Financial Times: Ventspils pilsētai otra labākā ārvalstu investoru piesaistes stratēģija Eiropā

25/02/2016
Britu laikraksta Financial Times izdevums FDI Intelligence publicējis pētījumu „2016./17.gada Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni”, kurā Ventspils pilsētas ārvalstu investoru piesaistes stratēģija atzīta par otro labāko Eiropā, un tas ir augstākais rezultāts starp Baltijas valstu pilsētām. 

FDI Intelligence ir Financial Times ltd. grupas daļa, kas specializējas jomās, kas saistītas ar tiešajām ārvalstu investīcijām un šo investīciju piesaisti. FDI Intelligence pētīja Eiropas pilsētas un reģionus, lai noskaidrotu, kas piesaista kompānijas izvēlēties investīciju vietu, kas ir sektori ar lielāko potenciālu un ko par vietas izvēli investēšanai domā paši investori.

Šogad pirmo reizi FDI Intelligence īpašu uzmanību pievērsuši pilsētu ārvalstu investoru piesaistes stratēģijām (FDI strategy), iepriekš šis rādītājs tika iekļauts kā kopēja vērtējuma sastāvdaļa. Investoru piesaisties stratēģijas kategorijā kopumā šogad tika vērtēti 190 iesniegumi. Pilsētu līdz 100 000 iedzīvotājiem grupā Ventspils ieguvusi augsto 2.vietu. Tas ir labākais rezultāts starp Baltijas valstu pilsētām. 9.vietu šajā topā ieguvusi Jelgava, bet 10.- Tartu Igaunijā.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs: “Ventspils rezultāti norāda, ka tas nav vienkārši tukšs, abstrakts aprēķins, bet tie ir reāli rezultāti. Mums rūpniecības produkcijas eksports 12 gados ir pieaudzis 40 reizes, un nodarbināto īpatsvars apstrādes rūpniecībā ir pieaudzis divas reizes. Līdz ar to mums ir mainījusies tautsaimniecības struktūra. Ventspils ir kļuvusi daudz industriālāka.”

Ventspils industrializācijas process mērķtiecīgi uzsākts 2002.gadā, un pašvaldības un brīvostas īstenotās aktivitātes ir devušas rezultātu – 12 gadu laikā rūpnieciskās produkcijas izlaides rādītāji Ventspilī palielinājušies 21 reizi, bet eksporta apjoms palielinājies pat 40 reizes. Darbam Ventspilī piesaistīti vairāk nekā 20 jauni ražošanas uzņēmumi. Ventspils dzīve vairs nav iedomāja bez tādiem uzņēmumiem kā SIA “Bio-Venta”, kas nodarbojas ar biodīzeļdegvielas ražošanu, pasaules mēroga komunālo automašīnu ražotāja SIA “Bucher Municipal”, sveču ražotāja SIA “Diana Sveces”, SIA “Froli Baltic”, kas ražo poliuretāna izstrādājumus, metālapstrādes uzņēmumiem SIA “Malmar Sheet Metal” un SIA “Ventspils metināšanas rūpnīca”, augsto tehnoloģiju uzņēmumiem SIA “EuroLCDs”un SIA “Ventspils Elektronikas fabrika”, šokolādes fabrikas SIA “Pobeda Confectionery” un virkni citiem. Jau šogad durvis vērs Ventspils Tehnoloģiju centrs, kur darbu uzsāks inovatīvu apkures sistēmu un iepakojumu materiālu ražotāji.

 

FDI Intelligence pētījuma pilno versiju var lejuplādēt šeit”

http://www.fdiintelligence.com/Rankings/European-Cities-and-Regions-of-the-Future-2016-17?ct=true