Jaunumi un notikumi

Stabils kravu apgrozījums saglabājas Ventspils universālajā kravu terminālī

Ventspils brīvostā strādājošais universālais kravu terminālis “Noord Natie Ventspils Terminals” ir viens no tiem ostas termināļiem, kam 2020.gadā izdevies saglabāt stabilu kravu apgrozījumu attiecībā pret iepriekšējiem gadiem. Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis izteica pateicību “Noord Natie Ventspils Terminals” izpilddirektoram Jānim Paulam par veiksmīgo darbu un labo sadarbību starp brīvostas pārvaldi un termināli 2020.gadā.

Ventspils brīvostas pārvalde rīko no demontētā betona atdalīta stiegrojuma (dažāda diametra) un metāla leņķdzelžu izsoli

Ventspils brīvostas pārvalde veic no demontētā betona atdalīta stiegrojuma (dažāda diametra) un metāla leņķdzelžu, orientējošais apjoms (svars) 150t pārdošanu izsolē 2021.gada 2.februārī plkst. 10.00 Ventspils brīvostas pārvaldes sēžu zālē, Jāņa ielā 19, Ventspilī.

Ventspils brīvostas pārvalde informē, ka 2020.gada 9.decembra sludinājumā par automašīnu izsoli, TIEK MAINĪTS IZOLES NORISES DATUMS.

Ventspils brīvostas pārvalde veic automašīna AUDI A8L (2011), automašīna AUDI A8L (2016), automašīnas HONDA CIVIC (2007) un VW MULTIVAN (2008) PĀRDOŠANU IZSOLĒ 2021.gada 28.janvārī plkst. 10.00 Ventspils brīvostas pārvaldes sēžu zālē, Jāņa ielā 19, Ventspilī.

Tikšanās ar ostas termināļu un stividorkompāniju pārstāvjiem

06.janvārī Ventspils ostas termināļu un stividorkompāniju pārstāvji piedalījās tiešsaistēs video konferencē, lai pārrunātu 2020.gada kravu apgrozījuma rezultātus, kā arī 2021.gada plānus un aktualitātes.

Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā darbu sāks jauna ražotne

Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā darbu sāks jauna ražotne

Jaunākā pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma būvētā ražošanas ēka ir nodota ekspluatācijā un parakstīts nomas līgums par tās izmantošanu ar vienu no vadošajiem Baltijas augsto tehnoloģiju uzņēmumiem “HansaMatrix”, kurš jau kopš 2007.gada par vienu no savām galvenajām attīstības bāzes vietām izvēlējies Ventspils brīvostu. 

Atjaunos divvirzienu satiksmi Rūpniecības ielā

Ceļu remontdarbiem nepiemēroto laika apstākļu dēļ Rūpniecības ielas posma no Apvedtilta līdz Durbes ielai atjaunošanā nolemts ieviest tehnoloģisko pārtraukumu līdz pavasarim. No 24.decembra satiksme šajā posmā atkal tiks atvērta abos virzienos.

Ventspils dome liek šķēršļus investīciju piesaistei Ventspilī

Jaunu investoru piesaiste gan ostas, gan industriālajām teritorijām vienmēr bijis viens no Ventspils brīvostas pārvaldes stratēģiski galvenajiem uzdevumiem. Gan Latvijā, gan starptautiski Ventspils brīvosta saņēmusi atzinību par īpaši pārdomātiem un izdevīgiem nosacījumiem tiešo investīciju piesaistē. Citāds bijis 2020.gads, kad viens no lielākajiem izaicinājumiem izrādījies jēgpilnas, uz kopīgu mērķi virzītas sadarbības veidošana ar Ventspils pilsētas domi, kuras attieksmes dēļ jaunu investoru piesaiste padarīta teju neiespējama.

Ventspils ostā kursēs STENA SCANDICA un STENA BALTICA

Prāmju satiksmes uzņēmums "Stena Line" pārvadājumus maršrutā no Ventspils uz Nīnashamnu Zviedrijā nākamajā gadā nodrošinās ar kuģiem "Stena Scandica" un "Stena Baltica", aģentūru LETA informēja "Stena Line group" pārstāvji.

Nākotnē konceptuāli ir jāmaina skatījums uz ostas darbu

Gada sākumā Ventspils brīvostas darbu paralizēja ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) lēmums, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteikt sankcijas Ventspils mēram Aivaram Lembergam un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām – tostarp Ventspils brīvostas pārvaldei. Lai ostu varētu pasargāt, no brīvostas valdes tika izslēgti visi Ventspils domes pārstāvji, kā arī sākta ostu pārvaldes reforma. Ar to saistītie likumprojekti drīz sāks virzību uz Saeimu. Satiksmes ministrija rosina Rīgas un Ventspils brīvostu, kā arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldīšanai izveidot valsts kapitālsabiedrības, kurās iespēja iegūt akcijas būtu arī pašvaldībām. Ventspils gadījumā jau ir izveidota "Ventas osta". Ventspils brīvostas pārvaldes (VBP) valdes priekšsēdētāja Inguna Strautmane (I.S.) un valdes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Valdis Kristovskis (Ģ.V.K.) intervijā aģentūrai LETA stāsta, ka Ventspils ostai sitienu ir radījusi arī Covid-19 izraisītā krīze, bet par strukturālu problēmu var uzskatīt Krievijas kravu apjomu samazināšanos. Savukārt zemes nomas slēgšanu ar uzņēmumiem brīvostas teritorijā pašlaik apgrūtina Ventspils dome.

Ventspils brīvostas pārvalde rīko automašīnu izsoli

Ventspils brīvostas pārvalde veic automašīnas AUDI A8L (2011), automašīnas AUDI A8L (2016), automašīnas HONDA CIVIC (2007) un VW MULTIVAN (2008) pārdošanu izsolē 2021.gada 14.janvārī plkst. 10.00 Ventspils brīvostas pārvaldes sēžu zālē, Jāņa ielā 19, Ventspilī.

Uzņēmumi Ventspils Brīvostā

lielizmēra metāla konstrukciju ražošana;
komunālo automašīnu ražošana;