Danske Bank atbalsta Ventspils industrializāciju

01/06/2017
Trešdien, 31.maijā, Ventspils brīvostas pārvaldē uz tikšanos bija ieradusies Danske Bank vadība ar korporatīvo klientu apkalpošanas pārvaldes direktoru, vadības komitejas locekli Viktoru Šeršņovu un Baltijas kredītu nodaļas vadītāju Finu Wibro (Finnn Wibro) priekšgalā. Danske Bank sadarbības projektiem ar Ventspils brīvostu tikko pievienojusies kredītlīdzekļu piešķiršana jaunās rūpnīcas būvniecībai Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā.

Danske Bank izrādīja interesi par ostu un tās attīstību, kā arī projektiem, kuri tiek realizēti ostā. Danske Bank ir piešķīrusi Ventspils brīvostas pārvaldei kredītlīdzekļus Ventspils Augsto tehnoloģiju parka ražošanas ēkas Nr.6 celtniecībai. Ēku nomās elastīgā iepakojuma materiālu ražotājs Immer Digital. Vizītes laikā Danske Bank pārstāvji apmeklēja arī pašreizējo Immer Digital rūpnīcu. Jauno ražošanas ēku, kas Immer Digital nepieciešama ražošanas paplašināšanai, paredzēts nodot ekspluatācijā 2018. gada nogalē.

Rūpniecības attīstība Ventspilī ir viens no Ventspils brīvostas pārvaldes attīstības mērķiem. 15 gadu laikā, kopš sākts mērķtiecīgs darbs industriālajai attīstībai, darbam Ventspils brīvostā piesaistīti vairāki desmiti Latvijas un ārvalstu ražojoši uzņēmumi, no jauna radot ap 1400 darbavietu. Viena no priekšrocībām, ko Ventspils piedāvā investoriem, ir gatavas ražošanas ēkas, ko uzņēmums var nomāt par konkurētspējīgu nomas maksu. 15 gadu laikā Ventspils brīvostas pārvalde ir uzcēlusi 8 ražošanas ēkas, bet tuvāko gadu laikā, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, plānots uzbūvēt vēl 3 jaunas ēkas. Pirmā no tām būs minētā ražošanas ēka Nr.6 Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā.

Danske Bank Grupa, kuras sastāvdaļa ir Latvijas Danske Bank, ieņem vadošo lomu Skandināvijas un Ziemeļeiropas finanšu tirgos. 

Projekts “Ražošanas ēkas Nr.6 būvniecība Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā” (Nr. 3.1.1.5./16/A/012) tiek īstenots piesaistot Eiropas Rekonstrukcijas un Attīstības fonda līdzekļus darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 3.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Sekmēt MVK izveidi un attīstību, īpaši apstrādes rūpniecībā un RIS3 prioritārajās nozarēs" 3.1.1.5. pasākuma "Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai" ietvaros. Projekta īstenošanas attiecināmās izmaksas ir 4,1 miljons eiro, no kā 1,2 miljoni eiro ir ES līdzfinansējums.