Ekspluatācijā pieņemts autostāvlaukums Ganību ielā

08/11/2018

31.oktobrī ekspluatācijā pieņemts pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma būvētais publiskais autostāvlaukums Ganību ielā, bet drīzumā sāksies divu jaunu auto stāvlaukumu būvniecība Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā. Automašīnu stāvlaukumi ne vien papildina pilsētas infrastruktūru, bet, galvenokārt,  būtiski uzlabo darba vidi esošajiem un topošajiem uzņēmumiem.

Būvējot stāvlaukumu Ganību ielā 101A, tika paplašināts tur jau pirms tam esošais publiskais stāvlaukums, izbūvējot papildus 84 stāvvietas un palielinot kopējo autosstāvvietu skaitu līdz 195. Stāvlaukuma paplašināšana bija nepieciešama esošo uzņēmumu attīstībai, kā arī jaunu projektu realizācijai Ganību ielas rūpnieciskajās teritorijās. Stāvlaukumā vieglās automašīnas var novietot uzņēmumu darbinieki un to apmeklētāji, kā arī citas personas, piemēram, Ventspils piedzīvojuma parka apmeklētāji.

Savukārt nākamā gada vidū divi jauni autostāvlaukumi būs Ventspils Augsto tehnoloģiju parka teritorijā – ar kopā 133 autostāvvietām. Atklātajos konkursos par VATP stāvlaukumu izbūvi uzvarējuši pretendenti ar zemāko piedāvāto cenu – SIA “Ventbetons-V” un SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”.

Stāvlaukumu būvniecība notiek projektu “Degradētās teritorijas atjaunošana Ganību ielas industriālajā zonā Ventspilī” un  “Degradētās teritorijas atjaunošana Pārventas industriālajā zonā Ventspilī” ietvaros, kas realizēti ar Eiropas reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 5.6.2. specifiskā atbalsta mērķa “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” ietvaros.