Jaunumi un notikumi

Vispirms ir tikai gaisma pamalē

Kopš Ventspilī sākusies aktīva prāmju satiksme, ne viens vien ventspilnieks pilsētu pametis vai tajā atgriezies tieši pa jūras ceļu. Taču droši vien tikai retais zina, ka prāmja vai jebkura cita kuģa iestūrēšana ostā un izbraukšana no tās ir ļoti smalks process. Pa gaismas ceļu

Pirmdien Ventspils ostā ienāks kruīza kuģis

kruizkugi-saga-sapphire-ventspils-turisms
Pirmdien, 24.jūlijā, Ventspils ostā plānota kruīza kuģa Saga Sapphire ienākšana. Ventspilī kuģis varētu ierasties ap pulksten 7.00, bet vakarā ap pulksten 18.00 vai 19.00 tas dosies tālāk uz nākamo ostu. Saga Sapphire piestās pie 37.piestātnes, kas atrodas pie Dienvidu mola. Šī būs jau trešā reize, kad šis kruīza kuģis piestās Ventspilī. Iepriekšējā Saga Sapphire viesošanās Ventspilī bija pagājušā gada rudenī, kad tas šeit ieradās  ar 667 pasažieriem un 434 apkalpes locekļiem. 

Kazahstānas loģistikas speciālisti meklē sadarbības iespējas Ventspilī

Ceturtdien, 20.jūlijā,  Ventspils brīvostā ieradās Kazahstānas speciālās ekonomiskās zonas “Horgosa – Austrumu vārti” delegācija, lai iepazītos ar Ventspils brīvostas pārvaldes pieredzi speciālās ekonomiskās zonas attīstībā un meklētu sadarbības iespējas kravu plūsmas organizēšanā “Jaunā zīda ceļa” ietvaros.

Iegūst gan topošie speciālisti, gan pārvalde

Abpusēji izdevīga sadarbība – šim apgalvojumam saistībā ar praktikantu uzņemšanu Ventspils brīvostas pārvaldē piekrīt gan topošie speciālisti, kas šeit gūst pieredzi, gan arī pārvaldes vadība. Divu nedēļu garumā ostu un pārvaldi iepazina trīs studenti no Baltkrievijas, bet pašlaik pārvaldē turpina darboties jaunietis no Azerbaidžānas, kā arī ventspilniece, kura studē Anglijā.

Ventspils brīvostas piedāvājums – Kazahstānas uzņēmējiem un EXPO Astana 2017 apmeklētājiem

Šajā nedēļā Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāvji devušies uz Astanu Kazahstānā, lai iepazīstinātu Kazahstānas uzņēmējus ar sadarbības un investīciju projektu realizēšanas iespējām Ventspilī.

Īstu jūras vilku stāsti

Simtiem, tūkstošiem jūdžu prom no mājām, šķērsojot jūras un okeānus gan mierīgā laikā, gan draudīgu mākoņu apņemtā vētras laikā, nejūtot sauszemi zem kājām, esot atkarīgam no dabas spēku ietekmes, krīzes situācijās paļaujoties vien uz saviem un komandas biedru spēkiem – lūk, tāda ir jūras vilku ikdiena. Taču jūrnieka dzīvē ir ne tikai bīstami notikumi, bet arī patīkami mirkļi, kad vari būt vienots ar dabu, strādāt komandā, kā arī piedzīvot patiesas ilgas un atkalredzēšanās prieku, tiekoties ar saviem tuvākajiem.

Ventspils brīvostā viesojās Ķīnas biznesa delegācija

Ceturtdien, 6.jūlijā, Ventspils brīvostas pārvaldē vizītē ieradās Ķīnas uzņēmumu „Juli Group” un „CYPE invest” vadība un īpašnieki. Vizītes mērķis bija iepazīties un pārrunāt iespējamo sadarbību.

Ventspils ostas termināļos kravu apgrozījums par 23% pārsniedz pagājušā gada rādītājus

2017.gada jūnijs Ventspils ostā strādājošajiem termināļiem ir bijis krietni veiksmīgāks nekā pirms gada – kopā pārkrauti 1,6 miljoni tonnu, kas ir par 533 tūkstošiem tonnu jeb 50% vairāk nekā pagājušā gada jūnijā. Kopā pirmajos sešos 2017.gada mēnešos Ventspils ostas termināļi pārkrāvuši 12,4 miljonus tonnu, kas ir par 2,3 miljoniem jeb 23% vairāk nekā pirms gada.

Sadarbības iespējas ar Ventspils brīvostu meklē Baltkrievijas Republikas uzņēmējdarbības konfederācija

No 29. līdz 30.jūnijam Ventspils brīvostas pārvaldē vizītē ieradās Baltkrievijas Republikas uzņēmējdarbības konfederācijas eksporta palātas direktors Mihails Kogans un augstākās koordinācijas padomes loceklis, uzņēmējs Aleksandrs Aniščenko, lai iepazītos un pārrunātu iespējamo sadarbību.

Kuģošanas līdzekļi un industriālais mantojums

Bākas jau izsenis kalpo kuģošanai, brīdinot kuģus jūrā par krasta tuvumu un nodrošinot citu svarīgu informāciju, savukārt mūsdienās tās ir arī interesanti vēstures, kultūras un tūrisma objekti. Ventspils brīvostas pārvalde rūpējas par Ovišu, Užavas un Akmeņraga bākām. Tās arī ir vienīgās Latvijas bākas, kas ir atvērtas apmeklētājiem.