Uzbekistānas vēstnieks apmeklē Ventspili

31/01/2023

31. janvārī savā pirmajā vizītē Ventspilī ieradās Uzbekistānas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Kadambajs Sultanovs (Kadambay Sultanov) ar delegāciju, lai iepazītos ar Ventspils iespējām un piedāvājumu sadarbībai ar Uzbekistānas uzņēmējiem.

Uzbekistānas delegācija – vēstnieks Kadambajs Sultanovs, vēstnieka palīgs Abdumannons Abdukajumovs un Uzbekistānas tirdzniecības nama vadītājs Vladimirs Galperins – vizīti Ventspilī sāka ar tikšanos un savstarpējās sadarbības iespēju pārrunāšanu ar Ventspils brīvostas pārvaldes vadību, kā arī iepazinās ar brīvostā strādājošo uzņēmumu “Bio-Venta”, “VK Terminal Services”, “Immer Digital” un “Noord Natie Ventspils Terminals” darbu. Ventspils apmeklējums noslēdzās ar tikšanos Ventspils valstspilsētas pašvaldībā un ekskursiju koncertzālē “Latvija”. 
K.Sultanovs uzsvēra Uzbekistānas interesi attīstīt sadarbību ar Latviju - īpaši Uzbekistānā ražoto preču eksportā uz Eiropas Savienības valstīm. Tāpat tika nopietni pārrunātas iespējas Uzbekistānas ražotājiem izvietot daļu no ražošanas Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā.