Aicinām izteikt viedokli par ekskursiju kuģīša “Hercogs Jēkabs” reisiem

18/04/2017
Ventspils brīvostas pārvalde aicina ventspilniekus, kā arī pilsētas viesus līdz 26.aprīlim piedalīties aptaujā un paust savu viedokli par vienu no iecienītākajiem pilsētas tūrisma objektiem – ekskursiju kuģīti “Hercogs Jēkabs”.

1.maijā jauno sezonu uzsāks Ventspils brīvostas pārvaldes ekskursiju kuģītis “Hercogs Jēkabs”. Jau daudzus gadus kuģītis nemainīgi kursē pa vienu maršrutu. Reisa ilgums ir 45 minūtes un brauciena laikā iespējams apskatīt Ventas upes grīvu, vecpilsētu, jūras vārtus. Gatavojoties jaunajai sezonai, vēlamies uzzināt Jūsu viedokli par šādu jautājumu:

“Vai ventspilnieki un pilsētas viesi papildus esošajiem reisiem vēlētos  jaunu, ilgāku un garāku reisu?”

Savu viedokli varat paust aizpildot aptaujas anketu, šeit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeZ_b3I0WqzxHSXfZbAihGmCKLFGjw2mpwT7khKnhyJgeSB-g/viewform?usp=sf_link

tourism, kugitis, Hercogs Jēkabs

Par jauno reisu:

Jaunais reiss būtu par aptuveni 20 minūtēm ilgāks - 1 stunda un 5 līdz 10 minūtes.

Kuģīša maršruts tiktu pagarināts līdz pat airēšanas bāzei “Dampeļi”. Brauciens ar “Hercogu Jēkabu” ir unikāls, jo tā pasažieriem ir iespēja ne tikai apskatīt vecpilsētu un Ventas upes grīvu, bet arī no liela tuvuma ieraudzīt lielos kuģus, kuri ostā iekrauj vai izkrauj kravas, redzēt darbībā ostas termināļus.

Jaunā brauciena laikā pasažieri varēs izbraukt caur trim tiltiem – Ventas tiltu, Apvedtiltu un dzelzceļa tiltu, redzēt kā tiek krautas kravas sauskravu terminālī. Pie airēšanas bāzes “Dampeļi” kuģītis grieztos apkārt un dotos tālāk uz jūras vārtu pusi.

Ja ventspilnieki un pilsētas viesi izrādīs interesi un vēlēsies jauno reisu, tad “Hercogs Jēkabs” pa jauno maršrutu sāks braukt jau šogad – sākot no 15.jūnija līdz 31.augustam. Šādi īpašie reisi varētu notikt 2 reizes dienā: darba dienās plkst. 12:00 un 16:00, savukārt brīvdienās un svētku dienās plkst.11:30 un 16:00.

 

“Hercogs Jēkabs” ir viens no Ventspils brīvostas pārvaldes flotes kuģiem, kas sākotnēji tika iegādāts, lai nodrošinātu satiksmi starp Ventas krastiem, bet tagad jau daudzus gadus ventspilniekiem un viesiem rāda pilsētu un ostu no Ventas puses.  2016.gadā ar „Hercogu Jēkabu” Ventspili apskatīja 51 400 pasažieru.