Jaunumi un notikumi

Iepirkumā par Dienvidu molu atjaunošanu Ventspilī par uzvarētāju atzīta AS “BMGS”

Ventspils brīvostas pārvaldes izsludinātajā atklātajā konkursā par tiesībām veikt ostas Dienvidu mola atjaunošanu uzvarējusi AS “BMGS”, kas darbus piedāvā veikt par 2,4 miljoniem eiro. Plānots, ka būvdarbi Dienvidu molā varētu sākties šī gada beigās un ilgt līdz nākamā gada vidum.

Pārrunā iespējas atjaunot prāmju satiksmi starp Ventspili un Sāremā

Šodien, 22.novembrī, Ventspils brīvostas pārvaldē ieradās Sāremā pašvaldības delegācija, lai ar Ventspils pašvaldības un brīvostas pārstāvjiem pārrunātu iespējas atjaunot prāmju satiksmi starp Sāremā un Ventspili, un to, kā šī procesa veicināšanā varētu iesaistīties abu pušu pašvaldības un ostu pārvaldes.

Dienvidu mola aprises cauri laikiem

Ventspils ostas Dienvidu mols drīzumā piedzīvos vērienīgus atjaunošanas darbus. Tos plānots uzsākt jau šogad, taču tikmēr piedāvājam ieskatīties šīs hidrotehniskās būves vēsturē.

Ventspils brīvostas pārvalde izbūvēs jaunu pievedceļu piekļūšanai pie Dienvidu mola

Ventspils brīvostas pārvalde ir noslēgusi līgumu ar būvfirmu par jauna pievedceļa izbūvi piekļūšanai pie Dienvidu mola. Turpmāk uz Dienvidu molu varēs nokļūt gan pa Medņu ielu, gan pa jauno pievedceļu, kas vedīs gar vecajām saldētavas ēkām, kāpas otru pusi, kur atrodas skatu platforma.

Atklāta jauna ražošanas līnija

Uzņēmums Bucher Municipal, kas jau 12 gadus darbojas Ventspils brīvostas teritorijā, strauji paplašinājis ražošanas apjomus. Pirms pāris nedēļām ražotnē atvērta jauna kompaktās komunālās mašīnas C201 ražošanas līnija. Šis notikums finiša taisnē ievedis divus gadus ilgu starptautiskā koncerna Bucher Industriesprojektu Spirit.

Ventspils ostas termināļos kravu apgrozījums palielinājies par 12%

2017.gada oktobrī Ventspils ostā strādājošie termināļi kopā pārkrāvuši 1,1 miljonu tonnu kravu. Kopā pirmajos desmit 2017.gada mēnešos Ventspils ostas termināļi pārkrāvuši 17,3 miljonus tonnu, kas ir par 1,8 miljoniem jeb 12% vairāk nekā pirms gada.

Graudu terminālis kļūst universāls

Graudu terminālis Ventspils Grain Terminal, kas jau 12 gadus darbojas Ventspils brīvostā, pēc modernizācijas ne tikai ievērojami palielinājis savu caurlaides spēju, bet arī ieguvis iespēju uzņemt un pārkraut daudz lielāku lauksaimniecības produkcijas klāstu.

"Danske Bank" piešķir aizdevumu ražošanas ēkas būvniecībai Ventspilī

Ventspils brīvostas pārvalde ar AS "Danske Bank" parakstījusi līgumu par kredītlīdzekļu piesaisti 5,3 miljonu eiro apmērā ražošanas ēkas būvniecībai Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā.

“Hercogs Jēkabs” 2017.gada sezonā vizinājis 47 400 pasažieru

31.oktobrī noslēdzās Ventspils brīvostas pārvaldes ekskursiju kuģīša “Hercogs Jēkabs” 22.sezona. Šogad no kuģa klāja Ventspili apskatījuši 47 400 pasažieru. Īpaši liela interese bijusi par jauno maršrutu līdz airēšanas bāzei “Dampeļi”.

Ventspils brīvostas pārvalde piedalījās izstādē Astanā, Kazahstānā

No 1. līdz 3. novembrim Ventspils brīvostas pārvalde piedalījās 21. starptautiskajā Kazahstānas transporta un loģistikas izstādē "TransKazakhstan/Translogistica 2017", kas norisinājās Astanā.