PURPLEGREEN Energy C

Izcelsmes valsts: 
Latvija;
Darbības nozare: 
Enerģētika;
Darbība uzsākta: 
2022

PURPLEGREEN Energy C ir Latvijā reģistrēts uzņēmums, kas specializējas atjaunīgās enerģijas projektu izstrādē un ieviešanā, fokusējoties uz zaļā ūdeņraža gala produktu – zaļā amonjaka, metanola un ilgtspējīgas aviācijas degvielas (SAF) – ražošanu. Šobrīd uzņēmums attīsta zaļā amonjaka rūpnīcas projektu Ventspils brīvostas teritorijā. Projekta ietvaros ir noslēgts ilgtermiņa apbūves tiesību līgums ar Ventspils brīvostu un uzsākts ietekmes uz vidi novērtējuma process. Projekta plānotais investīciju apjoms pārsniedz 1,3 miljardus eiro.

PURPLEGREEN ir zīmols, kas apvieno vietējā kapitāla uzņēmumu grupu, kas specializējas atjaunīgās enerģijas projektu izstrādē un ieviešanā. Grupas uzņēmumi attīsta saules un vēja parku projektus, kā arī inovatīvu zaļā ūdeņraža galaproduktu - zaļā amonjaka, metanola un ilgtspējīgas aviācijas degvielas (SAF) - ražošanas rūpnīcu projektus. PURPLEGREEN mērķis ir veicināt ilgtspējīgas un videi draudzīgas enerģijas ražošanu, tā palīdzot Latvijai kļūt tīrākai un zaļākai, kā arī stiprināt valsts ekonomisko attīstību.

Kontakti:
Biroja adrese: Ropažu iela 7, Rīga, LV-1039, Latvija

Juridiskā adrese: Republikas laukums 2A, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: +371 26868500
E-pasts: [email protected]
Mājaslapa: www.purplegreen.eu
LinkedIn: PurpleGreen

SIA “PurpleGreen Energy C” PtX nodaļas vadītājs Māris Daniševskis: Mēs saredzam lielu potenciālu Latvijai kļūt par atjaunīgās enerģijas eksportētājvalsti. Viens no piemērotākajiem veidiem, kā atjaunīgo enerģiju eksportēt, ir to pārvēršot molekulu formā - piemēram, e-metanola vai “zaļā” amonjaka, un tālāk šo enerģiju eksportēt izmantojot Ventspils brīvostā pieejamo infrastruktūru. Mēs augsti novērtējam Ventspils brīvostas pārvaldes līdzšinējo atbalstu un veiksmīgo sadarbības sākumu, un ar lielu optimismu strādājam pie šī projekta realizēšanas.”

Uldis Ālītis, projektu attīstības un inovāciju vadītājs, SIA “PurpleGreen Energy C”: “Šis ir stratēģiski nozīmīgs projekts ne tikai Latvijai, bet arī visai Eiropai ceļā uz nulles emisiju mērķi līdz 2050. gadam. Plānotā rūpnīca darbosies ar uzstādīto elektroenerģijas jaudu 550 MW, ļaujot ik gadu saražot ap 550 000 tonnām zaļā amonjaka. Šī projekta īstenošana varētu palielināt Latvijas elektroenerģijas patēriņu par 65–70%. Gadā no šī projekta sagaidāms arī būtisks pienesums valsts budžetā – aptuveni 66,4 miljoni eiro nodokļos.”

Skatīt citus rūpnieciskos klientus