VENTPLAC iegādājas jaudīgo celtni Mantsinen

21/10/2022

Ventspils ostas kokmateriālu pārkraušanas terminālis “Ventplac” būtiski pilnveidojis savas tehniskās iespējas, pārkraušanas jaudas un darba kvalitāti, papildinot savu tehnisko aprīkojumu ar Somijā ražoto celtni “Mantsinen” 120R.

Šobrīd “Ventplac” Ventspilī ir vislabāk aprīkotais kokmateriālu pārkraušanas terminālis Latvijā. Lielāko termināļa kravu segmentu veido kokmateriālu kravas, bet tajā šogad pārkrauta arī šķelda, rapša granulas un labība – kopā deviņos mēnešos vairāk nekā 400 tūkstoši tonnu. Pretēji sabiedrībā plaši izplatītajam viedoklim, ka koku no Latvijas tikai izved, “Ventplac” šogad aptuveni 40% kokmateriālu kravu ir ievedis Latvijā, lai šejienes uzņēmumi to izmantotu savas produkcijas ražošanā. Kokmateriāli tiek ievesti no Skandināvijas.

“Ventplac” savu darbību 90-to gadu vidū, kad aktivizējās kokmateriālu eksports, sāka no nulles, sākotnēji strādājot pie gandrīz avārijas stāvoklī esošām piestātnēm tagadējā “Noord Natie Ventspils Terminals” teritorijā.

2014. gada sākumā Ventplac pārcēlās uz jauno pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma būvēto sauskravu termināli pie Ventas tilta, iegūstot savā rīcībā gan piestātnes, gan plašus kraujlaukumus.

Investējot gan cilvēku apmācībā, gan mūsdienīgā tehnikā, tostarp jaunā “Mantsinen” celtņa iegādē,  “Ventplac” kļuvis par vienu no līderiem savā segmentā.