Jaunumi un notikumi

Ventspils vides sanācijas projektā tiks izmantota Norvēģijas pieredze

Lai iepazītos ar Norvēģijas praksi dažādu ar vidi un klimata pārmaiņām saistītu projektu realizēšanā, pieredzes apmaiņas vizītē uz Norvēģiju pie International Development Norway (IDN) jūnijā devās Ventspils brīvostas pārvaldes vadītā vides sanācijas projekta grupas dalībnieki no brīvostas pārvaldes un Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP).

7.jūlijā Ventspils brīvostā ienāks kruīza kuģis STAR LEGEND

Nākamajā ceturtdienā Ventspils brīvostā atkal gaidāma kruīza kuģa vizīte. Šoreiz ostā ienāks kompānijas WindStar Cruises kuģis Star Legend, kurš savā kuģa mūžā paspējis kļūt arī par slavenu kinozvaigzni.

Brīvostas pievedceļu atjaunošanas projekts finiša taisnē

Neskatoties uz būtisko izmaksu sadārdzinājumu un resursu ierobežotību būvniecības nozarē, savam noslēgumam jau pamazām tuvojas apjomīgais Ventspils brīvostas pievedceļu būvniecības un atjaunošanas projekts, kura ietvaros paredzēts atjaunot 19 ielu posmus Ventspilī. Brīvostas pārvaldei izdevies panākt vienošanos ar būvnieku par 2021.gadā nepabeigto būvdarbu uz Ventas tilta un Kaiju ielā pabeigšanu.

Turpinās ražošanas ēkas Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā Nr.6 būvdarbi

Pašreiz ražošanas ēkā Nr.6 Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā turpinās iekšējo sienu, elektrotīklu un vājstrāvas tīklu izbūves darbi. Paralēli minētajiem darbiem ēkas nomnieks veic tehnoloģiskā aprīkojuma uzstādīšanu,

Ventspils brīvostā būvēs infrastruktūru dzeramā ūdens eksportam

Ventspils brīvostas pārvalde ir noslēgusi līgumu par apbūves tiesību ar uzņēmumu SIA BLNC, kurš plāno Ventspilī investēt līdz 25 miljoniem eiro un būvēt dzeramā ūdens uzkrāšanas termināli un eksporta infrastruktūru. Līgums noslēgts par aptuveni 7,1 hektārus lielu zemesgabalu Ventspilī, P.Stradiņa ielā 20.

Ventspilī viesojas kruīza kuģis DEUTSCHLAND

Ventspilī viesojas kruīza kuģis DEUTSCHLAND

30.maijā Ventspils brīvostā pēc divu gadu pārtraukuma atkal ienāca kruīza kuģis – savā pirmajā vizītē Ventspilī ieradās DEUTSCHLAND.

2022.gadā Ventspils brīvostā palielinājusies beramkravu pārkraušana

Turpinot tradīciju īpaši pateikties tiem termināļiem, kuri uzrādījuši labākos kravu pieauguma rādītājus, Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis sveica AS “Ventspils tirdzniecības osta” valdes priekšsēdētāju Valeriju Pašutu ar izciliem rezultātiem kravu pārkraušanā 2022.gadā.

Ventspils brīvostas pārvalde piedalās starptautiskajā izstādē “Breakbulk Europe 2022” Roterdamā

Ventspils brīvostas pārvalde šonedēļ kopā ar citiem transporta un loģistikas nozares dalībniekiem zem vienotā zīmola “VIA LATVIA” bija pārstāvēta starptautiskajā izstādē “Breakbulk Europe 2022” Roterdamā, kas ir globāls ostu nozares kontaktu forums, vienkopus pulcējot pārstāvjus no 120 valstīm.

Ventspils brīvostas valde atbalsta pašvaldības iniciatīvu jaunas ražošanas ēkas būvniecībā ostas industriālajā zonā

Ostu likuma grozījumu spēkā stāšanās ļāvusi Ventspils brīvostas valdei lemt par labu jauna ražošanas ēkas būvniecības projekta īstenošanai Ventspils brīvostas teritorijas lidostas industriālajā rajonā. Tuvākajā laikā plānots noslēgt vienošanos ar pašvaldību par zemes gabala valdījuma maiņu, kas ļaus pašvaldībai projektu īstenot.

Ventspils brīvosta atjauno priekšostas krasta nostiprinājumu

Ventspils brīvostā pilnā sparā turpinās priekšostas krasta nostiprinājumu atjaunošana no Ziemeļu mola līdz pat “Baltic Coal terminal” aptuveni 740 metru garumā, kas izmaksās gandrīz 2 miljonus eiro.

Uzņēmumi Ventspils Brīvostā

poliuretāna izstrādājumu ražošana;
šķidro kristālu displeju produktu ražošana;