3D displeju ražotājs EUROLCDS Ventspilī atklās jaunu ražošanas līniju

09/12/2019

10.decembrī SIA “Eurolcds” Ventspilī svinīgi atklās jauno, 1,1 miljonu eiro vērto fizikālā tvaika kondensācijas metodes pārklājuma ražošanas iekārtu, kas būtiski ļaus attīstīt unikāla, patentēta 3D displeja ražošanas iespējas.

SIA “EUROLCDS” pamatā izgatavo jaunas paaudzes 3D displejus, kuri nodrošina 3D attēla iegūšanu bez palīglīdzekļiem (brillēm vai citām optiskām palīgierīcēm), līdz ar to padarot tā izmantošanu lietotājam iespējamu ilgā laika periodā bez pārtraukumiem. SIA “Eurolcds” pamatā ražo minētos produktus pēc SIA “Lightspace Technologies” pasūtījuma, kas šo unikālo tehnoloģiju ir patentējusi.

Jaunā fizikālā tvaika kondensācijas metodes pārklājuma ražošanas iekārta volumetrisko trīs dimensiju attēlu displeju un bistabilo displeju ražošanai spēs nodrošināt indija alvas oksīda, silīcija oksīda un niobija oksīda uzklāšanu stiklam un citiem materiāliem izmēros līdz pat 1000x1500x4mm. Tas būtiski paplašinās uzņēmuma iespējas pielāgoties dažāda izmēra materiālu ražošanai nozarēm, kur ir visaugstākās kvalitātes prasības – medicīnā, aviācijā, navigācijā.

Šī gada 10. decembrī notiks iekārtas svinīgā palaišana. Pasākuma ietvaros notiks SIA “Eurolcds” galvenā sadarbības partnera SIA “Lightspace Technologies” unikālā, patentētā 3D produkta demonstrācija. Pašreizējā uzņēmuma attīstības stadijā lielākā uzmanība tiek pievērsta pētniecības un jaunu produktu izstrādes darbam.

SIA “Eurolcds” ir viens no Ventspils brīvostas industriālās teritorijas uzņēmumiem. Savu darbu pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma būvētā ēkā Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā tas sāka 2013.gadā.

Projekta “Fizikālā tvaika kondensācijas metodes pārklājumu eksperimentālās ražošanas iekārtas izveide volumetrisko trīs dimensiju attēlu displeju un bistabilo displeju ražošanai” (Nr.: 1.2.1.4/16/A/018) attiecināmās izmaksas ir 1,1 miljons eiro, no kā 35% līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.