Ventspils brīvosta piedalās starptautiskajā izstādē un konferencē “Translogistica Kazakhstan 2022”

20/09/2022

Šonedēļ Ventspils brīvosta piedalās Kazahstānas transporta nedēļas pasākumos – starptautiskajā izstādē un konferencēs. Plānotas vairākas tikšanās par nākotnes sadarbību starp Ventspils brīvostu un Kazahstānas uzņēmējiem.

“Translogistica Kazakhstan 2022” ir nozīmīgākais transporta un loģistikas nozares notikums Centrālāzijā un pulcē vairāk nekā 140 uzņēmumus no desmit valstīm, toskait Latvijas vadošo nozares uzņēmumu delegāciju zem vienota zīmola VIA Latvia.

Ventspils brīvostu Kazahstānā pārstāv Ventspils brīvostas pārvalde valdes priekšsēdētājas vietnieka Ģirts Valdis Kristovskis un pārvaldnieka Andra Purmaļa vadībā, kā arī ostas uzņēmumi “Ventspils tirdzniecības osta” , “Seastar”, Noord Natie Ventspils Terminals un “Ventbunkers”.

Kazahstāna šobrīd ir viens no stratēģiski nozīmīgākajiem Ventspils brīvostas sadarbības partneriem. Būtisku pagriezienu ostas kravu apgrozījumā 2021.gadā nodrošināja Kazahstānas akmeņogļu tranzīta kravas, kas pēc turpat desmit gadu pauzes atgriezās Ventspilī un šobrīd ir galvenais kravu apjoma palielinājuma iemesls.