Bucher Municipal

Izcelsmes valsts: 
Šveice;
Darbības nozare: 
komunālo automašīnu ražošana;
Darbība uzsākta: 
2005

Bucher Municipal SIA ir Šveices koncerna Bucher Industries uzņēmums, kas dibināts 2004. gadā. Uzņēmumā tiek veikta komunālo automašīnu ražošana.
Sākotnēji uzņēmumā notika tikai komponenšu (mucu, motoru, birstu un citu detaļu) montāža, bet laika gaitā uzņēmumā tika paplašināts ražošanas process, iekļaujot tajā metināšanas, metālapstrādes un virsmas apstrādes procesus. Ražošanas apjomi ievērojami palielinājās 2015. gadā, kad uz Latviju tika pārcelta pirmā pilnā montāžas līnija no Šveices. 2015. gada novembrī no ražošanas līnijas nonāca pirmā gatavā komunālā automašīna, kas paredzēta ielu uzkopšanai. Nākamajos divos gados turpinājās montāžas līniju pārcelšana no Lielbritānijas un Šveices rūpnīcām. Pilna cikla ražošanas procesa ietvaros (no metāla loksnes līdz gatavai automašīnai) Ventspils ražotnē šobrīd tiek ražoti seši komunālo automašīnu modeļi. Uzņēmumā tiek ražotas arī elektriskās komunālās automašīnas, tādējādi sekojot līdzi aktuālajām tirgus tendencēm.

2022. gadā uzņēmums saņēmis Latvijas Eksporta līdera balvu konkursā “Eksporta un inovācijas balva 2022”, nozares “Viedā enerģētika un mobilitāte” lielo uzņēmumu grupā.
2023. gadā jaunākais ražotais produkts Bucher CityCat VR50e (pilnībā elektriska ielu tīrāmā mašīna) saņēmis divas starptautiskas balvas:

  • Vācijas Daizaina Balvu 2023 kategorijā «Izcils produkta dizains» (apbalvojums «Zelts») - par izcilu, visaptverošu un inovatīvu dizaina darbu.
  • Vācijas Inovāciju Balvu 2023 kategorijā «Izcilība biznesā - automobiļu tehnoloģijas» (apbalvojums «Uzvarētājs») - apbalvojums apzīmē inovācijas, kas attīsta nozari ar savu oriģinalitāti un efektivitāti.

2023. gadā darbu uzsācis uzņēmuma saules parks ar 1422 saules paneļiem, ar šo parku tiks nosegti aptuveni 17%-20% no gada kopējā ražotnes elektroenerģijas patēriņa.
2023. gada nogalē SIA “Bucher Municipal” ēku kopējā platība sastāda gandrīz 20 000 m2, savukārt teritorijas kopējā platība ir aptuveni 90 000 m2. Uzņēmumā saražotā produkcija tiek eksportēta uz vairāk kā 30 valstīm visā pasaulē. Uzņēmumā strādā 400 darbinieki. Bucher Municipal SIA regulāri turpina attīstīties un šobrīd jau strādā pie nākotnes attīstības un paplašināšanās plāniem. Uzņēmuma sertifikāti: ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001.
 

Kontakti:

Adrese: Ganību iela 105, Ventspils, LV-3601, Latvija
Tālrunis: (+371) 63661050
E-pasts: [email protected]
Mājaslapa: https://www.buchermunicipal.com/lv/lv
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bucher-municipal/
Facebook: https://www.facebook.com/BucherMunicipalLatvia
Youtube: https://www.youtube.com/@buchermunicipallatvia6824

SIA Bucher Municipal uzņēmuma ražotnes vadītājs Mikus Brakanskis:

–     Investīciju ieguldījums un ražotnes izveide Ventspilī ir bijis un joprojām ir Bucher Municipal veiksmes stāsts. Kopā ar pilsētas vadību un Ventspils Brīvostas pārvaldi esam īstenojuši vairākus paplašināšanās projektus pirmo divdesmit gadu darbības laikā. Komandas darbs un laba sadarbība starp visām trim pusēm ir palīdzējusi mums gūt panākumus. Mūsu veiksmes stāsts no uzņēmuma ar dažiem darbiniekiem līdz vienam no lielākajiem darba devējiem reģionā nebūtu bijis iespējams bez cilvēkiem, kuri ir veidojuši šo stāstu. Stāsts, kam ir liela nozīme visā Bucher Municipal divīzijā. Mūsu attīstības plāns ietver investīcijas ražotnē un darbiniekos, lai turpinātu ražot augstas kvalitātes kompaktās ielu tīrāmās mašīnas un eksportēt tās visā pasaulē, lai tā būtu tikpat tīra kā Ventspils.
Inovatīvais un fleksiblais piedāvājums no Ventspils Brīvostas izcēlās starp citu pilsētu un brīvostu piedāvājumiem. Tas deva iespēju darbības sākumā samazināt uzņēmuma riskus – īrējot ēkas un zemi no Ventspils Brīvostas, tā vietā lai ieguldītu uzņēmuma pamatkapitālā. Strauji attīstības tempi un izaugsmes ambīcijas rezultējās ar lēmumu pārvietot ražotni, ko ar Ventspils pilsētas un Ventspils Brīvostas vadību izdevās veiksmīgi atrisināt. Mirklī, kad vēlējāmies iegādāties zemi un uzceltās ēkas savā īpašumā, tas tika ātri un profesionāli nokārtots. Aiz visiem globālajiem izaicinājumiem slēpjas virkne ikdienišķu problēmu, ko ļoti veiksmīgi esam gadu laikā kopīgi risinājuši, lai mums kā uzņēmumam, pilsētai un darbiniekiem būtu ērtāka ikdiena un mēs varētu sasniegt labākus rezultātus.

Skatīt citus rūpnieciskos klientus