Ekskursiju kuģītim Hercogs Jēkabs būs jauni pasažieru soli

01/03/2017
Ventspils brīvostas pārvaldes ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem Ventspilī, kuru iemīļojuši gan ventspilnieki, gan pilsētas viesi.  Savu 22.sezonu kuģītis sagaidīs ar jauniem pasažieru soliem. Gatavojoties jaunajai sezonai, kuģītim tiek veikti kārtējie apkopes un remonta darbi, kā arī uzstādīti jauni pasažieru soli.

Darbi jau ir sākti – kuģītis izcelts krastā, un visi tā augšējā klāja plastmasas soli nomainīti pret jauniem, daudz izturīgākiem un ērtākiem koksnes-polimēra kompozīta dēļu soliem. Jaunajiem soliem ir 10 gadu garantija. Paralēli tiek veikti ikgadējie remonta un apkopes darbi, lai pilnībā sagatavotu kuģīti jaunajai sezonai, kas ilgst no maija līdz pat oktobra beigām. Kuģītis pašreiz tiek gatavots krāsošanas darbiem, tiek veikti profilaktiskie dzinēja un mašīntelpas remontdarbi. Hercogam Jēkabam tiks uzstādīta arī monitoringa sistēma, kas apkopos informāciju par degvielas patēriņu.

Hercogs Jēkabs ir viens no Ventspils brīvostas pārvaldes flotes kuģiem, kas sākotnēji tika iegādāts, lai nodrošinātu satiksmi starp Ventas krastiem, bet tagad jau daudzus gadus ventspilniekiem un viesiem rāda pilsētu un ostu no Ventas puses. 

2016.gadā ar Hercogu Jēkabu Ventspili apskatīja 51 400 pasažieru, kas ir par 2100 pasažieriem vairāk nekā 2015.gada sezonā. 21 gada laikā uzticamā Ventspils gida pasažieru skaits jau krietni pārsniedzis miljonu. Ekskursiju kuģītis Ventspilī kursē kopš 1995.gada. Apmēram 45 minūšu laikā pasažieri var iepazīt Ventspils ostu no Apvedtilta līdz pat jūras vārtiem.