Biroju noma
Uzņēmumi Ventspils Brīvostā
Dorsans de Bijšērs, Malmar Sheet Metal valdes priekšsēdētājs un īpašnieks:
– Lai gan mēs apmeklējām arī Liepāju, Jelgavu un Rīgu, vairāk mūs piesaistīja Ventspils. Ne tikai tāpēc, ka tā ir zaļa un skaista pilsēta, bet arī tāpēc, ka šeit dzīvo izglītoti un motivēti cilvēki un dažādās iestādēs mēs sastapām pretimnākošus darbiniekus, turklāt šeit bija pieejama arī zeme... Mūsu izvēli ietekmēja arī tas, ka šeit pastāv loģistikas infrastruktūra, prāmju satiksme ar Vāciju un Zviedriju, kā arī infrastruktūra jaundibinātiem uzņēmumiem, piemēram, biznesa inkubators. Ziemeļkurzemes profesionālās izglītības kompetences centrs nodrošina uzņēmumu ar jauniem un izglītotiem darbiniekiem. Liela loma ir arī Ventspils Augsto Tehnoloģiju parkam, kas nodrošināja palīdzību Eiropas līdzfinansējuma saņemšanai, kā rezultātā uzņēmums ieguva jaunu ražotnes ēku.
SIA “PurpleGreen Energy C” PtX nodaļas vadītājs Māris Daniševskis: Mēs saredzam lielu potenciālu Latvijai kļūt par atjaunīgās enerģijas eksportētājvalsti. Viens no piemērotākajiem veidiem, kā atjaunīgo enerģiju eksportēt, ir to pārvēršot molekulu formā - piemēram, e-metanola vai “zaļā” amonjaka, un tālāk šo enerģiju eksportēt izmantojot Ventspils brīvostā pieejamo infrastruktūru. Mēs augsti novērtējam Ventspils brīvostas pārvaldes līdzšinējo atbalstu un veiksmīgo sadarbības sākumu, un ar lielu optimismu strādājam pie šī projekta realizēšanas.”
Uldis Ālītis, projektu attīstības un inovāciju vadītājs, SIA “PurpleGreen Energy C”: “Šis ir stratēģiski nozīmīgs projekts ne tikai Latvijai, bet arī visai Eiropai ceļā uz nulles emisiju mērķi līdz 2050. gadam. Plānotā rūpnīca darbosies ar uzstādīto elektroenerģijas jaudu 550 MW, ļaujot ik gadu saražot ap 550 000 tonnām zaļā amonjaka. Šī projekta īstenošana varētu palielināt Latvijas elektroenerģijas patēriņu par 65–70%. Gadā no šī projekta sagaidāms arī būtisks pienesums valsts budžetā – aptuveni 66,4 miljoni eiro nodokļos.”