Kazahstānas loģistikas speciālisti meklē sadarbības iespējas Ventspilī

21/07/2017
Ceturtdien, 20.jūlijā,  Ventspils brīvostā ieradās Kazahstānas speciālās ekonomiskās zonas “Horgosa – Austrumu vārti” delegācija, lai iepazītos ar Ventspils brīvostas pārvaldes pieredzi speciālās ekonomiskās zonas attīstībā un meklētu sadarbības iespējas kravu plūsmas organizēšanā “Jaunā zīda ceļa” ietvaros.

Viesi iepazinās ar Ventspils brīvostas pārvaldes paveikto brīvostas teritorijas attīstībā, apskatīja ostas teritoriju, prāmju termināli un uzņēmumu “BioVenta”. Viesus īpaši interesēja iespējamā sadarbība kravu plūsmas organizēšanā un Ventspils brīvostas pieredze industriālās zonas attīstībā.

Kazahstānas speciālā ekonomiskā zona “Horgosa – Austrumu vārti” izveidota uz Ķīnas-Kazahstānas robežas un darbu sākusi tikai pirms diviem gadiem. Horgosā izveidota industriālā zona, loģistikas centrs, kā arī konteinerkravu "sausā osta" gandrīz 150 hektāru platībā. Plānots, ka Horgosa kļūs par vienu no ļoti nozīmīgiem punktiem “Jaunajā zīda ceļā”, kas nodrošinās kravu plūsmu no Austrumu-Rietumu virzienā.