Labākos putekļu savācējus ražo Ventspilī

15/05/2018

Sava biznesa attīstībai jaunais Krievijas uzņēmējs Emīls Hamitovs izvēlējās Ventspili, izmantojot arī priekšrocības un iespējas, ko sniedz Ventspils brīvostas parvalde un pašvaldība. Vien dažu mēnešu laikā jaunā Ventspils uzņēmuma Emil Company Europe produkcija jau tiek atpazīta Latvijā, toskait arī mūsu pilsētā, kur tā ir nopērkama.

Meistari izvēlas vietējo izstrādājumu

Emīla Hamitova jaunais uzņēmums SIA Emil Company Europe, kas šā gada sākumā sāka darboties Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā (VATP), Ventspils brīvostas pārvaldes industriālajās telpās, ražo manikīra putekļu savācējus. Tos izmanto nagu apstrādes laikā, jo īpaši aktuāli tie ir, noņemot gēla lakas kārtas. Lai iegūtu priekšstatu par šo produkciju, atliek ieskatīties Ventspils veikalā Stilette, kas atrodas Andrejnamā. Skaistumkopšanas salonu preču klāstā ir arī vietēja ražojuma manikīra putekļu savācēji. Veikala pārdevēja stāsta, ka manikīra meistaru vidū šie putekļu savācēji ir pieprasīti, pateicoties to priekšrocībām, salīdzinot ar ķīniešu analogiem: tie ir jaudīgāki, drošāki un labākas kvalitātes. Atšķirībā no ķīniešu paraugiem Ventspilī ražotie putekļu savācēji nelaiž cauri putekļus nagu apstrādes laikā, pateicoties gumijas blīvējumam, skaidro pārdevēja.

Jaunais uzņēmējs savu biznesu aizsāka Krievijā, Tatarstānas galvaspilsētā Kazaņā. Sākumā viņš vienkārši remontēja iekārtas skaistumkopšanas saloniem. Remontējot manīja visādas iekārtu nepilnības un centās atvieglot manikīra meistaru darbu. Reiz Emīls pat ķērās pie manikīra galda lampu izgatavošanas. Par nākamo soli iesācējuzņēmēja biznesa attīstībā kļuva esošo putekļu savācēju pilnveidošana, ņemot vērā manikīra meistaru vēlmes. Par pamatu tika paņemts ķīniešu modelis, kuram bija virkne trūkumu. Pilnveidojot to un novēršot trūkumus, Emīls Hamitovs izlaida savu putekļu savācēja variantu, kas, kā viņš apgalvo, šobrīd ir vislabākais paraugs Krievijas un arī pasaules tirgū.

«Mūsu modelis ir saistošāks tādēļ, ka tas nodrošina drošību un rūpējas gan par meistara, gan par klienta veselību,» norāda Emīls. Nav noslēpums, ka, krāsojot nagus ar gēla laku, tiek izmantoti dažādu veidu ķīmiskie produkti. Vīlējot nost lakas kārtu, kaitīgās vielas sīko putekļu daļiņu veidā nonāk uz sejas un elpošanas ceļos. Emīla Hamitova pilnveidotajā putekļu savācējā visi putekļi tiek novadīti speciālā maisā, no kurienes pēc tam tiek iztīrīti, maisu vienkārši izpurinot. Ventspils putekļu savācēju drošību pastiprina arī metāla korpuss, kas izteikti atšķiras no ķīniešu analoga plastmasas korpusa, uzsver Emīls. Kā jau pamanījuši Ventspils pārdevēji, mūsu manikīra meistari ir novērtējuši vietējā produkta priekšrocības.

Putekļu savācējs iekaro Eiropu

Emīla Hamitova putekļu savācēja Krievijas ražojumam rit jau ceturtais gads. Ar Ventspils uzņēmumu to vieno tikai kopējs īpašnieks. Vietējā SIA Emil Company Europe reģistrēta kā patstāvīga juridiskā persona. Apgūstot Krievijas tirgu, Hamitovs nolēma virzīties ar savu putekļu savācēju uz Eiropu. Eiropas patērētājam ir svarīgi, lai izstrādājums būtu ražots Eiropas Savienības teritorijā, norāda uzņēmējs. Arī muitas barjeru uz Eiropas Savienības robežām nav, kas nav mazsvarīgi.

Ventspils putekļu savācēji pārliecinoši iekaro Eiropas tirgu. Patlaban līdztekus Ventspils veikalam Stilette tos iepērk astoņi Rīgas veikali, trīs veikali Tallinā un viens Lietuvā. Putekļu savācēju izmēģinājumu sūtījums tiek gatavots nosūtīšanai uz Hamburgu. Vācu partneris sākumā skeptiski uztvēra ideju par Ventspils putekļu savācēju iepirkšanu: visticamāk, tie ne ar ko neatšķirsies no ķīniešu. Taču, kad apskatīja vienu eksemplāru un izmēģināja, kā tas darbojas, uzreiz mainīja savu attieksmi.

Atgriešanās dzimtajā pilsētā

Tā nav nejaušība, ka mūsu pilsēta tika iekļauta Emīla Hamitova biznesa plānā. Viņš šeit ir dzimis armijnieka ģimenē un savu agrīno bērnību pavadīja Ganību ielā, gāja bērnudārzā Eglīte, paguva nedaudz pamācīties 2. vidusskolas 1. klasē. Kad viņam bija astoņi gadi, ģimene kopā ar pārējiem padomju armijniekiem aizbrauca uz Krieviju, uz Baškortostānu, no kurienes ir Emīla vecāki. Ufas universitātē Emīls ieguva inženiera izglītību. Tomēr patstāvīgu dzīvi aizsāka Kazaņā. Nomainījis vairākas darba vietas, viņš kļuva par elektrotehnikas pārdošanas menedžeri.

Apguvis pārdošanas gudrības, Emīls nolēma pievērsties savam biznesam, sākot ar manikīra un frizētavas instrumentu remontu. Drīz vien aizrāvās ar savas produkcijas ražošanu. Skaistumkopšanas industrija viņu piesaistīja ar vēlmi palīdzēt sievietēm vienmēr palikt skaistām un veselām. Emīls šajā jomā atrada brīvu nišu savam biznesam. Šobrīd viņa uzņēmumā Kazaņā strādā aptuveni 15 cilvēku, kompānija pārdod līdz 2000 putekļu savācēju mēnesī. Kompānijas partneri – aptuveni 70 Krievijas veikalu, toskait vairāki lieli tirdzniecības tīkli. Hamitova putekļu savācēji tiek pārdoti arī Baltkrievijā, Kazahstānā, Kirgizstānā.

Pakāpeniski informācija par putekļu savācējiem nonāk arī Eiropas tirgos. No turienes arī sāk pienākt pasūtījumi. Pagājušajā rudenī Emīls pirmo reizi 25 gadu laikā nolēma apmeklēt Ventspili. Visus šos gadus viņš atcerējās par šo pilsētu. Jau atpakaļceļā no Latvijas, esot Rīgas lidostā, Emīls oficiālajās mājaslapās sāka apgūt iespēju uzsākt biznesu mūsu valstī. Tā viņš uzzināja, ka Ventspils brīvostas teritorijā ir brīvas platības biznesa attīstībai un tā piedāvā arī citus atbalsta veidus jaunajiem uzņēmējiem. Emīls tāpat uzzināja par starta attīstības iespējām Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Biznesa inkubatorā, un saprata, ka tas ir tieši tas, kas viņam varētu noderēt. Plus vēl neaizsalstoša osta ar navigāciju visu cauru gadu un izdevīgu prāmju satiksmi.

Iegulda Latvijas ekonomikā

Jaunais uzņēmējs nolēma izmantot visas iespējas, ko sniedz Ventspils, lai atgrieztos savā dzimtajā pilsētā. Turklāt, atgriezies no Ventspils, viņš uzreiz saņēma uzaicinājumu sadarboties ar Latvijas kompāniju. Emīls atrada Rīgas kompāniju Eiroaudits, kas viņam palīdzēja izveidot un reģistrēt Latvijā jaunu uzņēmumu, atverot bankas kontu mūsu valstī.

Pagājušā gada novembra beigās SIA Emil Company Europe tika reģistrēta LR Komercreģistrā. Savukārt februāra beigās tika īstenota pirmā produkcijas piegāde no Ventspils. Emīls nenobijās nosaukt uzņēmumu savā vārdā, būdams pilnīgi pārliecināts par produkcijas kvalitāti un uzņemoties atbildību par to. Līdztekus Ventspils brīvostas pārvaldei uzņēmējs saņem atbalstu arī no Ventspils Biznesa atbalsta centra.

VATP Hamitova uzņēmums nomā četras telpas: gatavās produkcijas noliktavai, birojam un ražošanas ceham. Ventspilī pagaidām tiek īstenota daļa ražošanas operāciju, bet daļu veic partneri Talsos. Taču Emīls domā par to, ka vēl vairāk operāciju vajadzētu pārcelt uz Ventspili, un nesen jau noslēdza līgumu par papildu ražošanas telpu nomu vienā no pilsētas metālapstrādes uzņēmumiem. Šobrīd Hamitova uzņēmumā nodarbināti seši cilvēki, perspektīvā plānota paplašināšana, jau šobrīd ir vajadzīgs pārdošanas menedžeris.

Iesakņojas Ventspilī

Jaunais uzņēmējs pierod pie dzīves Ventspilī. Viņš pat ir nopircis dzīvokli mūsu pilsētā. Uzņēmējs atzīst, ka Latvijā nodokļu ir jāmaksā daudz vairāk nekā Krievijā. Taču tas tiek kompensēts ar biznesa vides caurspīdīgumu un drošību, norāda Emīls. «Šeit man spēles noteikumi ir vairāk saprotami,» saka uzņēmējs. Un Ventspilī viņš jūtas daudz ērtāk nekā lielā megapolē. «Šeit ir patīkami gan strādāt, gan atpūsties pēc darba dienas,» atzīst Hamitovs. Viņš jau ir paguvis apskatīt citas Latvijas pilsētas un novērtēt Ventspils labiekārtojumu.

Uzņēmējs Emīls Hamitovs ir pārliecināts: viņa putekļu savācējs ir labāks par visiem pārējiem.

VATP notiek putekļu savācēju salikšana. Visas komplektējošās detaļas tiek piegādātas no Eiropas. Uzņēmums ražo līdz 200 putekļu savācēju mēnesī.

Ventspils uzņēmuma Emil Company Europe putekļu savācēju iespējams nopirkt veikalā Stilette Andrejnamā.