21.jūnija rītā Ventspilī ienāks kruīza kuģis AMADEA

20/06/2019

Piektdienas, 20.jūnija, rītā Ventspils ostā ienāks kruīza kuģis AMADEA ar gandrīz 470 pasažieriem un vairāk kā 300 ekipāžas locekļiem. Prognozējam, ka vērot kuģa ienākšanu ostā no Ostas ielas promenādes varētu sākot no plkst. 7.30, plkst. 8.00 plānota tā pietauvošanās pie 16.piestātnes jeb rajonā, kur ierasts redzēt prāmjus.

AMADEA ir viens no vācu populārās kruīzu kompānijas Phoenix Reisen kuģiem. Tajā ir 8 pasažieru klāji ar kajītēm 600 pasažieriem, vairāki restorāni un bāri, baseins, sporta un izklaides iespējas. 1991.gadā būvētais kuģis ir 193 metrus garš un 25 metrus plats. Kruīza kuģa pasažieriem plānots apskatīt skaistākās Ventspils vietas, kā arī Užavu un Kuldīgu. Kuģis Ventspilī piestās jau otro reizi, iepriekšējā tā viesošanās šeit bija pagājušā gada augustā.

Plānots, ka AMADEA Ventspils ostu atstās plkst. 17.00.

Šis ir jau otrais kruīza kuģis, kas šogad piestās Ventspilī. Pirms dažām nedēļām Ventspils ostā ienāca vācu kruīza kuģis ALBATROS ar vairāk nekā 800 pasažieriem.

Ventspils brīvostas pārvalde ir izbūvējusi nepieciešamo infrastruktūru, lai varētu uzņemt pašus lielākos kuģus kādi vien var ienākt Baltijas jūrā, kas pamatā attiecas uz beramkravu un lejamkravu segmentu, bet tikpat nozīmīgi laika gaitā izrādījušies ieguldījumi tās infrastruktūras izbūvē, kas nepieciešama pasažieru apkalpošanai. Universālo termināli, kas piemērots ne vien dažāda veida kravām, bet arī prāmjiem, no Ventspils brīvostas pārvaldes nomā SIA Noord Natie Ventspils Terminals, kas uzsācis darbību kruīzu kuģu piesaistē. Jau ziņots, ka pagājušajā gadā Ventspils ostā ienāca trīs kruīza kuģi, to vidū iespaidīgais pieczvaigžņu kruīza kuģis SEABORN OVATION.