Ventspils brīvostā būvēs infrastruktūru dzeramā ūdens eksportam

13/06/2022

Dzeramā ūdens uzkrāšanas vieta

Ventspils brīvostas pārvalde ir noslēgusi līgumu par apbūves tiesību ar uzņēmumu SIA BLNC, kurš plāno Ventspilī investēt līdz 25 miljoniem eiro un būvēt dzeramā ūdens uzkrāšanas termināli un eksporta infrastruktūru. Līgums noslēgts par aptuveni 7,1 hektārus lielu zemesgabalu Ventspilī, P.Stradiņa ielā 20.

Īstenojot projektu Ventspils brīvostā, SIA BLNC plāno būvēt dzeramā ūdens uzkrāšanas termināli, no kurienes tiktu īstenots nefasēta dzeramā ūdens eksports ar tankkuģiem uz tādiem ģeogrāfiskajiem galamērķiem, kur dzeramais ūdens ir deficīta produkts. Uzņēmums paredz, ka gala lietotāji būs uzņēmumi, kuriem ir pieprasījums pēc augstas kvalitātes ūdens, tostarp, pudelēs pildītā ūdens ražošanas uzņēmumi, citi dzērienu ražotāji, lauksaimniecības uzņēmumi, pārtikas ražotāji, farmācijas uzņēmumi un citi uzņēmumi un organizācijas, kas meklē ilgtermiņa dzeramā ūdens resursu drošību. Latvija un īpaši Ventspils reģions var lepoties ar šo resursu bagātību, tāpēc arī lemts par šāda projekta izveidi.

Ventspils brīvostas valde arī lēmusi par licencēta uzņēmuma statusa piešķiršanu SIA BLNC, lai tas varētu izmantot speciālās ekonomiskās zonas priekšrocības.

Uzņēmums plāno izveidot modernu ūdens uzkrāšanas noliktavu, savukārt ūdens pārkraušana uz kuģiem tiktu veikta sadarbībā ar AS Ventbunkers vai SIA ”Ventspils Nafta” termināls. Dzeramo ūdeni plānots iegūt, izmantojot SIA ŪDEKA jaudas. Plānotais kravu apgrozījums varētu sasniegt 3-6 miljonus tonnu gadā, kas būtu arī nozīmīga alternatīva kravu diversifikācijai Ventspils ostā. Projektu plānots īstenot 2-3 gadu laikā.