Beļģi interesējas par sadarbību ar Ventspili

16/09/2014
Beļģu kompānijas, kas darbojas transporta un loģistikas jomā, meklē alternatīvus preču eksporta un importa ceļus uz Krievijas un Āzijas tirgiem. Ventspils brīvosta viņiem šķiet saistoša jaunu loģistikas ķēžu izveidei.

 

Ventspils ir ieinteresējusi beļģus ar savu brīvo ekonomisko zonu, attīstīto prāmju līniju, kas savieno to ar Eiropu un Skandināviju, kā arī ar bagātīgo tranzīta eksporta preču vēsturi no Krievijas un NVS valstīm. Tādēļ Beļģijas delegācija, kurā bija ap divdesmit ostu un loģistikas kompāniju pārstāvju, pagājušajā nedēļā viesojās Ventspilī. Delegācija tikās ar Ventspils brīvostas pārvaldes, stividorsabiedrības Noord Natie Ventspils Terminals, prāmju operatora Stena Line, muitas pārvaldes, kā arī metālapstrādes uzņēmuma SIA Malmar Sheet Metal pārstāvjiem. Beļģi kā vizītes mērķi Ventspilī minēja kontaktu meklēšanu un sadarbību transporta un loģistikas jomā.

Pēc Ventspils brīvostas un tajā strādājošo kompāniju iespēju prezentācijas Latvijas un Beniluksa Biznesa kameras valdes priekšsēdētājs Remi Tročs uzsvēra, ka liela Ventspils priekšrocība ir tā, ka osta ziemā neaizsalst un tai ir ērts savienojums ar Eiropas ostām. Kā vēl vienu Ventspils ostas priekšrocību Tročs minēja konteineru un ro-ro kravu termināli. Beļģijas osta Zēbrige, kur nonāk preču imports no Japānas, ir ļoti ieinteresēta kontaktos ar Ventspili, norāda Tročs. «Šeit ir tam nepieciešamā infrastruktūra – dzelzceļš no Rīgas, ērti jūras ceļi no šejienes uz Eiropu. Tādēļ gribas veicināt Latvijas un Beļģijas kompāniju sadarbību transporta un loģistikas jomā,» saka Biznesa kameras vadītājs.

Viens no vizītes iniciatoriem Ventspilī – Beļģijas kompānijas Locker group izpilddirektors un īpašnieks – nodarbojas ar transporta pārvadājumu organizēšanu un meklē partnerus Latvijā. «Latvijai un Beļģijai ir lieli kaimiņi. Latvijai tā ir Krievija, Beļģijai – Francija, Lielbritānija u.c. Tādēļ mums ir daudz iespēju kombinēt importu un eksportu Latvijā, attīstot tranzītu Krievijā, Kazahstānā un tālāk Ķīnā. Mēs vēlamies parādīt beļģiem Ventspils un Latvijas iespējas,» uzsvēra Ivans Lokere. Viņš ieradās Ventspilī, lai atrastu šeit ieinteresētās personas, kas ir saistītas ar loģistiku. Viņaprāt, saišu stiprināšana starp Latviju un Beļģiju var veicināt biznesa attīstību. Lokere neslēpa, ka ir personīgi ieinteresēts sadarbībā starp abām valstīm. Jau divus gadus viņš strādā Latvijā, pārstāvot sava vectēva starptautisku transporta kompāniju, kas dibināta 1934. gadā. Veiksmīgas sadarbības piemēri, viņaprāt, ir Beļģijas kapitāla uzņēmumi Ventspilī – Noord Natie Ventspils Terminals un Malmar Sheet Metal.

ventasbalss.lv

Beļģijas ostu un loģistikas kompāniju vizīte Ventspils brīvostā