Investors un filantrops Davids Jakobašvili Ventspilī attīsta dabai draudzīgu pārtikas iepakojumu ražotni

26/07/2022

Pirmdien, 25.jūlijā,  savā pirmajā vizītē Ventspilī ieradās uzņēmuma SIA “Forpet Baltic” galvenais investors, dažādu inovāciju projektu attīstītājs un filantrops Davids Jakobašvili, lai iepazītos ar Ventspili, Ventspils brīvostu un novērtētu SIA “Forpet Baltic” attīstību, kur ieguldīti jau vairāk nekā 14 miljoni eiro.

Davids Jakobašvili atzinīgi novērtēja Ventspils sakoptību un industriālās vides attīstību un sarunās ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Ventspils pašvaldības un Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāvjiem pauda gatavību nopietni apsvērt arī citu investīciju projektu attīstību šajā reģionā.

Inovatīvā, dabai draudzīgā pārtikas iepakojuma ražošanas uzņēmuma “Forpet Baltic” projekta realizācija Ventspils brīvostā sākta 2021.gada maijā. Kopējais investīciju apjoms projektā jau šobrīd ir vairāk nekā 14 miljoni eiro. “Forpet Baltic” ir šobrīd lielākais investīciju projekts Ventspilī. Lai gan ražotne vēl ir tapšanas procesā, tajā jau strādā 50 darbinieku. Tie ir gan biroja, gan ražošanas darbinieki, kuri mācās strādāt uz jaunajām iekārtām jau to testēšanas procesā.

Šobrīd galvenais tehniskais aprīkojums jau ir iegādāts un uzstādīts, un uzsākta iekārtu testēšana.  Pirmos izmēģinājuma produktus klienti jau notestējuši un atzinīgi novērtējuši. Paralēli uzņēmums sācis darbu pie nākamā attīstības posma un papildu iekārtu iegādes, kas varētu dubultot pārdošanas apjomus un palielināt darbinieku skaitu līdz 160.

Uzņēmuma galvenā produkcija būs kafijas glāzītes, to vāciņi un citi , galvenokārt, pārtikai domāti iepakojumi no pārstrādāta PET. Turklāt jaunā tehnoloģija ļauj produkciju pārstrādāt neierobežoti daudz reižu.

6300 kvadrātmetru lielo ražošanas ēku Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā  “Forpet Baltic” vajadzībām pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma būvē SIA “Ostas celtnieks”. Jaunās rūpnīcas svinīga atklāšana varētu notikt gada otrajā pusē pēc visu darbu pabeigšanas.

Kopš 2002. gada Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā, ieguldot vairāk nekā 50 miljonus eiro, pēc Ventspils brīvostas pasūtījuma uzbūvētas 11 ražošanas ēkas un piesaistīti vairāk nekā 20 ražošanas uzņēmumu, radot vairāk nekā 1700 jaunu darba vietu. Izaugsmes rādītāji apstrādes rūpniecībā ļauj Ventspilij ieņemt stabilu vietu reģiona rūpniecisko centru vidū.