“Hercogs Jēkabs” 2017.gada sezonā vizinājis 47 400 pasažieru

06/11/2017
31.oktobrī noslēdzās Ventspils brīvostas pārvaldes ekskursiju kuģīša “Hercogs Jēkabs” 22.sezona. Šogad no kuģa klāja Ventspili apskatījuši 47 400 pasažieru. Īpaši liela interese bijusi par jauno maršrutu līdz airēšanas bāzei “Dampeļi”.

2017.gada vasara ar silto dienu skaitu nelutināja, tāpēc šogad pasažieru uz kuģa bijis mazāk nekā pagājušajā gadā, tomēr par pasažieru trūkumu peldošais ostas gids sūdzēties nevarēja. Visvairāk pasažieru uz kuģa bijis jūlijā (16 000) un augustā (14 500), bet trešajā vietā ir maijs, kad Ventspili par mācību gada noslēguma ekskursiju vietu izvēlas daudz skolēnu grupu.

Šogad “Hercogs Jēkabs” izmēģināja jaunu maršrutu – no 15.jūnija līdz 31.augustam divas reizes dienā kursēja līdz pat airēšanas bāzei “Dampeļi”. Kuģa apkalpe stāsta, ka par jauno maršrutu bijusi ļoti liela interese, īpaši no vietējiem – ventspilniekiem.

“Hercogs Jēkabs” ir viens no Ventspils brīvostas pārvaldes flotes kuģiem, kas sākotnēji tika iegādāts, lai nodrošinātu satiksmi starp Ventas krastiem, bet tagad jau daudzus gadus ventspilniekiem un viesiem rāda pilsētu un ostu no Ventas puses.  “Hercoga Jēkaba” sezona ilgst no 1.maija līdz 31.oktobrim.