Drošības jautājumi ostā ir pirmajā vietā

25/08/2020

25.augustā Ventspils brīvostas pārvaldē noritēja Ostas drošības konsultatīvās padomes sēde, lai pārrunātu aktuālos ar ostas drošību saistītos jautājumus un aktualizētu sadarbību starp institūcijām, kas ikdienā strādā ar drošības jautājumiem ostā.

Ventspils osta ir ne tikai kravu pārkraušanas vieta, bet arī valsts robeža, kuras sargāšanā iesaistīta virkne institūciju. Būtiska loma šajā procesā kā teritorijas pārvaldītājam ir Ventspils brīvostas pārvaldei.

Runājot par drošību, mazsvarīgu jautājumu nav – ne tajā, kas saistās ar uzglabājamo un pārkraujamo kravu stāvokļa regulāru pārbaudi, ne ostas kā robežšķērsošanas vietas kontroli. 2020.gadu Ventspils brīvostas pārvalde sāka ar Ostas aizsardzības plāna izstrādi, kam ir jābūt vienam no svarīgākajiem dokumentiem šādā vietā, lai rūpētos par ventspilnieku drošību. Arī turpmāk drošība ostā būs viena no galvenajām pārvaldes prioritātēm.

Reizi ceturksnī Ventspils brīvostas pārvaldē tiek organizētas Ostas drošības konsultatīvās padomes sēdes, kurās piedalās pārstāvji no  Valsts drošības dienesta, Zemessardzes 46.kājnieku bataljona, Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēkiem, Valsts robežsardzes, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes Kurzemes MKP daļas, Latvijas Jūras Administrācijas, Ventspils pilsētas pašvaldības policijas, visu Ventspils termināļu pārstāvji. 25.augusta sēdē tika pieaicināta arī Ventspils jahtu ostas vadība, lai pārrunātu ar individuālo jahtu satiksmi saistītos drošības jautājumus.