“Immer Digital” atklāj unikālu iepakošanas materiālu ražotni Ventspilī

02/02/2017

1.februārī uzņēmums “Immer Digital” Ventspilī atklāja Ziemeļeiropā unikālu elastīgo iepakošanas materiālu ražotni. Projektā investēti pieci miljoni eiro, tuvāko divu gadu laikā attīstībā plānots ieguldīt vēl 25 miljonus.

“Esam patiesi priecīgi, ka lielajai “Immer Group” saimei ir pievienojušies talantīgie kolēģi no Latvijas. Šis ir pirmais solis “Immer Digital” ražotnes izaugsmē un sākums vērienīgām attīstības iecerēm. Uzsākt ražotnes darbību tik īsā laika posmā bija iespējams, pateicoties Ventspils Pilsētas domes un Ventspils Brīvostas atbalstam, kā arī nesavtīgam mūsu komandas darbam. Paldies “ABLV bank” un attīstības finanšu institūcijai “Altum”. Kopā mēs esam gatavi sasniegt jaunu uzņēmējdarbības attīstības un tehnoloģiju līmeni”, atklājot jauno ražotni teica uzņēmumu grupas “Immer Group” prezidente Irina Mirošņika (Ирина Мирошник).

Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās Ventspils Domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, Latvijas Republikas Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra, Ventspils Brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis, kā arī uzņēmuma “Immer Digital” sadarbības partneri gan no Latvijas, gan ārvalstīm.

Uzņēmums “Immer Digital” tika dibināts 2015.gada beigās ar mērķi uzsākt augstas kvalitātes elastīgā iepakojuma ražošanu Eiropas Savienībā (ES) un tā ir jau otrā uzņēmumu grupas “Immer Group” ražotne. Uzņēmējdarbības iecere īstenota rekordīsā laikā, to, uzrunājot klātesošos, akcentēja arī Ventspils pilsētas mērs Aivars Lembergs: „Tieši pirms diviem gadiem – 2015.gada 2.februārī “Immer Digital” pārstāvji, atbraukuši uz Ventspili, izskatīja iespēju atvērt šeit uzņēmumu. Šo divu gadu laikā tas ir izdevies, ir uzsākta elastīgo iepakojuma materiālu izgatavošana, un no nulles, Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā, pateicoties Ventspils brīvostas pārvaldei, uzcelta jauna ražošanas ēka. Tas ir tikai pirmais posms, kuram sekos vēl viena jauna korpusa izbūve tuvāko divu gadu laikā. Ventspilī ir attīstīta rūpniecība, neviena valsts un neviena industrija nav iedomājama bez mūsdienīgiem attīstības risinājumiem, mums ir liels prieks par vienīgo šāda veida uzņēmumu Ziemeļeiropā. Un vēl lielāks prieks, ka šī ražotne atrodas tieši Ventspilī. Vēlam izdošanos jaunu tirgu apguvē un turpmākā attīstībā.”

Uzņēmuma attīstības plānus – vēl vienas ēkas būvniecību, atzinīgi novērtēja Ventspils Brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis: “Mums ir liels prieks sveikt “Immer Digital” ar ražošanas uzsākšanu Ventspilī. Īpašs prieks, ka Ventspils Domes un brīvostas pārvaldes jau gadiem atpakaļ uzsāktās aktivitātes, plānojot tehnoloģiju parka attīstību, piesaistot ES fondus un būvējot ēkas, rezultējas ar panākumiem. Ikviens šāds uzņēmums ventspilniekiem dod jaunas darba iespējas, savukārt Ventspils ostai – kravas. Novēlam, lai uzņēmumam veiksmīgs bizness, un ventspilniekiem labas darbavietas!”

Savukārt Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra ražotnes atklāšanā uzvēra, ka šodien ir svētki, un norādīja, ka no savas puses centīsies panākt, lai inovācijām un ražošanas attīstībai būtu pieejami nepieciešamie finanšu instrumenti. “Mūsu valsts nākotne ir tieši atkarīga no mūsu uzņēmēju spējām attīstīt inovācijas, ražot jaunus produktus un strādāt ar jaunām tehnoloģijām. Pierādīt visai pasaulei, bet vispirms pašiem sev, – ka arī mēs spējam. Šodien ir svētki, jo Latvijā ir radīta tik unikāla augsta līmeņa rūpnīca – mēs varam radīt konkurētspējīgus produktus un pievērst starptautisko investoru uzmanību”, teica E. Putra.

Atklāšanas ceremonijā “Immer Digital” uzņēmuma pārstāvji mediju pārstāvjiem un viesiem izrādīja ražotnes telpas, vēršot uzmanību uz tajā izmantotajām inovatīvajām tehnoloģijām, kuras ļauj gan ražošanas, gan produkcijas tālākas izmantošanas procesos būtiski samazināt nelabvēlīgo ietekmi uz apkārtējo vidi, nodrošināt iepakojuma kvalitāti, kas būtiski pagarina produktu uzglabāšanas termiņu kā arī iestrādāt elementus, aizsardzībai pret viltošanu un pakaļdarinājumiem.

Uzņēmums nodrošinās elastīgo iepakošanas materiālu izgatavošanu pārtikas un nepārtikas preču iepakošanai – cieto un šķidro pārtikas produktu iepakojumus, svaigu un saldētu pārtikas produktu iepakojumus, vieglo uzkodu un konditorejas izstrādājumu iepakojumus, saldēto medicīnas preču, higiēnas preču, sadzīves ķīmijas un daudzu citu nepārtikas preču iepakojumus.  “Immer Digital” klientu lokā ir uzņēmumi Orkla Confectionery&Snacks Latvija”, “Latvijas maiznieks”, “Pure Chocolate”, “Apsara” un citi.

“Immer Digital” ražotnē ir izveidota, ar jaunākajām tehnoloģijām aprīkota, laboratorija, paredzēta zinātnisku pētījumus veikšanai un jaunu materiālu izstrādei, kurā savus zinātniski pētnieciskos darbus varēs veidot arī Latvijas tehnisko augstskolu studenti.

“Immer Digital” ir viens no pirmajiem pasaules uzņēmumiem un pirmais Ziemeļeiropā, kuri iepakošanas materiālu ražošanā sāks izmantot “HP Indigo 20000” iekārtu. Visā pasaulē ir tikai 60 šādas iekārtas ar ISO 9001 sertifikātu un BRC novērtējuma augstāko, AA+, līmeni.

Uzņēmums ir “Latvijas Iepakojuma asociācijas” un “Eiropas Elastīgā iepakojuma asociācijas” kā arī “Safe Food initiative” biedrs.