15.oktobrī Ventspilī pirmo reizi ienāks kruīza kuģis Nordstjernen

11/10/2019

Otrdienas pusdienas laikā rudens vējus Ventspilī ienāks izbaudīt pieredzējušais norvēģu kruīza kuģis Nordstjernen. Šoreiz kuģis pietauvosies pašā Ostas promenādes centrā – pie 20.piestātnes (netālu no sarkanā spīķera).

Norvēģu kruīza kuģis Nordstjernen pieredzējis tālus jūras ceļus pirms iegriešanās Ventspilī – tas būvēts 1956.gadā, pēc tam gan vairākas reizes rekonstruēts. Ziemeļu zvaigznes vārdā nosauktais kuģis ir 88 metrus garš un 12,6 metrus plats, un uz tā ir 150 kajīšu. 2012.gadā tas iekļauts Norvēģijas nacionālā kultūras mantojuma sarakstā.

Nordstjernen Ventspilī plāno viesoties 15.oktobrī no 12.00 līdz 18.00. Šeit tas ieradīsies no Kaļiningradas, bet tālāk dosies uz Tallinu. Ventspilnieki kuģi varēs apskatīt pašā ostas promenādes sirdī – netālu no vecā sarkanā spīķera.

Ventspils brīvostas pārvalde ir izbūvējusi nepieciešamo infrastruktūru, lai varētu uzņemt pašus lielākos kuģus kādi vien var ienākt Baltijas jūrā, kas pamatā attiecas uz beramkravu un lejamkravu segmentu, bet tikpat nozīmīgi laika gaitā izrādījušies ieguldījumi tās infrastruktūras izbūvē, kas nepieciešama pasažieru apkalpošanai. Bez regulārās prāmju satiksmes šogad Ventspilī ienāk 3 kruīza kuģi. Arī pagājušajā gadā Ventspils ostā ienāca trīs kruīza kuģi, to vidū iespaidīgais pieczvaigžņu kruīza kuģis SEABORN OVATION.