Kontakti

Medijiem

2021.gadā Ventspils brīvostā palielinājies vietējo kravu īpatsvars

Otrdiena, Janvāris 11, 2022 - 16:13

2021.gadā Ventspils brīvostā strādājošie termināļi kopā pārkrāva 11,1 miljonu tonnu kravas. Elastīgi pielāgojoties tirgus apstākļiem, termināļiem izdevies palielināt vietējo kravu īpatsvaru ostas kravu apjomā. Jauns rekords sasniegts ar prāmjiem pārvadāto kravu grupā.

Satiksmes ministrs uzaicina Ventspils pašvaldību piedalīties ostas kopīgā pārvaldībā

Trešdiena, Decembris 1, 2021 - 21:00

1. decembrī reģionālajā vizītē Ventspilī ieradās satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Viens no galvenajiem vizītes mērķiem bija iepazīties ar aktuālajiem jautājumiem Ventspils brīvostā un piedāvāt Ventspils pašvaldībai līdzdalību Ventspils ostas kapitālsabiedrībā, uzsākot ostas pārvaldības reformu.

Atvērta satiksme Kaiju ielā

Trešdiena, Novembris 24, 2021 - 14:13

Būvdarbiem nepiemērotu laika apstākļu dēļ Kaiju ielas pārbūves darbu pabeigšanu nepieciešams atlikt līdz pavasarim. Ar 25. novembri šajā ielā uz būvdarbu tehnoloģiskā pārtraukuma laiku atjaunota auto un gājēju satiksme.

Pabeigta termināļu pievedceļu atjaunošana Plosta ielā

Ceturtdiena, Novembris 11, 2021 - 10:00

Noslēgušies pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma veiktie pievedceļu atjaunošanas būvdarbi Plosta ielā. Šie darbi īpaši būtiski ir universālo un lielgabarīta kravu pārvadāšanai no un uz Ventspils brīvostas termināļiem.

Vietējo kravu nozīme palielinās

Otrdiena, Novembris 9, 2021 - 15:06

Jau kopš divtūkstošo gadu sākuma eksperti runājuši par gaidāmajām izmaiņām tranzītkravu nozarē Latvijā. Gadu no gada, tonnu pēc tonnas izmaiņas “uz savas ādas” juta arī Ventspils brīvosta, bet tieši pēdējie gadi visspilgtāk izgaismojuši tendences. Dati par kravām Ventspils brīvostā 2021.gadā skaidri parāda – osta mainās, svarīgākais veidot vietējo kravu bāzi.

Norvēģijas vēstnieks apmeklē no vēsturiskā naftas produktu piesārņojuma attīrāmo teritoriju Ventspils brīvostā

Pirmdiena, Oktobris 18, 2021 - 17:00

15.oktobrī Ventspils brīvostu apmeklēja Norvēģijas karalistes vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors, lai iepazītos ar pēdējo gadu vērienīgākā Ventspils ekoloģijas projekta komandu un tā īstenošanas aktualitātēm. Ventspils brīvostas pārvaldes īstenoto ar naftas produktiem piesārņotās teritorijas attīrīšanas projektu līdzfinansē Norvēģijas finanšu instruments, tā dodot nozīmīgu ieguldījumu Baltijas jūras reģiona vides saglabāšanā.

No šodienas apmeklētājiem slēgtas Ovišu, Akmeņraga un Užavas bākas; sezonu beidz arī ekskursiju kuģītis “Hercogs Jēkabs”

Trešdiena, Oktobris 13, 2021 - 10:27

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību, no šodienas līdz 11.janvārim apmeklētājiem nebūs pieejamas Ovišu, Akmeņraga un Užavas bākas. Savu sezonu beidz arī ekskursiju kuģītis “Hercogs Jēkabs”.

Satiksme pār Ventas tiltu atjaunota, būvniekam būs jālabo būvniecības defekti

Ceturtdiena, Septembris 30, 2021 - 16:18

Satiksme pār Ventas tiltu Ventspilī, kur šogad notika deformācijas šuvju un seguma maiņa, šobrīd ir pilnībā atjaunota, bet konstatētie defekti būvuzņēmējam SIA CTB vēl būs jāizlabo, lai tilta būvdarbus varētu pieņemt ekspluatācijā.

Oktobrī ekskursiju kuģītis “Hercogs Jēkabs” kursēs pēc iepriekšēja grupu pieprasījuma

Ceturtdiena, Septembris 30, 2021 - 12:30

Sākot ar oktobri mainās Ventspils brīvostas pārvaldes ekskursiju kuģīša “Hercogs Jēkabs” kursēšanas kārtība – līdz tūrisma sezonas beigām, t.i. līdz 31.oktobrim, kuģītis pārvadās apmeklētāju grupas pēc iepriekšēja pieprasījuma.

Ventspils brīvosta piedalās transporta koridoru attīstības forumā Sanktpēterburgā

Ceturtdiena, Septembris 23, 2021 - 12:02

Šonedēļ Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā norisinās vairāki nozīmīgi starptautiski transporta un loģistikas nozares pasākumi, kuros līdz ar Satiksmes ministrijas, VAS “Latvijas Dzelzceļš” un Rīgas brīvostas delegācijām piedalās arī Ventspils brīvostas pārvalde.