Attīstās sadarbība starp Kazahstānu un Ventspils brīvostu

27/07/2022

26.jūlijā Ventspili apmeklēja Kazahstānas Republikas vēstnieks Latvijā Timurs Primbetovs ar delegāciju, lai aktualizētu ekonomiskās sadarbības jautājumus, kā arī pārrunātu iespējas aktivizēt darbu citās savstarpēji interesantās sfērās, piemēram, kultūrā un sportā.

Kazahstānas vēstniecības delegācija – vēstnieks Timurs Primbetovs, vēstniecības pirmā sekretāre Botagoza Mauletova un Baltijas – Kazahstānas ekonomiskās attīstības asociācijas vadītājs Aleksandrs Vidjakins – Ventspilī tikās ar Ventspils brīvostas pārvaldes un Ventspils pašvaldības vadību, kā arī apmeklēja zinātnes un inovāciju centru “Vizum”.

Kazahstāna šobrīd ir viens no galvenajiem Ventspils brīvostas sadarbības partneriem un prioritāriem virzieniem ekonomiskās attīstības jomā. Tikšanās laikā tika pārrunātas tuvākās gaidāmās aktivitātes – ekonomiskās sadarbības forums, Ventspils brīvostas dalība starptautiskajā konferencē un izstādē “TransKazakhstan 2022” septembrī Almati, kā arī iespējas attīstīt ne tikai ekonomisko, bet arī kultūras un sporta jomu sadarbību.