Pabeigts Ventspils ostas kuģu ceļu ārkārtas padziļināšanas darbu pirmais posms

10/05/2022

No aptuveni 100 tūkstošiem kubikmetru grunts atbrīvojot Ventspils ostas kuģu ceļu, noslēdzies ostas ārkārtas padziļināšanas darbu pirmais posms, kas bija nepieciešams gada sākuma stipro vēju radīto smilšu sanesumu dēļ. Pēc 15.maija, kad beigsies zivju nārsta laiks, plānots darbus pabeigt, lai pilnībā atjaunotu dziļumus Ventspils ostā.

Ventspils ostas priekšrocība salīdzinājumā ar daudzām citām reģiona ostām ir iespēja Ventspilī uzņemt lielākos kuģus, kādi var ienākt Baltijas jūrā. Tomēr iespaidīgie dziļumi, kas ir līdz pat 17 metriem, Ventspils brīvostas pārvaldei nepārtraukti ir jāatjauno, atbrīvojot kuģu ceļus no vēja radītiem smilšu sanesumiem.

Aizvadītās ziemas stiprie vēji kuģu ceļus Ventspilī ietekmēja īpaši negatīvi, tāpēc Ventspils brīvostas pārvalde papildus ikdienas dziļumu uzturēšanai piesaistīja padziļināšanas kuģi “HEGEMANN I” ārkārtas padziļināšanas darbu veikšanai. Šobrīd, atbrīvojot kuģu ceļu no aptuveni 100 tūkstošiem kubikmetru grunts, izdevies atjaunot iegrimes, lai nebūtu šķēršļu lielāko kuģu ienākšanai ostā. Lai pilnībā atjaunotu dziļumus kuģu ceļā, nepieciešams darbu pabeigt, izrokot vēl aptuveni 50 tūkstošus kubikmetru. Tomēr tas tiks darīts tikai pēc lieguma beigām, jeb pēc zivju nārsta. Ārkārtas padziļināšanas darbiem Ventspils brīvostas pārvalde plāno izlietot līdz 667 000 eiro.

Ostas dziļumu kontrole un uzturēšana ir viena no Ventspils brīvostas pārvaldes funkcijām, lai nodrošinātu Ventspils brīvostas teritorijā strādājošajiem uzņēmumiem vislabākos apstākļus biznesa attīstībai.