Bucher Municipal turpina paplašināties

09/04/2019

Marta beigās komunālo mašīnu ražošanas uzņēmumā Bucher Municipal nodeva ekspluatācijā piebūvi aptuveni 3000 m2 platībā ražošanas paplašināšanai. 15 darbības gadu laikā Ventspilī Šveices koncerna Bucher Industries meitasuzņēmums, kas Ventspils brīvostas teritorijā ražo ielu uzkopšanas, sniega un atkritumu savākšanas mašīnas, nav apstājies savā attīstībā.

Marta pēdējās dienās uzņēmumā Bucher Municipal Ganību ielā 105 nodeva ekspluatācijā aptuveni 3000 m2 lielu ražošanas ēkas piebūvi. Pašlaik tiek būvēta noliktavas preču pieņemšanas nojume 450 m2 platībā, un aptuveni pēc mēneša plānots to nodot ekspluatācijā. Noliktavas nojume tiek izbūvēta šī paša projekta ietvaros, 2. kārtā. Šī ir vēl viena būtiska daļa no kopējā projekta apjoma. Par visa projekta pabeigšanu varēs runāt rudenī, kad būs pabeigtas pārējās ieplānotās ēkas un teritorijas izmaiņas, stāsta apsaimniekošanas vadītājs un būvprojektu vadītājs Andris Grīnbergs.

Iepriekšējā gada laikā šī paša projekta ietvaros uzbūvēti atklātā tipa laukumi gatavās produkcijas glabāšanai un uzbūvēto mašīnu testēšanai. Mašīnu testēšanai uzbūvēts laukums ar betonēto segumu 5200 m2 platībā. Noliktavas vajadzībām izbūvēts bruģēts laukums aptuveni 1700 m2 platībā. Savukārt vienā no esošajiem cehiem pašlaik notiek speciālas zonas izbūve, kurā tiks uzstādīta unikāla gatavo mašīnu testēšanas iekārta. Komunālo mašīnu ražošanas uzņēmumā pašreizējā paplašinājuma finansējums aptuveni 3 miljonu eiro apmērā piesaistīts no kompānijas pašas līdzekļiem.

Lēmumu par kārtējo paplašināšanos uzņēmuma vadība pieņēma, lai varētu optimālāk izvietot ražošanas līnijas, kā arī tāpēc, lai varētu izvietot testēšanas iekārtas, izveidot priekšmontāžas zonu, sagatavoties potenciālajiem jaunajiem projektiem un produktiem, skaidro Bucher Municipal vadītājs Mikus Brakan­skis. Visas montēšanas līnijas tagad ir izvietotas cita aiz citas. Savukārt uz jauno piebūvi tiek pārcelti citi ražošanas iecirkņi – metināšana un visa metālapstrāde. Neapturot ražošanu, jaunajā piebūvē tagad tiek turpināta iekārtu uzstādīšana un materiālu izvietošana. Metināšanas iecirknī uzstādīts viens robots un tiek plānota otra robota iegāde. Pirms metināšanas iecirkņa atrodas metālapstrādes cehs, kurā notiek materiālu griešana, virpošana, frēzēšana, urbšana un citi darbi.

Jaunā piebūve aprīkota ar mūsdienīgu un enerģiju taupošu LED apgaismojuma sistēmu, mūsdienīgu apkures sistēmu un, kas pats svarīgākais, modernu metināšanas dūmu nosūces sistēmu, kura attīra gaisu no kaitīgajām putekļu daļiņām, kas veidojas metināšanas procesā. Rezultātā gaisa kvalitāte jaunajā ražošanas korpusā ievērojami pārsniedz valstī noteiktos standartus, stāsta Grīnbergs. Jaunajā piebūvē paplašināta biroja zona 2. stāvā un piebūvēts 3. stāvs, kurā atrodas telpas apmācībām un darbsemināriem. Līdz ar to arī administrācijas darbinieki ir nodrošināti ar ērtiem darba apstākļiem. Drīzumā tiks paplašināta ģērbtuve ražošanas zonas darbiniekiem.

Kopš Šveices koncerna Bucher Industries meitasuzņēmuma – SIA Bucher Municipal – atvēršanas Ventspilī 2005. gadā (toreiz uzņēmumu sauca Bucher Schoerling Baltic) tas vēl joprojām nemitīgi attīstās un paplašinās. Vairāk nekā 10 gadu komunālo mašīnu ražotne atrodas Ganību ielā 105, un visus šos gadus tā arvien paplašina savas robežas. Aizvadīto gadu laikā ražošana pieaugusi vairāk nekā pieckārt! 2007. gadā pirmais komunālo mašīnu atsevišķu detaļu montēšanas komplekss Ganību ielā ietilpa 3000 m2, bet tagad ielu uzkopšanas mašīnu ražošana zem viena jumta aizņem aptuveni 16 200 m2. Kopš 2015. gada rūpnīcā Ventspilī tiek veikta vairāku modeļu ielu uzkopšanas, sniega savākšanas un atkritumu savākšanas mašīnu pilna cikla montāža.

Būvprojektu vadītājs Andris Grīnbergs strādā uzņēmumā nepilnus četrus gadus, un pa šo laiku nodoti ekspluatācijā vairāki objekti. 2015. gada vidū ekspluatācijā tika nodota ražotnes piebūve aptuveni 3000 m2 platībā, bet tā paša gada beigās uzbūvēta neliela noliktava 450 m2 platībā. 2017. gadā uzbūvēta vēl viena noliktava aptuveni 1000 m2 platībā, bet nākamā gada pavasarī uzsāka pašreizējo projektu ar gatavās produkcijas un testēšanas zonas paplašināšanas, kā arī piebūves celtniecību, stāsta Grīnbergs. Iepriekš vairākus gadus - līdz 2015. gadam ieskaitot - būvniecības projektu koordinēšanu uzņēmumā veica cits projektu vadītājs Aivars Černuho.

Uzņēmuma Bucher Municipal attīstība pēdējos gados saistīta ar to, ka uz Ventspili pārceltas visas montāžas līnijas no māteskompānijas Šveicē, kā arī dažas montāžas līnijas no Anglijas ražotnes, tāpat arī paralēli tiek apgūta jaunu komunālo mašīnu modeļu ražošana. Patlaban rūpnīcā strādā aptuveni 350 darbinieku. Bucher Municipal jau vairākos paplašināšanas projektos sadarbojas ar būvniecības projektu vadības kompāniju Northproject un arhitektu biroju ER3, pastāstīja Andris Grīnbergs.

Apsaimniekošanas vadītājs un būvprojektu vadītājs Andris Grīnbergs strādā uzņēmumā Bucher Municipalkopš 2015. gada jūnija. Kopš tā laika rūpnīcas ražošanas platības pieaugušas divkārt, bet nodarbināto skaits uzņēmumā – vairāk nekā par 100 darbiniekiem.

Jaunajā piebūvē tagad ir izvietots metināšanas iecirknis…

kā arī visa metālapstrāde, ieskaitot virpošanas un frēzēšanas darba vietas.

Jaunais atklātais laukums sadalīts divās zonās: daļa ar bruģakmens segumu paredzēta gatavās produkcijas un materiālu izvietošanai, bet betonētā laukuma daļa – jauno uzbūvēto mašīnu testēšanai.

Mūsdienīgas iekārtas, kas nodrošina atbilstošu gaisa kvalitāti jaunajā metināšanas cehā.