LR Satiksmes ministrs un lielo Latvijas ostu vadītāji Ventspilī godina bojāgājušos jūrniekus un zvejniekus

08/07/2020

Cieņā un pateicībā par darbu un dzīvi, kas atdotas ostām un jūrai, vakar Ventspilī LR Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš un Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis svinīgi nolika vainagus pie pieminekļa jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps – jūras dzelme.

Šonedēļ visā Latvijā atzīmēs tradicionālos Jūras svētkus, kuru neatņemama sastāvdaļa Ventspilī ir piemiņas brīdis pie pieminekļa jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps ir jūras dzelmē. Vakar, 7.jūlijā, uz darba sanāksmi Ventspilī ieradās LR Satiksmes ministrijas, Rīgas brīvostas pārvaldes, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas, Ventspils brīvostas pārvaldes, kā arī  AS “Ventas osta”, VAS “Latvijas Dzelzceļš” un SIA “Rīgas brīvostas flote” pārstāvji, lai klātienē pārrunātu nozares aktuālos jautājumus. Sanāksmes starplaikā dalībnieki devās uz piemiņas vietu, lai godinātu bojāgājušos jūrniekus un zvejniekus.

Piemineklis jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps – jūras dzelme, Ventmalā pie Zvejas ostas tika atklāts 1938. gada 23. oktobrī. Tas tiek uzskatīts par visvecāko Ventspils pieminekli. Piemineklis tika uzcelts par iedzīvotāju savāktajiem ziedojumiem. Piemiņas vietas izveides iniciators un daļēji idejas autors bija toreizējais Ventspils ostas kapteinis Vilis Ābelnieks, bet to veidoja Ventspils ostas darbinieki.