Jaunajā Ventspils fabrikas ražošanas līnijā Pobeda izgatavos iecienītākās šokolādes konfektes

23/05/2018

Ventspilī konditorejas fabrikā "Pobeda" atvērta jauna ražošanas līnija, kurā izgatavos Latvijā iecienītās šokolādes vafeļu konfektes Lāču ģimene un Axiome ar šokolādes un riekstu pildījumu, kā arī poraino šokolādi. Ražošanas līnijas izveidošanā ieguldīti vairāk nekā divi miljoni eiro, līdz ar to kopējais investīciju apjoms pamatlīdzekļos Latvijas uzņēmumā SIA "Pobeda Confectionery" sastāda vairāk nekā 10 miljonus eiro.

Pēc jaunās līnijas atvēršanas konditorejas fabrika gadā spēs saražot līdz 10 tūkstošiem tonnu šokolādes un konfekšu, un aptuveni 25-30% no visa apjoma būs šokolādes konfektes.

Jau pirms jaunās līnijas atvēršanas "Pobeda Confectionery" ievērojami palielinājusi pārdošanas apjomus. Šā gada 1.ceturksnī, salīdzinājumā ar to pašu laika periodu pirms gada, ieņēmumi pieauguši par 169%. Teicami klājies jaunu tirgu apgūšanā aiz ES robežām, kur apgrozījums trīskāršojies. Uzņēmums no Ventspils fabrikas eksportē produkciju uz tādām valstīm, kā Vācija, ASV , Bulgārija, Ungārija, Kipra un Saūda Arābija.

"Pateicoties pareizi izvēlētai attīstība stratēģijai, Ventspils pilsētas vadības pretimnākšanai, fabrikas darbinieku kvalitatīvajam darbam un Latvijas iedzīvotāju pozitīvajai attieksmei pret mūsu produkciju, mums izdevies strauji pieaudzēt pārdošanas apjomus un turpināt fabrikas paplašināšanu. Šobrīd darbinieku skaits Latvijas uzņēmumā jau pieaudzis līdz 29 cilvēkiem un, turpinoties attīstībai, varēsim radīt aizvien jaunas darba vietas," stāsta SIA "PobedaConfectionery" valdes priekšsēdētāja Olga Muravjova.

Šobrīd Ventspils fabrikā tiek izgatavota vairāk nekā desmit veidu šokolāde, un daļa produkcijas ir nopērkama populāru ķēžu veikalos – Top!, Lats, Elvi, Vesko un Mego. Rimi un Maxima lielveikalos kopš 2016.gada oktobra notiek kampaņveidīga produkcijas pārdošana. Pircēju iecienītākie produkti ir rūgtā šokolāde, deserata šokolāde, konfektes Lāču ģimene, suflē konfektes Laimes putns, rūgtā šokolāde ar stēviju un klasiskās trifeles.

2000. gadā Piemaskavas pilsētā Jegorjevskā dibinātā kompānija "Pobeda" ir viena no lielākajām konditorejas fabrikām Krievijā, kas saražo vairāk nekā 50 000 tonnu šokolādes gadā un izplata produkciju vairāk nekā 20 valstīs. Tā izvietota Maskavas pievārtē 38 000 kvadrātmetru platībā un nodarbina vairāk nekā 700 darbinieku. Savukārt SIA "Pobeda Confectionery" dibināta 2014. gada 1. aprīlī Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā. "Pobeda" izstrādā paši savas tehnoloģijas un receptes šokolādes, suflē, marmelādas un citu saldumu izgatavošanai. Fabrikas kredo ir - produktu izejvielu dabiskums, augsta kvalitāte un vērtība.