Ventspils brīvosta Hamburgā diskutē par atjaunojamo enerģijas resursu nozīmīgumu

02/10/2024

Septembra izskaņā Ventspils brīvostas pārstāvji – pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs un atjaunojamās enerģijas klastera attīstītājs Kaspars Liepiņš – piedalījās Hamburgas starptautiskajā vēja enerģijas nozares pasākumā WindEnergy. Ventspils brīvostas pārstāvji prezentēja redzējumu par to, kā ostu varētu pārveidot zaļās enerģijas un ūdeņraža tehnoloģiju centrā.

WindEnergy Hamburg ir vēja enerģijas nozares centrālā tikšanās vieta jau kopš 2014. gada. Šajā laikā izstāde ir bijusi ne tikai paraugs vēja nozares ekonomiskajai un tehnoloģiskajai attīstībai, bet arī vienmēr noderējusi kā svarīga platforma aktuālāko tendenču izcelšanai, jaunu projektu uzsākšanai, jaunu kontaktu veidošanai un pasūtījumu ģenerēšanai. Šogad pasākums noritēja ciešā sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu (EEN), Šlēsvigas-Holšteinas biznesa attīstības un tehnoloģiju pārneses korporāciju (WT.SH) un Hamburgas Tehnoloģiju universitātes un Hamburgas pilsētas privātā sektora meitasuzņēmumu Tutech.

Pasākums piedāvāja unikālu iespēju līdz 20 vēja enerģijas nozares dalībniekiem prezentēt savas inovatīvās idejas, uzņēmumus, pakalpojumus un projektus, kā arī nodibināt vērtīgus B2B kontaktus. Ventspils brīvostas pārstavji akcentēja Ventspili kā nozīmīgu vietu jūras vēja un atjaunojamās enerģijas ieguvei, uzsverot Ventspils ostu kā neaizsalstošu dziļūdens ostu Baltijas jūras austrumu daļā ar plašu transporta un loģistikas tīklu, kā arī ekonomiskās zonas priekšrocībām.

Pēc oficiālās prezentāciju daļas koplietošanas stendā dalībniekiem bija iespēja turpināt tīklošanos, dibinot noderīgus kontaktus un gūstot potenciālus sadarbības partnerus. Diskusiju vienotais mērķis – dalīties ar savstarpējo pieredzi par uzņēmumu un ostu darbību, ražojot enerģiju no saules un vēja, lai nodrošinātu uzticamu, efektīvu un izdevīgu enerģijas piegādi no atjaunojamiem avotiem.

Pasākumu galvenokārt atbalstīja Eiropas Biznesa atbalsta tīkls – pasaulē lielākais atbalsta mehānisms maziem un vidējiem uzņēmumiem ar starptautiskām ambīcijām, palīdzot attīstīt jaunas biznesa iespējas ārvalstīs un atbalsta uzņēmumus to starptautiskās uzņēmējdarbības optimizācijā. Šī Eiropas mēroga sistēma ir plaša datubāze ar dažādu valstu un nozaru sadarbības piedāvājumiem, iesaistot vairāk nekā 450 organizācijas vairāk nekā 40 valstīs, tostarp Latvijā.