Bērnu idejas izmantos Ostas ielas rekonstrukcijā

01/09/2017
Līdz ar zinību dienu,1.septembri, tika sveikti arī bērnu vizuālās mākslas konkursa “Rotaļas jūrā, ostā un zemūdens pasaulē” uzvarētāji. Konkursā izvērtēšanai pavisam tika iesniegts 31 zīmējums, no kuriem žūrija par labākajiem atzina trīs darbus – Elīnas Kičiginas, Milanas Odincovas un Ksenijas Radčenko.

Pavasarī Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa un Ventspils brīvostas pārvalde izsludināja bērnu vizuālās mākslas konkursu “Rotaļas jūrā, ostā un zemūdens pasaulē”, lai noskaidrotu, kādu rotaļu laukumu ostmalā grib redzēt paši bērni. Konkursā tika aicināti piedalīties Ventspils skolēni vecuma grupā no 7 līdz 12 gadiem. Pavisam kopā tika iesniegts 31 zīmējums. Iesniegtajos darbos dominēja tieši zemūdens pasaule, piemēram, astoņkājis tika attēlots veselos 14 zīmējumos. Komisija atzinīgi vērtēja zemūdens pasauli kā piemērotu tēmu rotaļu laukumam, kas saskan ar Ostas ielas teritorijā plānotajiem vides elementiem no ostas vēstures.

Par labāko vērtēšanas komisija, kurā bija gan Ostas ielas teritorijas projektētāji un arhitekti, gan Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijas locekļi, atzina 10 gadīgās Ventspils Mākslas skolas audzēknes Elīnas Kičiginas (Attēlā pa labi) darbu. Elīnas skolotāja ir Eva Kaufmane-Lauss. Šo zīmējumu arī apstiprināja kā tematisko skici topošajam rotaļu laukumam. 2. vietu konkursā pēc komisijas vērtējuma ieguva 8 gadīgā Milana Odincova (attēlā pa vidu), bet trešo – 10 gadīgā Ksenija Radčenko (Attēlā pa kreisi). Milana un Ksenija mācās Ventspils 2. Vidusskolā, un viņu skolotāja, kas palīdzēja sagatavot darbus konkursam, ir Lilija Sapronova. Bērnu idejas tiks izmantotas, projektējot jauno rotaļu laukumu.

Kā jau ziņots, 2018. gadā plānots sākt Ostas ielas rekonstrukciju no Ostas kapteiņa dienesta līdz tā sauktajai Ziemas ostai. Līdz ar ielas izbūvi Ventspilī taps unikāla vieta ostas skatu un vēstures baudīšanai. Teritorijā plānots izvietot pagājušā gadsimta jūras bojas, kuģa dzenskrūvi, bāku, ostas celtni un kuģi, kā arī paredzēt vietu bērnu rotaļu laukumam.

Ventspils pilsētas dome un Ventspils brīvostas pārvalde saka paldies visiem bērniem un viņu skolotājiem, kas dalījās ar savām idejām par to, kā būtu jāizskatās rotaļu laukumam ostmalā. 

 

1.vieta - Elīnas Kičiginas darbs

 

2. vieta - Milanas Odincovas darbs

 

3.vieta - Ksenijas Radčenko darbs