Jaunumi un notikumi

HansaMatrix palielina jaudu Ventspilī

HansaMatrix palielina jaudu Ventspilī

Aizvadītajā nedēļā uzņēmums HansaMatrix parakstīja aizdevuma līgumu ar Eiropas Investīciju banku par 10 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu. Tas ir pirmais aizdevums privātam uzņēmumam Latvijā, kas piešķirts no Eiropas Stratēģisko investīciju fonda jeb tā dēvētā Junkera plāna. Divas trešdaļas no saņemtā aizdevuma – vairāk nekā 6 miljoni eiro – ir paredzēti jaudas palielināšanai un jaunu tehnoloģiju ieviešanai divos Ventspils uzņēmumos – HansaMatrix Ventspils un EuroLCDs, kas darbojas Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā.

Ostā ienācis 38m plats kuģis Doric Warrior

Ostā ienācis 38m plats kuģis Doric Warrior

Šodien, 7.decembrī, Ventspils ostā ienācis 230 metrus garais un 38 metrus platais kuģis “Doric Warrior”, kas kuģo zem Libērijas karoga.

Projektā “Ražošanas ēkas Nr.7 būvniecība Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā” (projekta Nr.3.1.1.5./16/A/009) atkārtoti tiek veikts būvdarbu iepirkums

Šobrīd projektā atkārtoti tiek veikts iepirkums būvdarbu veicēja piesaistei. Iepriekšējais iepirkums tika izbeigts, ņemot vērā iepirkumā piedāvātās augstās izmaksas, kas pārsniedza projekta budžetā paredzētos līdzekļus. 

Turpinās projekta “Ražošanas ēkas būvniecība Ganību ielā 103, Ventspilī” (projekta Nr. 3.1.1.5./16/A/013) īstenošana

Ventspils brīvostas pārvalde turpina darbu pie nomnieka piesaistes ražošanas ēkai. 

Rūpnieciskā Ventspils apsteidza visus

Rūpnieciskā Ventspils apsteidza visus

Ventspils uzrāda visstraujāko saražotās rūpnieciskās produkcijas apjoma pieaugumu Latvijā. Rūpnieciskie uzņēmumi, kas darbojas Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā, deviņu mēnešu laikā saražojuši produkciju teju 183 miljonu eiro apmērā, palielinot ražošanas apjomu, salīdzinot ar tādu pašu laika posmu pērn, par 57%.

Ventspils brīvostu prezentē Vitebskā, Baltkrievijā

Ventspils brīvostu prezentē Vitebskā, Baltkrievijā

Šonedēl Vitebskā, Baltkrievijā, noritēja pasākums “Latvijas novadu dienas Vitebskā”, kuru ietvaros tika organizēta arī uzņēmēju vizīte un forums. Tā laikā tika prezentētas arī Ventspils brīvostas piedāvātās sadarbības iespējas.

Ventspils brīvosta piedalās starptautiskā izstādē Čendu, Ķīnā

Ventspils brīvosta piedalās starptautiskā izstādē Čendu, Ķīnā

Šonedēļ, no 28.līdz 30.novembrim Čendu pilsētā Ķīnā notiek starptautiskā izstāde “Supply chain smart logistic”, kurā piedalās arī Ventspils brīvostas pārvalde.

Ventspils osta – tā ir arī Robežsardze

Ventspils osta – tā ir arī Robežsardze

Ventspils osta pirmām kārtām saistās ar dažādiem tās uzņēmumiem, kuģiem un kravām, un, ja vien pilsētā neierodies vai to nepamet pa jūras ceļu, vari pat nenojaust, ka tajā savus dienesta pienākumus veic arī Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes darbinieki.

Ventspils brīvosta pārstāvēta Transporta nedēļas pasākumos Maskavā

Ventspils brīvosta pārstāvēta Transporta nedēļas pasākumos Maskavā

Šonedēļ Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks, Mārketinga un attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs, kā arī kravu piesaistes aģents Jānis Lubiņš piedalās “Transporta nedēļa 2018” pasākumos Maskavā. Latvijas transporta nozares lielāko uzņēmumu delegāciju vada Satiksmes ministrs Uldis Augulis.

BMGS būvē un rekonstruē Ventspils ostu

BMGS būvē un rekonstruē Ventspils ostu

Viena no Latvijas un Baltijas vadošajām kompānijām, kas specializējas hidrotehnisko un civilo būvju celtniecības jomā, ir AS BMGS, kas savā 66 gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē ir saistīta ar Ventspils brīvostu. Ventspils brīvostas teritorijā darbojas BMGS ražošanas cehs. Kompānija būvēja un rekonstruēja galvenās hidrotehniskās būves ostā. BMGS joprojām īsteno projektus Ventspils ostā. Kompānija ar cerībām raugās uz sadarbību ar Ventspili arī turpmāk.

Uzņēmumi Ventspils Brīvostā

koka logu, durvju un fasāžu ražošana;
būvniecība;
biodīzeļdegvielas ražošana;