Jaunumi un notikumi

Drīzumā atklās jaunu lolojumdzīvnieku barības ražotni SIA “Pet Science Develop”

Drīzumā atklās jaunu lolojumdzīvnieku barības ražotni SIA “Pet Science Develop”

2026. gada sākumā Ventspils brīvostā darbu uzsāks jauna rūpnīca  - mitrās lolojumdzīvnieku barības ražotne, ko izveidojis uzņēmums SIA “Pet Science Develop”. Kopējās investīcijas projektā pārsniedz 15 miljonus eiro. Ražotne specializēsies augstākās kvalitātes barības ražošanā suņiem un kaķiem. Šobrīd uzņēmums sācis darbinieku atlasi.

Ventspilī īslaicīgi autosatiksmei slēgs paceļamo tiltu pār Ventu

Ventspilī īslaicīgi autosatiksmei slēgs paceļamo tiltu pār Ventu

No 11. oktobra plkst. 0.15 līdz 14. oktobra plkst. 24.00 autotransporta satiksmei tiks slēgts Ventas tilts Ventspilī, lai veiktu tilta paceļamās daļas rotācijas ass mehānisko elementu remontu. Minētajā posmā veicamie darbi tiek plānoti kā pirmais tilta remonta etaps. 

Ventspils brīvostas pārvalde kopā ar Latvijas delegāciju pārstāv Latviju izstādē Kazahstānā un darba vizītē Uzbekistānā

Ventspils brīvostas pārvalde kopā ar Latvijas delegāciju pārstāv Latviju izstādē Kazahstānā un darba vizītē Uzbekistānā

No 29. septembra līdz 2. oktobrim norisinājās satiksmes ministra Ata Švinkas un nozares uzņēmēju darba vizīte Kazahstānā un Uzbekistānā, kā arī viena no vērienīgākajām transporta un loģistikas izstādēm Eirāzijā “Translogistica Kazakhstan 2025”, kas norisinājās Kazahstānas pilsētā Almatī. Latvijas delegācijai vizītē un izstādē pievienojās arī Ventspils brīvostas pārvalde un ostas uzņēmēji.

Ventspils brīvostas pārvalde Tallinā stiprina sadarbību ūdeņraža ekonomikas attīstībai Baltijas jūrā

Pagājušajā nedēļā, 17. un 18. septembrī, Tallinā norisinājās projekta H2Deri@BSP partneru klātienes tikšanās, lai pārrunātu projekta gaitu un vienotos par nākamajiem soļiem zaļās enerģijas un alternatīvo degvielu attīstībā Baltijas jūras ostās.

Projekta “MarTe” partneri Ventspilī iepazīstas ar reģionālajām iespējām zilās ekonomikas veicināšanai

Piektdien, 12. septembrī, Ventspilī tikās projekta “MarTe: Jūras tehnoloģiju izcilības centrs ilgtspējīgai zilajai ekonomikai Baltijas jūrā” Latvijas partneri – Ventspils brīvostas pārvaldes, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), Pasaules dabas fonda, Kurzemes plānošanas reģiona, Latvijas Hidroekoloģijas institūta, biedrības “Baltijas Krasti” un Ventspils Augstskolas pārstāvji,  lai iepazītos ar Ventspils uzņēmējdarbības vidi un diskutētu par sadarbības iespējām zilās ekonomikas veicināšanai.

RTU zinātnieki sadarbībā ar Ventspils brīvostu pēta Dienvidu mola betona konstrukciju ilgmūžību

RTU zinātnieki sadarbībā ar Ventspils brīvostu pēta Dienvidu mola betona konstrukciju ilgmūžību

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības un Mašīnzinību fakultātes pētnieki šovasar Ventspils ostā veic Dienvidu mola atsevišķu betona konstrukciju izlases veida apsekošanu un tehniskā stāvokļa novērtēšanu. Pētījuma mērķis ir izvērtēt hidrobūvju ilgmūžību un izstrādāt jaunas metodes, kas nākotnē palīdzēs projektēt izturīgākas un drošākas būves jūras vidē.

Ukrainas Transporta infrastruktūras attīstības komitejas izbraukuma sēdē Ventspilī spriež par sadarbību Trīs jūru iniciatīvas īstenošanā

Ukrainas Transporta infrastruktūras attīstības komitejas izbraukuma sēdē Ventspilī spriež par sadarbību Trīs jūru iniciatīvas īstenošanā

Pagājušās nedēļas nogalē Ventspils Biznesa centra telpās notika Ukrainas Transporta infrastruktūras attīstības komitejas izbraukuma sanāksme, kura tika organizēta Ukrainas Rūpnieku un uzņēmēju savienības (USPP) ietvaros. Sanāksmē ar Ventspils uzņēmējiem un Ventspils Brīvostas pārvaldi tika apspriesti ar Ziemeļu–Dienvidu transporta koridoru saistīti jautājumi, Trīs jūru iniciatīva un sadarbība ar Čornomorskas ostu Ukrainā. Sanāksmes dalībniekus ar tikšanos pagodināja arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols, kurš pauda atbalstu tajā pārrunātajiem mērķiem un uzdevumiem.

Vairākās Ventspils ielās modernizēts apgaismojums

Vairākās Ventspils ielās modernizēts apgaismojums

Ir noslēgušies darbi, kuru laikā vairākos Ventspils ielu posmos pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma vecie, nokalpojušie nātrija gāzizlādes spuldžu gaismekļi tika nomainīti pret mūsdienīgiem, enerģiju taupošiem LED gaismekļiem. Kopumā 11 ielu posmos ir nomainīti 154 gaismekļi, ievērojami samazinot elektroenerģijas patēriņu un nodrošinot ilgtermiņa ietaupījumus.

Uzņēmumi Ventspils Brīvostā

hidraulikas un pneimatikas detaļu ražošana;
elektronikas sistēmu un to komponentu ražošana;