Jaunumi un notikumi

Ventspils šokolāde ar jūras garšu

Šokolādes fabrikas pirmajā darbības gadā Ventspils brīvostas industriālajā zonā Krievijas konditorejas uzņēmumam Pobeda izdevies četrkāršot šokolādes pārdošanas apjomus Latvijas tirgū, kā arī vairot interesi par Latvijā tapušo šokolādi citās Eiropas valstīs. Visas šokolādes tāfelītes, ko tirgo Latvijā, saražo Ventspilī. Šogad šeit sāks ražot arī konfektes.

Ventspils brīvostas pārvalde piedalās starptautiskajā izstādē „TransRussia 2017” Maskavā

Pagājušajā nedēļā no 18. līdz 20.aprīlim Ventspils brīvostas pārvalde piedalījās vienā no Eirāzijas reģiona nozīmīgākajām transporta un loģistikas izstādēm „TransRussia 2017” Maskavā. Šajā izstādē Latvijas nacionālajā stendā par sadarbības iespējām stāstīja lielākie transporta un loģistikas nozares pārstāvji – Latvijas dzelzceļš, kā arī Rīgas, Ventspils, Liepājas ostas un ostu uzņēmumi, tai skaitā Ventspils ostas stividorkompānija „Ventspils tirdzniecības osta”. 

Ar ideju stāties līdzās lielai industrijai

SIA Parkit ir piemērs teorijai, ko raksta ekonomikas grāmatās. Līdzās Ventspils brīvostas lielajiem ražošanas uzņēmumiem sakārtotā infrastruktūrā un atbalsta sistēmā no mazas ražotnes var izaugt jauns, pat pasaules tirgū konkurētspējīgs uzņēmums. Taču izšķirošais ir cilvēkfaktors. Ventspilnieks Pjotrs Homjaks pēc darba un mācību gadiem Īrijā atgriezās dzimtajā pilsētā, lai īstenotu sapni par savu uzņēmumu. Izdevās.

Ventspils brīvostas pārvalde saņēmusi pateicības rakstu no Latvijas Jūrniecības savienības

Ventspils brīvostas pārvalde sanēmusi pateicības rakstu no Latvijas Jūrniecības savienības par ilggadēju sniegto atbalstu savienības darbības nodrošināšanā un jūrniecības tradīciju atjaunošanā Latvijā. Latvijas Jūrniecības savienība (LJS) ir 1989.gadā dibināta sabiedriskā organizācija, kuras galvenais mērķis ir jūrniecības attīstība un tradīciju atjaunošana. LJS popularizē jūrniecības izglītību, palīdz Latvijas Jūras akadēmijai un atbalsta veterānus.

Aicinām izteikt viedokli par ekskursiju kuģīša “Hercogs Jēkabs” reisiem

Ventspils brīvostas pārvalde aicina ventspilniekus, kā arī pilsētas viesus līdz 26.aprīlim piedalīties aptaujā un paust savu viedokli par vienu no iecienītākajiem pilsētas tūrisma objektiem – ekskursiju kuģīti “Hercogs Jēkabs”.

Ventspils ostu izmanto arī militārie kuģi

Ventspils brīvosta ir viena no tām ostām, ko izmanto arī NATO flotes kuģi. 2016.gadā Ventspils brīvostas Kapteiņa dienests reģistrējis 11 militāro kuģu ienākšanas reizes. Tas, vai NATO mācību vai citām vajadzībām izmantos Ventspils vai kādu citu ostu, tiek izlemts NATO un Aizsardzības ministrijas līmenī. To nenosaka ne brīvostas pārvalde, ne pašvaldība. Mācību organizētāji šonedēļ tikās ar Ventspils ostas kapteiņa dienestu, lai precizētu tehniskas nianses nākamo mācību sekmīgai norisei. 

“Ventspils naftai” Ventspils brīvostā šķēršļu nav, atliek tikai strādāt

AS “Ventspils Nafta” valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups aģentūrai LETA paudis viedokli, ka problēmu risināšana Ventspils brīvostā prasa gadus. Ventspils brīvostas pārvalde kategoriski noraida šāda veida pārmetumus. Visi jautājumi, ar ko SIA ““Ventspils Nafta” termināls” (VNT) ir vērsies Ventspils brīvostas pārvaldē, ir atrisināti, turklāt ātrākajos iespējamajos termiņos.

Ventspils brīvostas pārvalde pārstāvēta Latvijas – Kirgizstānas kopējās komisijas Transporta darba grupas sēdē

11. aprīlī Satiksmes ministrijā, Rīgā, norisinājās Latvijas – Kirgizstānas kopējās komisijas Transporta darba grupas sēde, kurā Ventspils brīvostas pārvaldi pārstāvēja pārvaldnieka vietnieks Guntis Drunka. Sēdes laikā Guntis Drunka Kirgizstānas kolēģus iepazīstināja ar Ventspils brīvostu un iespēju izmantot esošās ostas jaudas kravu pārvadāšanai, realizēt rūpnieciskos un loģistikas investīciju projektus, kā arī attīstīt savu ostas termināli Ziemeļu ostas projekta ietvaros.

Ventspils – līdere ārzemju investīciju piesaistē

Patlaban Ventspils ir līdere starp reģionālajām pilsētām un otrā lielākā pilsēta Latvijā ārzemju investīciju piesaistē uz vienu iedzīvotāju. Lielāko ārzemju investīciju piesaisti veicina speciālās ekonomiskās zonas darbība un Ventspils brīvostas pārvaldes ieguldītie pūliņi industriālo zonu attīstībā.

Izstrādās būvprojektu Ziemeļu mola atjaunošanai Ventspilī

Ventspils brīvostas pārvalde izsludinājusi iepirkumu par Ziemeļu mola atjaunošanas būvprojekta izstrādi.