Apvienojot ķīmiju, poligrāfiju un augstās tehnoloģijas

04/08/2016
Ventspils kļuvusi par industriālo platformu, kur tiek veidota un attīstīta Ziemeļeiropā vienīgā ražotne, kas piedāvās digitālās drukas tehnoloģijas elastīgajam iepakojumam. Uzņēmums Immer Digital iekārtojas jaunajā Ventspils Augsto tehnoloģiju parka Tehnoloģiju centra ēkā, piegādājot un uzstādot iekārtas ražošanas uzsākšanai un apmācot personālu.

Gudrais iepakojums pārtikas produktiem

Uzņēmums Immer Digital tika nodibināts pirms gada, lai uzsāktu elastīgā iepakojuma materiālu ražošanu Eiropas Savienības teritorijā. Industriālās platformas meklējumi ražotnes atvēršanai notika dažādās ES valstīs. Izvēle par labu Ventspilij tika veikta tādēļ, ka šeit ir izveidota vislabvēlīgākā industriālā un biznesa vide, kā arī pateicoties Ventspils brīvostas pārvaldes sniegtajam maksimālajam atbalstam, norāda Immer Digital pārstāvis Oļegs Savickis. Ražotne veidojas sadarbībā ar vienu no vadošajiem elastīgā iepakojama ražotājiem Eiropā un ar tā tehnoloģisko atbalstu.

Ventspils uzņēmums tiek veidots, par pamatu ņemot patentētas un inovatīvas tehnoloģijas, skaidro Immer Digitalpārstāvis. Tai pat laikā speciāli Ventspils uzņēmumam tika izveidotas, piemeklētas un testētas jaunas tehnoloģijas vai tehnoloģiju kombinācijas, kas būtu vispiemērotākās vietējam tirgum un atbilstu ES prasībām un standartiem, tai skaitā vides aizsardzības un pārtikas produktu uzglabāšanas jomā. Uzņēmums Immer Digital jau iestājies Latvijas Iepakojuma asociācijā un Eiropas Elastīgā iepakojuma asociācijā. Produkcijai, kuru jau septembrī sāks ražot Ventspilī, ir visplašākais pielietojums dažādās rūpniecības nozarēs, pārsvarā – vieglajā un pārtikas, stāsta Savickis. Konfekšu, šokolādes un citu saldumu ietinamie papīri, elastīgais iepakojums pienam, krējumam, biezpienam, saldajiem sieriņiem, zivīm, kafijai, tējai, sieram, jogurtam, elastīgās pudeles sulām, pakas mērcēm, majonēzēm, kosmētikas līdzekļu, sadzīves ķīmijas iepakojums – lūk, tikai neliels ieskats, kā tiks izmantota jaunā Ventspils uzņēmuma produkcija. Latvija piesaistīja investorus arī ar savu labi attīstīto pārtikas rūpniecību. Bet izmaiņas pārtikas produktu tirgus konjunktūrā, pārorientējoties uz attālākiem tirgiem Ķīnā un citos reģionos, rada jaunas prasības saistībā ar iepakojuma drošību un produktu uzglabāšanu. Moderns iepakojums – tas ir augsto tehnoloģiju produkts, kas tiek iegūts, apvienojot ķīmiju, poligrāfiju un datortehnoloģijas, stāsta uzņēmuma pārstāvis. Piemēram, parasts plāns, gandrīz caurspīdīgs konfekšpapīrs patiesībā sastāv no 11 materiāla slāņiem, neskaitot krāsu, laku un pārklājumu.

Ekonomija uz reklāmu un mārketingu

Mūsdienīgu iepakojuma materiālu ražošanai Ventspilī tiek radīts pilna ražošanas cikla uzņēmums. Tas ietver ne tikai maisiņu un etiķešu ražošanu, bet arī sagatavošanās posmu ar dizaina studiju, zinātnisko laboratoriju, iekārtām digitālajai drukai, plēves ražošanai un laminēšanai. Bet arī tas vēl nav viss. Immer Digital atbalsta un ievieš dzīvē ANO vispasaules iniciatīvas Safe Food ideoloģiju. Tas nozīmē, ka jaunais uzņēmums piedāvās saviem klientiem un partneriem jaunākos tehnoloģiskos risinājumus pārtikas produktu uzglabāšanā. Progresīvās iepakojuma materiālu izgatavošanas tehnoloģijas, augstvērtīgu krāsu, laku un citu vielu izmantošana ļaus novērst ķīmisko vielu iekļūšanu pārtikas produktos, apgalvo Savickis.

Immer Digital pirmais Austrumeiropā un Skandināvijā sāk apgūt jauno tirgus segmentu Reklāma ar iepakojuma palīdzību. Ko tas dos? Uzņēmuma klientiem, kas lietos jau­nos iepakojuma materiālus, nevajadzēs tērēt milzu līdzekļus reklāmai un mārketingam – viņu produkcijas ie­pakojums būs vislabākā reklāma. Ne mazāk svarīgs ir arī ekoloģiskais faktors, piebilst Savickis. Samazinot ie­pakojuma materiāla biezumu, uz­ņē­mums līdz ar to samazinās arī slodzi uz apkārtējo vidi. Elastīgais po­limēra iepakojums uzlabos pro­duk­tu glabāšanos, samazinās to zudumus un svaru. Bet enerģijas patēriņš elastīgā iepakojuma ražošanai ir vairākas reizes mazāks nekā cietā iepakojuma ražošanai, skaidro Savickis.

Kas vēl nav mazsvarīgi – jaunie risinājumi, ko Immer Digital izmanto draudzīgā iepakojuma ražošanā, palīdzēs pacelt brenda aizsardzību pavisam citā līmenī, maksimāli pasargājot no pakaļdarinājumiem un pelēkā importa, kā arī zaudējumiem tīklos zādzību dēļ, saka Savickis. Uzņēmums cieši sadarbojas ar Eiropas kompānijām, kas nodrošina naudaszīmju drošību un aizsardzību pret viltošanu.

Runājot par topošās produkcijas noieta tirgiem, uzņēmuma pārstāvis saka, ka pirmām kārtām Immer Digital plāno iekarot vietējā tirgus, kā arī Baltijas un Skandināvijas pircēju uzticību, un tikai pēc tam – domāt par ekspansiju uz Ķīnas un citu pasaules reģionu tirgiem. Kaut gan iepakojums jau seko savam saturam. Bet Latvijas pārtikas ražotāju produkcija iekaro Ķīnas tirgu. Projekta finansēšanai tiek izmantotas privātās investīcijas, bankas kredīts un finanšu kompānijas Altum līdzekļi.

Būs jaunas darba vietas

Patlaban Ventspils Augsto tehnoloģiju parka jaunajā Tehnoloģiju centrā tiek piegādātas un uzstādītas Immer Digitaliekārtas elastīgā iepakojuma ražošanai, paralēli tiek pieņemts un apmācīts personāls. Uzņēmuma pirmā kārta paredz 25 darba vietas. Ražošanas uzsākšana testa režīmā tiek plānota jau šajā mēnesī. Jaunais uzņēmums aicina darbā jaunus cilvēkus – programmistus, ķīmiķus, laborantus, operatorus, ekonomistus. Uzņēmuma svinīgā atklāšana paredzēta septembrī. Bet pirmā Immer Digital prezentācija notiks 5. septembrī Rīgā, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Iepakojuma asociāciju rīkotajā konferencē, kā arī 7.- 10. septembrī izstādē Riga Food.

Aktīva darbība vainagojas panākumiem

Igors Udodovs

Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks

– Ventspils brīvostas pārvalde, attīstot pieostas rūpniecisko zonu, 2014. gadā piesaistīja ES līdzekļus un 2015. gadā uzbūvēja divas jaunas rūpnieciskās ēkas – Elektronikas centru un Tehnoloģiju centru. Projektējot Elektronikas centru, jau sākotnēji bija skaidrs, ka tas domāts esošās Ventspils Elektronikas fabrikas jeb šobrīd pārsauktās HansaMatrix Ventspils attīstībai. Attīstot Tehnoloģiju centra projektu, bija skaidrs, ka, sākot projektu, būs arī jāsāk intensīva nomnieka piesaistes mārketinga kampaņa. Man ir prieks, ka mūsu pūles ir vainagojušās panākumiem un Ventspili par savu jauno mājvietu Eiropas Savienībā ir izvēlējies uzņēmums Immer Digital. Jaunajā ražotnē būs 25–30 jaunas darba vietas. Taču vēl lielāks prieks ir par to, ka uzņēmums ir pieņēmis lēmumu neapstāties ar ražotni Tehnoloģiju centrā. Šobrīd mēs aktīvi strādājam pie ES finansējuma piesaistes nākamās ēkas būvniecībai, kurā uzņēmums ir apņēmies izvietot vēl vienu – četras reizes lielāku rūpnīcu ar apmēram 120 jaunām darba vietām.

Ventspils brīvostas pārvalde ir vienmēr atbalstījusi ražošanas attīstību pieostas industriālajās teritorijās, un ceram, ka, aktīvi sadarbojoties, kopīgiem spēkiem mums izdosies Ventspilī radīt vēl vienu veiksmes stāstu. Novēlu Immer Digitalveiksmīgu biznesa attīstību!

Vakances

Durvis vērs jauna ražotne Ventspilī, kas aprīkota ar jaunākās paaudzes tehnoloģijām. Aicinām pievienoties mūsu komandai:

  • maketu speciālistu
  • tipogrāfijas ražošanas iekārtu operatoru
  • mehāniķi darbam Ventspilī
  • tipogrāfijas drukas speciālistus un ražošanas iekārtu operatoru

CV un pieteikumus var sūtīt uz: info@immer-digital.com

Iekārtas, kas tiek uzstādītas rūpnīcā Immer Digital Ventspilī.

Jaunajā uzņēmumā ražos augsto tehnoloģiju iesaiņojuma materiālu, kas aizsargās produktus un paildzinās to uzglabāšanas laiku.

Immer Digital elastīgā iesaiņojuma paraugi.