Ķīnas radio CNR žurnālisti viesojās Ventspilī

06/09/2018

Iepriekšējās nedēļas izskaņā, 30.augustā, Ventspils brīvostas pārvaldē viesojās Ķīnas Nacionālā radio China National Radio (CNR) žurnālisti, lai iepazītos ar Ventspils ostu un tās sadarbību ar Ķīnu iniciatīvas One Belt One Road (Viens ceļš, viena josta) ietvaros.   

Šogad iniciatīva One Belt One Road svin 5 gadu jubileju. Par godu šai jubilejai Ķīnas Nacionālais Radio CNR, kuram ir 700 miljonu auditorija, augusta beigās ieradās Latvijā, lai tiktos un intervētu Latvijas uzņēmējus un organizācijas, tai skaitā Ventspils brīvostu, un atspoguļotu Latvijas un Ķīnas veiksmīgākos sadarbības piemērus. Ķīnas Nacionālā radio žurnālisti izvēlējās Ventspils ostu kā vienīgo no Latvijas ostām, kuru apmeklēt, un tikās ar Ventspils brīvostas pārvaldnieku Imantu Sarmuli un Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieku Gunti Drunku, lai iepazītos ar Ventspils ostu, ostas piedāvājumu un līdzšinējo sadarbību ar Ķīnu. Ķīniešu žurnālisti pēc intervijas devās izbraucienā ar ekskursiju kuģīti Hercogs Jēkabs, apskatot Ventspils ostu no Ventas puses. Ķīnas Nacionālais radio CNR plāno translēt vairākus sižetus par Latviju un tās sadarbību ar Ķīnu, tai skaitā Ventspili un Ventspils ostu, iniciatīvas One Belt One Road jubilejas ietvaros.  

Ķīnas Jaunā Zīda ceļa iniciatīva – One Belt, One Road (OBOR) ir vērsta uz savienojamības un sadarbības attīstību Eirāzijas kontinentā. 2015.gadā martā Ķīnas puse izstrādāja visaptverošo dokumentu minētās iniciatīvas realizācijai, kas paredz veicināt sadarbību starp Eiropas, Āzijas, un Āfrikas valstīm visdažādākās jomās.