācijai un attīstības vajadzībām labāko variantu. Aizvadītajā nedēļā Ventspils brīvostas Zaļās enerģijas klastera attīstītājs Kaspars Liepiņš piedalījās Pasaules ūdeņraža nedēļas pasākumos Roterdamā, lai izzinātu aktuālāko, kas šajā jomā notiek pasaulē.

Viedo ostu sammitā Vācijā diskutē par transporta sektora nākotni

Ceturtdiena, Oktobris 19, 2023 - 09:46

Šonedēļ Hamburgā, Vācijā, noritēja sammits “Global Smart Ports 2023”, pulcējot vienkopus profesionāļus no ostām un dažādām ar jūrniecību saistītām institūcijām no visas pasaules, lai dalītos pieredzē un idejās par mūsdienīgas ostas attīstības virzieniem. Sammita paneļdiskusijā par kuģošanas izmaiņām nākotnē piedalījās Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks, Mārketinga un attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs.

Trīs ceturkšņos kravu apgrozījums Ventspils brīvostā sasniedzis 8,3 miljonus tonnu

Trešdiena, Oktobris 18, 2023 - 09:13

2023. gada 9 mēnešos Ventspils brīvostā strādājošie termināļi kopā pārkrāvuši 8,305 miljonus tonnu. Atbilstoši prognozēm samazinājies fosilo energoresursu kravu, īpaši naftas produktu apjoms, bet palielinājies dažādu beramkravu, īpaši lauksaimniecības produktu un metālu kravu daudzums ostā.