Ievērojot stingras drošības prasības, nodrošina darbinieku komandējumus starp Ventspili un Zviedriju

05/05/2020

Lai nodrošinātu Latvijas uzņēmumu darbinieku komandējumus, kā arī palīdzētu jūrniekiem nokļūt savā darba vietā, ar satiksmes ministra izdotām izņēmuma atļaujām starp Ventspili un Nīneshamnu Zviedrijā tiek organizēti atsevišķi prāmju reisi. Ventspils ostā ienākošie pasažieru prāmji tiek sagaidīti, ievērojot augstākās drošības prasības, lai novērstu Covid-19 izplatīšanos.

Šajos reisos pasažieru pārvadājumi notiek tikai ar darba devēju noformētām atļaujām, ko izsniedz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). 3.maijā ar prāmi no Zviedrijas ieradās 226 pasažieri, bet 4.maijā – 46 pasažieri. Visiem pasažieriem, kuri uz prāmja nebija ar savām automašīnām, Ventspilī pretī bija darba devēju vai privāti organizēts transports.

Visi pasažieri uz prāmja aizpildīja anketas, norādot savu galamērķi, apliecinot, ka viņiem nav saslimšanas simptomu, rakstiski apsolot 14 dienas pēc atgriešanās pavadīt pašizolācijā, kā arī tika informēti, ka nekāda apstāšanās veikalos vai degvielas uzpildes stacijās nav pieļaujama.

Lai nodrošinātos, ka prāmju pasažieri neapmeklē publiskas vietas, bet gan dodas uz pašizolēšanās vietu, automašīnas tika sakārtotas kolonnās, lai Valsts policijas konvoja pavadībā dotos uz galamērķi vai līdz robežai. 3.maijā terminālī dežurēja arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāde, lai vajadzības gadījumā sniegtu palīdzību vai veiktu testus, bet neviens no pasažieriem šo iespēju neizmantoja.

Nākamie pasažieru reisi uz Zviedriju notiks 8. un 9.maijā, bet no Zviedrijas uz Ventspili – 10.maijā.  

Vairāk informācijas par biļešu iegādi - šeit.

Aktuālā informācija par izņēmuma atļaujām starptautiskajiem pasažieru reisiem pieejama šeit.

Ventspils brīvostas pārvalde izsaka pateicību Valsts policijai, Valsts Robežsardzei, NMPD un prāmju operatoram “Stena Line” par profesionālo darbu un operatīvo sadarbību ārkārtas situācijā.