Ventspils brīvosta piedāvā teritoriju saules parku būvniecībai

11/08/2022

Sekojot aktuālajām tendencēm zaļās enerģijas attīstībā un biznesa sektora interesei gan ražot, gan ražošanas procesā izmantot saules enerģiju, Ventspils brīvostas pārvalde rīko izsoli par apbūves tiesību piešķiršanu saules paneļu būvniecībai uz četriem zemesgabaliem.

“Saules enerģijas ražošanas attīstība ir ne vien svarīgs solis enerģētiskās neatkarības stiprināšanā, bet arī nozīmīga nākotnes attīstības investīcija, jo būs papildu priekšrocība ne tikai industriālo parku un ražotņu attīstībai Ventspilī, bet arī ostai. Globālās tendences rāda, ka arvien aktuālāks kļūst jautājums ne tikai par tā sauktās zaļās  enerģijas ražošanu, bet arī par uzglabāšanu, jo dienas gaišajā laikā saražoto enerģiju mēs gribam tērēt arī tad, kad saule nespīd. Šajā ziņā tehnoloģiskā attīstība notiek strauji un saules enerģijas parkiem nereti blakus tiek veidotas “zaļā” ūdeņraža ražotnes, kas lēto lieko saules enerģiju padara uzglabājamu. Arī šādu tehnoloģiju ieviešana Ventspilī būtu atbalstāma, jo potenciāli ūdeņradi varētu eksportēt caur ostu.”, skaidro Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks, Mārketinga un attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs.

Uzņēmēji, kuriem ir interese par saules parku attīstību, līdz 26.augustam var pieteikties izsolei par apbūves tiesību piešķiršanu saules paneļu būvniecībai uz četriem zemesgabaliem:

  • zemes gabala Rūpniecības ielā 24 daļa (124 188 m2);
  • zemes gabals Mauru ceļš 27 (107 300 m2);
  • zemes gabala Mauru ceļš 40 daļa (114 642 m2);
  • zemes gabala Mauru ceļš 56, Ventspilī daļa (55 481 m2).

Vairāk informācijas par izsoli šeit.