Attīstās sadarbība ar Uzbekistānu

04/11/2022

Ventspils brīvostas pārvalde kopā ar ostas uzņēmējiem un citiem Latvijas transporta un loģistikas nozares pārstāvjiem šonedēļ strādā starptautiskajā izstādē un biznesa forumā "TransLogistica Uzbekistan 2022".

Uzbekistānas uzņēmējiem ir liela interese par sadarbību ar Latviju kā transporta un loģistikas pakalpojumu centru Uzbekistānas preču eksportam uz Eiropu, kā arī vairāku preču grupu nosūtīšanai uz Uzbekistānu caur Latviju.

Paralēli izstādei norit arī biznesa forums, kurā Ventspils brīvostas pārvaldnieks prezentēja Ventspils brīvostas piedāvājumu sadarbībai gan ostas, gan industriālās teritorijas pakalpojumu jomā. Noritējušas vairākas tikšanās jau par konkrētiem projektiem gan Uzbekistānas Investīciju un tirdzniecības ministrijā, gan ar Uzbekistānas eksportētāju asociāciju, kā arī ar vairākiem transporta jomas uzņēmējiem.

Zem vienotā nozares zīmola “VIA LATVIA” Uzbekistānā Ventspils brīvostu pārstāv Ventspils brīvostas pārvalde, VENTALL, VK Terminal Services, Baltic Coal Terminal, Ventspils tirdzniecības osta, Kālija Parks un Ventbunkers.