Jaunumi un notikumi

Pilsētas svētkos atjaunos satiksmi pār Ventas tiltu četrās joslās

Lai ventspilniekiem un pilsētas viesiem ceļu uz Ventspils dzimšanas dienas svinībām netraucētu satiksmes ierobežojumi uz Ventas tilta, no piektdienas pēcpusdienas līdz svētdienai ieskaitot nolemts satiksmi pār tiltu atkal atjaunot.

Ventspils brīvostas valde rosina mainīt brīvostas robežas

27.jūlijā Ventspils brīvostas valde pieņēma lēmumu virzīt izmaiņas Ventspils ostas teritorijas robežās, izslēdzot, piemēram, bērnudārzu, parku, mežu un kapsētu teritorijas. Kopā valde aicinās no brīvostas teritorijas izņemt 118 zemes īpašumus.

Pilnveido termināļu darba uzraudzību ogļu putekļu mazināšanai

Uz Ventspils brīvostas pārvaldes ēkas uzstādīta videokamera, kas turpmāk ļaus Valsts vides dienests ekspertiem vēl rūpīgāk sekot līdzi tam, lai akmeņogļu pārkraušanas laikā tiktu darīts viss iespējamais ogļu putēšanas mazināšanai.

Attīstās sadarbība starp Kazahstānu un Ventspils brīvostu

Attīstās sadarbība starp Kazahstānu un Ventspils brīvostu

26.jūlijā Ventspili apmeklēja Kazahstānas Republikas vēstnieks Latvijā Timurs Primbetovs ar delegāciju, lai aktualizētu ekonomiskās sadarbības jautājumus, kā arī pārrunātu iespējas aktivizēt darbu citās savstarpēji interesantās sfērās, piemēram, kultūrā un sportā.

Investors un filantrops Davids Jakobašvili Ventspilī attīsta dabai draudzīgu pārtikas iepakojumu ražotni

Investors un filantrops Davids Jakobašvili Ventspilī attīsta dabai draudzīgu pārtikas iepakojumu ražotni

Pirmdien, 25.jūlijā,  savā pirmajā vizītē Ventspilī ieradās uzņēmuma SIA “Forpet Baltic” galvenais investors, dažādu inovāciju projektu attīstītājs un filantrops Davids Jakobašvili, lai iepazītos ar Ventspili, Ventspils brīvostu un novērtētu SIA “Forpet Baltic” attīstību, kur ieguldīti jau vairāk nekā 14 miljoni eiro.

Davids Jakobašvili atzinīgi novērtēja Ventspils sakoptību un industriālās vides attīstību un sarunās ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Ventspils pašvaldības un Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāvjiem pauda gatavību nopietni apsvērt arī citu investīciju projektu attīstību šajā reģionā.

Ventspils brīvostas pārvalde rīko izsoli par apbūves tiesību piešķiršanu saules paneļu būvniecībai

Ventspils brīvostas pārvalde rīko izsoli par apbūves tiesību piešķiršanu saules paneļu būvniecībai

 

Ventspils brīvostas pārvalde rīko izsoli par apbūves tiesību piešķiršanu saules paneļu būvniecībai uz zemes gabaliem vai to daļām:

Aizvadīti Jūras svētki

Aizvadīti Jūras svētki

9.jūlijā Ventspilī ar plašu pasākumu programmu tika aizvadīti Jūras svētki. Viens no Jūras svētku emocionālākajiem mirkļiem ir piemiņas brīdis jūrniekiem un zvejniekiem, kuru atdusas vieta ir jūras dzelme. Ventspils brīvostas vārdā vainagus pie pieminekļa nolika pārvaldnieks Andris Purmalis un ostas kapteinis Gunārs Trukšāns.

Tiks atsākti Ventas tilta seguma atjaunošanas darbi

11.jūlijā tiks atsākti Ventas tilta seguma atjaunošanas darbi, kurus plānots pabeigt līdz Ventspils Pilsētas svētkiem. Darbu laikā gan gājējiem, gan autotransportam tilta šķērsošana būs iespējama abos virzienos, vienīgās izmaiņas  - četru braukšanas joslu vietā būs divas joslas.

Ventspils vides sanācijas projektā tiks izmantota Norvēģijas pieredze

Lai iepazītos ar Norvēģijas praksi dažādu ar vidi un klimata pārmaiņām saistītu projektu realizēšanā, pieredzes apmaiņas vizītē uz Norvēģiju pie International Development Norway (IDN) jūnijā devās Ventspils brīvostas pārvaldes vadītā vides sanācijas projekta grupas dalībnieki no brīvostas pārvaldes un Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP).

7.jūlijā Ventspils brīvostā ienāks kruīza kuģis STAR LEGEND

Nākamajā ceturtdienā Ventspils brīvostā atkal gaidāma kruīza kuģa vizīte. Šoreiz ostā ienāks kompānijas WindStar Cruises kuģis Star Legend, kurš savā kuģa mūžā paspējis kļūt arī par slavenu kinozvaigzni.

Uzņēmumi Ventspils Brīvostā

būvniecība;
koka logu, durvju un fasāžu ražošana;
atbalsta pakalpojumi augsto tehnoloģiju nozaru uzņēmumu attīstībai;