Bucher Municipal

Izcelsmes valsts: 
Šveice;
Darbības nozare: 
komunālo automašīnu ražošana;
Darbība uzsākta: 
2005

Bucher Municipal SIA ir Šveices koncerna Bucher Industries apakšuzņēmuma Bucher Municipal meitas uzņēmums, kas dibināts 2004. gadā. Uzņēmumā tiek veikta komunālo automašīnu ražošana.

Sākotnēji uzņēmumā notika tikai komponenšu (mucu, motoru, birstu un citu detaļu) montāža, bet laika gaitā uzņēmumā tika paplašināts ražošanas process, iekļaujot tajā metināšanas, metālapstrādes un virsmas apstrādes procesus.

Ražošanas apjomi ievērojami palielinājās 2015. gadā, kad uz Latviju tika pārcelta pirmā pilnā montāžas līnija no Šveices. 2015. gada novembrī no ražošanas līnijas nonāca pirmā gatavā komunālā automašīna, kas paredzēta ielu uzkopšanai. Nākamajos divos gados turpinājās montāžas līniju pārcelšana no Lielbritānijas un Šveices rūpnīcām. Pilna cikla ražošanas procesa ietvaros (no metāla loksnes līdz gatavai automašīnai) Ventspils ražotnē šobrīd tiek ražoti pieci komunālo automašīnu modeļi. Uzņēmumā tiek ražotas arī elektriskās komunālās automašīnas, tādējādi sekojot līdzi aktuālajām tirgus tendencēm. 2021. gada sākumā Bucher Municipal SIA ražotā elektriskā komunālā automašīna CityCat V20e ieguvusi divas prestižas balvas:

  • Red Dot Design Award balvu Produkta Dizains 2021 un apbalvojumu kategorijā Inovatīvs produkts;
  • Vācijas dizaina balvu German Design Awards 2021 kategorijā Lielisks produkta dizains un apbalvojumu Special Mention.

Uzņēmuma ēku kopējā platība - 17 000 m2, esošās teritorijas kopējā platība ir aptuveni 50 000 m2. Uzņēmumā strādā 370 darbinieki.

Bucher Municipal SIA regulāri turpina attīstīties – 2018. gadā veikta tehnikas testēšanas laukuma izbūve ar betonētu segumu un noliktavas laukuma izbūve. Savukārt, 2019. gadā atklāta jaunā ražošanas ēkas piebūve, kas ietver metināšanas cehu, metālapstrādes darba zonu un ofisa daļas pārbūvi, tāpat veikta modernas testēšanas telpas un testēšanas iekārtas izbūve, uzstādīta automātiskā plauktu sistēma noliktavā.

 

Kontakti:

Adrese: Ganību iela 105, Ventspils, LV-3601, Latvija
Tālrunis: (+371) 63629575
Fakss: (+371) 63661051
E-pasts: [email protected]
www.buchermunicipal.com

 

SIA Bucher Municipal uzņēmuma izpilddirektors Niklauss Hūzers:

–     Ņemot vērā ne tikai Latvijas kā valsts, bet arī Ventspils pilsētas pievilcīgās īpašības, piemēram, attīstīto infrastruktūru un salīdzinoši zemās ražošanas izmaksas, no visām Austrumeiropas valstīm izvēlējāmies apmesties tieši šeit.

Bucher darbību Ventspilī un sadarbību ar Ventspils brīvostu uzskatām par uzņēmuma veiksmi, tāpēc Bucher Industries AG vadība 2012. gadā pieņēma stratēģisku lēmumu lūgt Ventspils brīvostai zemi un ēkas, lai turpinātu uzņēmuma izaugsmi ielu tīrāmo mašīnu ražošanā Ventspilī.

Skatīt citus rūpnieciskos klientus