Jaunumi un notikumi

Brīvostas teritorijas un objektu uzraudzību veiks Ostas kontrole

Brīvostas teritorijas un objektu uzraudzību veiks Ostas kontrole

Lai uzraudzītu kārtību Ventspils brīvostas sauszemes teritorijā un ostas akvatorijā, ar šodienu, 1.martu, darbu Ventspils brīvostas pārvaldē sāk Ostas kontrole. Lai gan Ostas kontroles darbinieku galvenais uzdevums būs uzraudzīt tieši brīvostas pārvaldes objektus, vēl vienas uzraudzības struktūras klātbūtne pilsētā tikai vēl vairāk uzlabos ventspilnieku drošību.

Brīvostas valde informāciju neslēpj

25.februārī Ventspils pilsētas pašvaldības portālā ventspils.lv publicēta “Ventspils ostas” sagatavota informācija ar nosaukumu “Ko slēpj brīvostas valde?” Atbildam – Ventspils brīvostas valde neko neslēpj. Ventspils brīvostas pārvalde vairākkārt gan mutiski, gan rakstiski ir skaidrojusi publikācijā uzskaitītos it kā neatbildētos jautājumus, un turpina to darīt. Gan Ventspils pilsētas domei, gan “Ventspils ostai” tas ir labi zināms, bet tā kā mums nesaprotamu iemeslu dēļ tapusi šāda publiska ziņa, uzskatām par pienākumu atbildēt arī publiski.

Kravu apgrozījums Ventspils ostā janvārī lielāks nekā pirms gada

Kravu apgrozījums Ventspils ostā janvārī lielāks nekā pirms gada

2021.gada pirmajā mēnesī Ventspils brīvostā strādājošajos termināļos pārkrauti 1,26 miljoni tonnu kravu, kas ir par 18% vairāk nekā decembrī un par 6% vairāk nekā pagājušā gada janvārī.

“Stena Line” Ventspilī paraksta ilgtermiņa līgumu

“Stena Line” Ventspilī paraksta ilgtermiņa līgumu

Uzņēmumi Stena Line un Noord Natie Ventspils Terminals (NNVT) ir parakstījuši līgumu uz 20 gadiem, vienojoties par pastāvīgu prāmju satiksmi no Ventspils brīvostas. Šim ilgtermiņa līgumam ir būtiska loma, paplašinot Stena Line darbību Baltijas jūrā un uzlabojot satiksmi maršrutā starp Ventspili un Nīnashamnu Zviedrijā. 2021. gadā šajā maršrutā sāks kursēt divi lieli RoPax prāmji, par 30% palielinot kravu pārvadājumu apjomu.

Brīvostas pārvalde piedāvā pašvaldībai mainīt vēsturiskās ostas darbnīcas pret zemi zem brīvostas ēkām

Lai atbalstītu Ventspils pilsētas pašvaldības ieceri attīstīt kādreizējo Ostas darbnīcu teritoriju K.Valdemāra ielā par tūrisma un atpūtas vietu, kā arī rastu iespēju turpināt attīstīt brīvostas industriālo teritoriju, Ventspils brīvostas pārvalde ir vērsusies domē ar priekšlikumu par īpašumu maiņu. Proti – mainīt Ventspils brīvostas pārvaldei piederošās ēkas K.Valdemāra ielā 12 un K.Valdemāra ielā 12a pret kādu no pašvaldībai piederošiem zemesgabaliem, uz kura atrodas Ventspils brīvostas pārvaldei piederošas ēkas.

Andris Purmalis: “Primārām jābūt interesēm sadarboties ostas, pilsētas uzņēmumu un iedzīvotāju labā.”

Lai arī pagājušais gads Ventspils ostai bijis ļoti sarežģīts, osta kā vēsturiski bijusi, tā joprojām ir viens no galvenajiem pilsētas ekonomiskās attīstības virzītājiem. Tomēr gada laikā, kopš Ventspils osta atrodas valsts pārvaldībā, starp Ventspils brīvostas pārvaldi (VBP) un pilsētas pašvaldību nerimst konflikti, kuri apgrūtina gan jaunu investoru piesaisti, gan esošo komersantu darbību ostā. Par to, kādai vajadzētu būt VBP un pašvaldības sadarbībai, kas paveikts pagājušajā gadā un kādas ir Ventspils ostas nākotnes prognozes, saruna ar Ventspils brīvostas pārvaldnieku Andri Purmali.

Palielinās koksnes produktu kravu apgrozījums Ventspils ostā

Palielinās koksnes produktu kravu apgrozījums Ventspils ostā

2020.gadā par 7% palielinājusies dažādu koksnes produktu pārkraušana Ventspils ostas termināļos, sasniedzot pēdējo 10 gadu labāko rādītāju. Galvenais šīs kravu grupas apstrādātājs Ventspils ostā ir SIA “Ventplac”, kuram izdevies saglabāt stabilu kravu apgrozījumu salīdzinājumā 2019.gadu.

Stabils kravu apgrozījums saglabājas Ventspils universālajā kravu terminālī

Ventspils brīvostā strādājošais universālais kravu terminālis “Noord Natie Ventspils Terminals” ir viens no tiem ostas termināļiem, kam 2020.gadā izdevies saglabāt stabilu kravu apgrozījumu attiecībā pret iepriekšējiem gadiem. Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis izteica pateicību “Noord Natie Ventspils Terminals” izpilddirektoram Jānim Paulam par veiksmīgo darbu un labo sadarbību starp brīvostas pārvaldi un termināli 2020.gadā.

Ventspils brīvostas pārvalde rīko no demontētā betona atdalīta stiegrojuma (dažāda diametra) un metāla leņķdzelžu izsoli

Ventspils brīvostas pārvalde veic no demontētā betona atdalīta stiegrojuma (dažāda diametra) un metāla leņķdzelžu, orientējošais apjoms (svars) 150t pārdošanu izsolē 2021.gada 2.februārī plkst. 10.00 Ventspils brīvostas pārvaldes sēžu zālē, Jāņa ielā 19, Ventspilī.

Uzņēmumi Ventspils Brīvostā

ēku moduļu ražotne;
šķidro kristālu displeju produktu ražošana;