Attīstās sadarbība ar Indiju

23/01/2018

Lai meklētu sadarbības partnerus vienā no straujāk augošajām pasaules ekonomikām – Indijā, šonedēļ Indijas finanšu un ekonomikas centrā Mumbajā viesojas vadošo Latvijas transporta un loģistikas nozares uzņēmumu delegācija, tostarp Ventspils brīvostas pārvalde.

No 23.līdz 24.janvārim Mumbajā norisinās transporta un loģistikas nozares izstāde "Transport Logistic India!", kurā ar kopēju stendu piedalās Latvijas transporta nozares uzņēmumi - Latvijas Dzelzceļš, Rīgas Brīvosta un Ventspils brīvosta. Vienlaikus izstādes ietvaros notiek arī konference, kurā ar atklāšanas uzrunu uzstāsies Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.   Papildus dalībai izstādē un konferencē delegācijai plānotas arī vairākas Latvijas goda konsula Mumbajā kapteiņa Avinash Batras (Capt. Avinash Chander Batra) organizētas tikšanās ar Indijas tirdzniecības pārstāvjiem, lai pārrunātu kravu piesaisti Latvijas tranzīta koridoram, kā arī tikšanās ar ES Tirdzniecības kameru Mumbajā.  

Indija ir viens no reģioniem ar visstraujāko ekonomikas izaugsmi pasaulē. Lielais iedzīvotāju skaits un ražošanas apjomu pieaugums to līdzīgi Ķīnai padara par vienu no sadarbībai interesantākajiem reģioniem. Latvijas ģeogrāfiskā atrašanās vieta starp Krievijas un Eiropas Savienības tirgiem, kā arī loģistikas pieredze un pieejamās vietas attīstībai to padara interesantu arī Indijas uzņēmējiem, kuru mērķis ir Eiropa vai NVS valstis. Latvijas piedāvājums ir ne vien dziļūdens ostas un dzelzceļa sakari preču tranzītam no un uz Indiju, bet arī iespēja tieši Latvijā Indijas uzņēmējiem izveidot savu preču loģistikas centrus.