3.jūnijā Ventspilī pirmo reizi ienāks kruīza kuģis Albatros

30/05/2019

Pirmdienas, 3.jūnija rītā Ventspils ostā ienāks kruīza kuģis Albatros ar vairāk nekā 800 pasažieriem. Tā būs pirmā šī kuģa vizīte Ventspilī. Prognozējam, ka vērot kuģa ienākšanu ostā no Ostas ielas promenādes varētu sākot no 8.00 rītā. 9.00 plānota tā pietauvošanās pie 16.piestātnes jeb rajonā, kur ierasts redzēt prāmjus.

Zem Bahamu salu karoga kuģojošais 205 metrus garais kruīza kuģis Albatros būvēts 1973.gadā, bet kopš tā laika vairākas reizes piedzīvojis nopietnas pārbūves, lai atbilstu visaugstākajiem standartiem. Uz kuģa ir vairāk nekā 800 pasažieru vietu un 340 cilvēku liela apkalpe. Tajā ir 8 pasažieru klāji ar 420 kajītēm, vairāki restorāni un bāri, baseins, sporta un izklaides iespējas.

Albatros šodien, 30.maijā, atstāj Brēmerhāvenas ostu Vācijā, lai dotos kruīzā, kura laikā paredzēts izkāpt 8 ostās – Ščecinā, Baltijskā, Ventspilī, Tallinā, Sanktpēterburgā, Helsinkos, Stokholmā un Visbijā. Ventspilī kuģis plāno ienākt pirmdien, 3.jūnijā, ap 7.30 esot pie loču pieņemšanas bojas. Tas nozīmē, ka pie ostas vārtiem tas varētu būt ap pulksten 8.00, bet 9.00 pietauvoties 16.piestātnē. Jau vakarā kuģis ostu atstās, bet dienu vairāk nekā 800 kruīza pasažieru pavadīs Ventspilī, Užavā un Kuldīgā.

Ventspils brīvostas pārvalde ir izbūvējusi nepieciešamo infrastruktūru, lai varētu uzņemt pašus lielākos kuģus kādi vien var ienākt Baltijas jūrā, kas pamatā attiecas uz beramkravu un lejamkravu segmentu, bet tikpat nozīmīgi laika gaitā izrādījušies ieguldījumi tās infrastruktūras izbūvē, kas nepieciešama pasažieru apkalpošanai. Universālo termināli, kas piemērots ne vien dažāda veida kravām, bet arī prāmjiem, no Ventspils brīvostas pārvaldes nomā SIA Noord Natie Ventspils Terminals, kas uzsācis darbību kruīzu kuģu piesaistē. Jau drīz, 21.jūnijā Ventspilī ieradīsies kruīza kuģis Amadea, kas šeit pirmo reizi bija pagājušā gada augustā. Jau ziņots, ka pagājušajā gadā Ventspils ostā ienāca trīs kruīza kuģi, to vidū iespaidīgais pieczvaigžņu kruīza kuģis Seaborn Ovation.