Jaunumi un notikumi

Naftas produktu un ūdens maisījumu pieņemšanas izsole

„Ventspils brīvostas pārvalde veiks „Naftas produktu un ūdens maisījumu pieņemšanu no piesārņoto ūdeņu savācējkuģiem „Užava” un „Venta”” pārdošanu izsolē 2018.gada 15.martā plkst. 10.00, Ventspils brīvostas pārvaldes sēžu zālē, Jāņa ielā 19, Ventspilī.

10 gadi stabilas izaugsmes

10 gadi stabilas izaugsmes

Atklājot pirms desmit gadiem Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā ražotni hidraulisko detaļu nodrošināšanai Bucher Municipal ielu tīrāmajām automašīnām, vācu kompānija Hydraulik Bauteile GmbHaizvadītajos gados ievērojami paplašinājusi meitasuzņēmuma darbības jomu.

Dodas vizītē uz Baltkrieviju

Dodas vizītē uz Baltkrieviju

Šī gada 7.,8. februārī Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis devās vizītē uz Baltkrieviju Ministru prezidenta Māra Kučinska, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Kaspara Gerharda un satiksmes ministra Ulda Auguļa un uzņēmēju delegācijas sastāvā. Vizītes mērķis bija tikties ar augsta līmeņa Baltkrievijas amatpersonām un uzņēmējiem, pārrunāt abu valstu svarīgos sadarbības jautājumus, kā arī apmeklēt industriālo parku Lielais akmens un citas institūcijas.  

Pievedceļi ostai – ielas pilsētai

Pievedceļi ostai – ielas pilsētai

Aizvadītajā gadā sākās darbi jaunajā pievedceļu rekonstrukcijas un izbūves projektā. Ventspils osta atrodas pašā pilsētas sirdī, tāpēc pievedceļi ostai vienlaikus ir arī ielas, ko ikdienā izmanto ventspilnieki. 

Ventspils dalās pieredzē ar Valmieru

Ventspils dalās pieredzē ar Valmieru

Šodien, 9.februārī, Ventspilī iepazīšanās vizītē viesojās Valmieras pašvaldības pārstāvji, lai iepazītos ar Ventspils pieredzi industriālo zonu un uzņēmējdarbības attīstībā.

Vadīja Ventspils ostas būvniecību

Vadīja Ventspils ostas būvniecību

Ventspils brīvostas pārvalde un pilsētas dome nolēmušas iemūžināt inženiera Mečislava Šistovska veikto ieguldījumu ostas attīstībā. Šistovskis vadīja būvniecības darbus Ventspils ostā 1903.–1906. gadā, kad tā attīstījās jo īpaši strauji, toskait projektēja un vadīja abu ostas molu celtniecību.

Ventspilī vizītē viesojās Apvienoto Arābu Emirātu vēstniece Latvijā

Svētdien un pirmdien, 4. un 5. februārī, Apvienoto Arābu Emirātu vēstniece Latvijas Republikā Hanana Halfana Ali al Madhani ar pavadošo delegāciju iepazīšanās vizītē apmeklēja Ventspili - Ventspils brīvostas pārvaldi, Ventspils pašvaldības iestādes, uzņēmumus, kā arī devās ekskursijā pa Ventspils skaistākajām vietām.  

Ventspili apmeklēja studenti no četrām Baltkrievijas universitātēm

Ventspili apmeklēja studenti no četrām Baltkrievijas universitātēm

Otrdien, 30.janvārī, Ventspili apmeklēja 37 galvenokārt loģistikas studenti un mācībspēki no četrām Baltkrievijas universitātēm. Vizītes ietvaros viņi iepazinās ar Ventspils brīvostu, termināļiem, kā arī apskatīja Ventspils skaistākās vietas un viesojās Livonijas ordeņa pilī. 

Ostas "Herkuless" mainīs pierakstu

Ostas

Peldošais celtnis Ventspilī strādājis kopš 1961. gada un piedalījies gandrīz visu ostas nozīmīgo objektu būvniecībā, bet drīzumā šī iespaidīgā vēstures lappuse tiks aizvērta un celtnis - pārdots. Nepieciešamie ieguldījumi celtņa remontā, lai tas varētu turpināt darbu Ventspilī, sasniedz miljonu eiro, bet vajadzība pēc tā pakalpojumiem nav pietiekami liela, lai tas atmaksātos, tāpēc celtnis tiks pārdots.

Attīstās sadarbība ar Indiju

Attīstās sadarbība ar Indiju

Lai meklētu sadarbības partnerus vienā no straujāk augošajām pasaules ekonomikām – Indijā, šonedēļ Indijas finanšu un ekonomikas centrā Mumbajā viesojas vadošo Latvijas transporta un loģistikas nozares uzņēmumu delegācija, tostarp Ventspils brīvostas pārvalde.

Uzņēmumi Ventspils Brīvostā

apkures un dzesēšanas sistēmas;
biodīzeļdegvielas ražošana;