Ar „Hercogu Jēkabu” šogad Ventspili apskatīja 51 400 pasažieru

09/11/2016
Oktobrī savu 21.sezonu noslēdza Ventspils brīvostas pārvaldes ekskursiju kuģītis “Hercogs Jēkabs”. Šogad uz kuģīša klāja bijis par 2100 pasažieriem vairāk nekā pirms gada.

Ekskursiju kuģītis „Hercogs Jēkabs” Ventspilī kursē kopš 1995.gada. Apmēram 45 minūšu laikā pasažieri var iepazīt Ventspils ostu no Apvedtilta līdz pat jūras vārtiem. Lai gan oktobrī laika apstākļi nelutināja un uz kuģa klāja sadūšojās uzkāpt mazāk pasažieru nekā citugad, kopā šīs sezonas laikā pasažieru skaits bijis liels – 51 400. Tas ir par 2100 pasažieriem vairāk nekā 2015.gada sezonā.

21 gada laikā uzticamā Ventspils gida pasažieru skaits jau krietni pārsniedzis miljonu.

Maijā un septembrī kuģītis kursē septiņas reizes dienā. Šajā laikā uz tā klāja visbiežāk var satikt skolēnu grupas no visdažādākajām Latvijas vietām.  Jūnijā, jūlijā un augustā kuģītis ceļā dodas sešas reizes dienā, bet oktobrī – piecas reizes dienā.

“Hercogs Jēkabs” ir viens no Ventspils brīvostas pārvaldes flotes kuģiem, kas sākotnēji tika iegādāts, lai nodrošinātu satiksmi starp Ventas krastiem, bet tagad jau daudzus gadus ventspilniekiem un viesiem rāda pilsētu un ostu no Ventas puses.