Bucher Municipal Ventspilī atver divas jaunas montāžas līnijas

02/11/2016
Komunālo automašīnu ražotāja Bucher Municipal Ventspils rūpnīcā atklātas divas jaunas montāžas līnijas. Turpmāk tieši Ventspilī taps jaunākās paaudzes divu un četru kubu ielu tīrāmās mašīnas, kas līdz šim tika ražotas Bucher Municipal Lielbritānijas un Šveices rūpnīcās. 

Oktobrī Bucher Municipal, kas jau 12 gadus strādā Ventspils brīvostas industriālajā zonā, no ražošanas līnijas tika noņemta pirmā pilnībā Bucher Municipal Ventspils rūpnīcā saražotā komunālā automašīna C401. Šis notikums simboliski ievadīja jauna posma sākšanos Ventspils ražotnē – turpmāk tieši Ventspilī tiks ražotas kompaktās ielu tīrīšanas automašīnas CityCat2020 un C401.

CityCat2020 kompaktās ielu tīrīšanas mašīnas montāžas līnija uz Ventspili pārcelta no Bucher Municipal mātes kompānijas Šveicē, bet C401 kompaktā ielu tīrīšanas mašīnas montāžas līnija atsūtīta no Bucher Municipal uzņēmuma Lielbritānijā.

 
 

Pirms gada  Bucher Municipal no ražošanas līnijas tika noņemta pirmā gatavā automašīna, kas pilnībā samontēta Ventspilī – tā bija 1 m3 ielu tīrāmā automašīna. Jauno līniju atvēršana nozīmē, ka tagad Ventspilī pilna cikla ražošanas procesu izies jau trīs komunālo automašīnu modeļi. Līdz šim uzņēmumā tika ražotas un montētas tikai atsevišķas ielu tīrāmo automašīnu komponentes – tilpnes atkritumu savākšanai jeb tā saucamās mucas, šasijas u.c., kas pēc tām tika nosūtītas mātesuzņēmumam Šveicē un ielu tīrāmo mašīnu izplatītājiem.

Pilns ražošanas cikls paredz ražošanas procesu no metāla griešanas līdz gatavām automašīnām. Kabīnes un daudzas citas detaļas pienāk no piegādātājiem Itālijā, Vācijā, Šveicē un citām Eiropas valstīm, bet lielākā daļa metāla detaļu tiek ražotas Ventspilī.

Kā galveno priekšnosacījumu pilnai komunālo automašīnu ražošanas cikla ieviešanai Ventspilī uzņēmums min stabilitāti. Vairāk nekā desmit gadus Bucher Municipal soli pa solim attīstījis un paplašinājis ražotni, pierādot mātes kompānijai, ka ventspilnieki ir spējīgi panākt un noturēt augsto ražošanas kvalitātes līmeni, optimizēt produkcijas izmaksas un izturēt konkurenci.  

SIA Bucher Municipal ir Šveices koncerna Bucher Industries AG apakšuzņēmuma Bucher Municipal meitasuzņēmums. Bucher Municipal ir Eiropas un Austrālijas tirgus līderis, kas ražo komunālos transportlīdzekļus ielu un sniega tīrīšanai privātām un publiskām vajadzībām. Uzņēmums ražo slaukāmās mašīnas, uzkopšanas mašīnas ziemai un atkritumu savākšanas mašīnas.

 
 

Bucher grupas apgrozījums gadā sasniedz 2,2 miljardus eiro, un uzņēmums nodarbina 11 500 cilvēku visā pasaulē. 8 ha plašā uzņēmuma teritorija Ventspilī ar ražotnes ēkām 10 000 m2 platībā ir kļuvusi par vienu no lielākajām koncerna komunālo automašīnu bāzēm. Ventspils ražotnē strādā vairāk nekā 240 darbinieku. 

Papildus informācija: Mikus Brakanskis, [email protected]