Prezentē Ventspils vīziju par ostu kā zaļās enerģijas centru

02/02/2024

Pagājušajā nedēļā projekta BOWEH2 seminārā Viļņā Ventspils brīvostas pārvaldes atjaunojamās enerģijas klastera attīstītājs Kaspars Liepiņš prezentēja Ventspils brīvostas vīziju par ostu kā zaļās enerģijas un ūdeņraža tehnoloģiju centru.

Projekta BOWEH2 pilnais nosaukums ir Baltic Offshore Wind Energy to Hydrogen un kā nosaukums vēsta projekts veido saikni starp valsts un pašvaldību pārvaldes iestādēm, politikas veidotājiem, pētniekiem, ražotājiem un citiem ekspertiem, lai kopīgi izveidotu ceļvedi kopīgai atkrastes vēja un ūdeņraža enerģijas sistēmai reģionā.

Pasākuma ietvaros pārstāvji no Latvijas Klimata un Enerģētikas Ministrijas un LIAA Elwind projekta sniedza prezentācijas par Latvija zaļās enerģētikas un ūdeņraža perspektīvam un atkrastes vēja parka Elwind projekta aktualitātēm.

“Bija visnotaļ vērtīgi iepazīties ar Lietuvas ambiciozajiem un drosmīgajiem plāniem un mērķiem ūdeņražekeonomikas un zaļās enerģētikas attīstībā par kuriem vēstīja Lietuvas Enerģētikas ministrijas pārstāvis, kā arī par Lietuvas atkrastes vēja parku attīstības programmu. Lietuvas valsts enerģētikas kompānijas Ignitis prezentācija sniedza iespēju iepazīties ar tās redzējumu zaļās enerģētika un ūdeņraža ražošanas attīstībai visā Baltijas reģionā un Ignitis plāniem šajā nozarē. Par Lietuvas gāzes un elektrības pārvades tīklu attīstību un to gatavību zaļas enerģijas un ūdeņraža projektiem pavēstīja Amber Grid un Litgrid pārstāvji,” stāsta K.Liepiņš.