Jaunumi un notikumi

Ovišu bāka izgaismosies lībiešu karoga krāsās

Svētdien, 26. martā, kad pirmo reizi tiks atzīmēta Lībiešu mantojuma diena, arī Ovišu bāka simboliski vēstīs pasaulei par skaitliski mazas, bet garā bagātas tautas dzīvi pie Baltijas jūras. Visu dienu bāka būs atvērta apmeklētājiem pavasara skatu baudīšanai, un, iestājoties krēslai, izgaismosies zaļā, baltā un zilā krāsā.

Iepazīstam Apvienotās Karalistes pieredzi vēja enerģijas servisa attīstībā

Iepazīstam Apvienotās Karalistes pieredzi vēja enerģijas servisa attīstībā

Ventspils osta ģeogrāfiski ir īpaši labi piemērota efektīvai potenciālo atkrastes vēja parku apkalpošanai, tāpēc Ventspils brīvostas pārvalde ir uzsākusi mērķtiecīgu darbu, lai jau pārredzamā nākotnē Ventspils osta varētu dot nozīmīgu pienesumu atjaunojamās enerģijas attīstībā. Šonedēļ Ventspils brīvostas pārvaldes tirgus izpētes analītiķis Mārcis Nēliuss kopā ar citiem Latvijas un Igaunijas vēja industrijas pārstāvjiem iepazīstas ar Apvienotās Karalistes pieredzi šajā jomā.

Ventspils brīvostas pārvalde rīko izsoli

Ventspils brīvostas pārvalde veic “naftas produktu un ūdens maisījumu pieņemšanu no piesārņoto ūdeņu savācējkuģiem “Užava” un “Venta”” pārdošanu izsolē. Izsole notiks š.g. 12.aprīli plkst. 11.00 Ventspils brīvostas pārvaldes sēžu zālē, Jāņa ielā 19, Ventspilī.

Ventspils brīvostas pārvalde veic bruģakmens atsavināšanu

Ventspils brīvostas pārvalde veic lietota, demontēta bruģakmens NOSTALITH-L (~150 m2) atsavināšanu par brīvu cenu līdz š.g. 30.decembrim (ieskaitot) Ventspils brīvostas pārvaldē, Jāņa ielā 19, Ventspilī.

Par izmaiņām Ventspils brīvostas pārvaldes vadībā

Pēc savstarpējas vienošanās ar Ventspils brīvostas valdi ar 2023.gada 1.martu darba attiecības ar Ventspils brīvostas pārvaldi pārtraucis līdzšinējais Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis.

Noslēdzies 18 miljonu vērtais Ventspils ostas hidrobūvju atjaunošanas projekts

Noslēdzies 18 miljonu vērtais Ventspils ostas hidrobūvju atjaunošanas projekts

Piecu gadu laikā, īstenojot projektu “Ventspils brīvostas hidrotehnisko būvju pārbūve un atjaunošana”, Ventspils ostas infrastruktūrā ieguldīts vairāk nekā 18 miljoni eiro. Visi projektā paredzētie būvdarbi ir noslēgušies, bet vēl turpinās atskaišu gatavošanas process projekta noslēgšanai.

Šogad plānots pārbūvēt Ostas ielu Ventspilī

Šogad plānots pārbūvēt Ostas ielu Ventspilī

Ventspils brīvostas pārvalde izsludinājusi iepirkumu par Ostas ielas posmā no Jāņa ielas līdz Dārzu ielai pārbūvi. Šīs ielas pārbūve būs pēdējais posms Ventspils brīvostas pārvaldes īstenotajā pievedceļu atjaunošanas un pārbūves projektā, kura ietvaros Ventspilī jau atjaunoti 18 ielu posmi.

Par godu Ukrainai karoga krāsās izgaismota Ovišu bāka

Par godu Ukrainai karoga krāsās izgaismota Ovišu bāka

Lai paustu atbalstu Ukrainai tās cīņā par brīvību, šodien, 24.februārī, Ventspils brīvostas pārvaldes apsaimniekotā Ovišu bāka izgaismota Ukrainas karoga krāsās.

Pētīs iespējas Ventspils ostai iesaistīties aktrastes vēja parku apkalpošanā

Pētīs iespējas Ventspils ostai iesaistīties aktrastes vēja parku apkalpošanā

Šogad plānots izstrādāt pētījumu par labāko risinājumu atkrastes vēja parku un saistītās infrastruktūras apkalpošanai Ventspils ostā, kas ietvers arī jauna termināļa modelēšanu Ventspils Ziemeļu ostā. Tas ir viens no soļiem ilgtermiņa stratēģijā attīstīt atjaunojamās enerģijas ražošanas un apkalpošanas servisu Ventspils ostā.

Noslēgts līgums par vēsturiskā naftas piesārņojuma likvidēšanu Ventspilī

Ventspils brīvostas pārvalde noslēgusi līgumu ar AS "VentEko" par piesārņotās teritorijas sanācijas darbu veikšanu – naftas produktu peldošā slāņa samazināšanu un barjeras sistēmas uzstādīšanu, lai nodrošinātu piesārņojuma migrācijas pārtraukšanu uz Baltijas jūru un tās piekrasti.

Uzņēmumi Ventspils Brīvostā

šķidro kristālu displeju produktu ražošana;
kokskaidu granulu ražošana;